Zničení hnízd na fasádě domu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Very.Maya
Povídálka 19 příspěvků 01.07.19 20:43
Zničení hnízd na fasádě domu...

Zdravím. Jdu si pobrečet a vyvztekat se. Naproti našemu domu je dům bytový o třech patrech. Celá léta jsou na něm hnízda asi jiřiček (nebo vlaštovek, za letu je nepoznám), spousta hnízd… Teď měli v hnízdech mladé a snaživě je krmili, což je fajn, protože tu není žádná otravná moucha a ani komára nepotkáme. Jenže, minulý týden kolem domu postavili lešení a všechna hnízda s mladými ptáčaty zničili :zed: Strašně moc mě to mrzí a vážně uvažuji o tom, že to někam nahlásím, ale kam?

Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34744 příspěvků 01.07.19 20:47

Odstraňování hnízd je od roku 2004 zakázáno (zákon 114/1992 § 5a odst. 1 b)), takže například při rekonstrukci budovy je nutný předchozí souhlas orgánu ochrany přírody, ale ani s tím nesmí dojít k narušení probíhajícího hnízdění. Preventivně lze stavbu opatřit zábranami jako šikmým překlenutím uzavřených pravých úhlů nebo kluzkým povrchem na místech možného hnízdění, jakékoliv plašiče jsou neúčinné. Naopak, jiřičky lze podpořit nainstalováním hnízdních podložek nebo umělých hnízd[6].

Orgány ochrany přírody jsou vyjmenované zde .

Koukám, že nahlásit můžeš

Hana Rašková
Nováček 4 příspěvky 01.07.19 20:59

@Very.Maya

Dobrý den, poradili by Vám v jakékoliv záchranné stanici pro volně žijící živočichy, jak postupovat a kde to nahlásit.

To je mi moc líto.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 01.07.19 21:35

A vy jste je videla, jak to nici? Vzdyt je mohl nekdo z ZS premistit

Natálka26
Kelišová 5885 příspěvků 01.07.19 21:37

To je hrozný, fakt. :,( asi jako to, když pytlak prostřelil medvideti nohy a nechal ho umřít v potoce. Jen tak prostě. :zed: lidi se chovají tak, že už se snad nedá mluvit o lidech.

Very.Maya
Povídálka 19 příspěvků 01.07.19 22:00
@Micaella22 píše:
A vy jste je videla, jak to nici? Vzdyt je mohl nekdo z ZS premistit

Ano viděla, v 6.hod ráno je rozbíjeli a jeden to dole pod lešením sbíral do kýblů :( Bohužel jsem neměla sebou mobil, abych to natočila.

Very.Maya
Povídálka 19 příspěvků 01.07.19 22:02
@Tiger-lily píše:
Odstraňování hnízd je od roku 2004 zakázáno (zákon 114/1992 § 5a odst. 1 b)), takže například při rekonstrukci budovy je nutný předchozí souhlas orgánu ochrany přírody, ale ani s tím nesmí dojít k narušení probíhajícího hnízdění. Preventivně lze stavbu opatřit zábranami jako šikmým překlenutím uzavřených pravých úhlů nebo kluzkým povrchem na místech možného hnízdění, jakékoliv plašiče jsou neúčinné. Naopak, jiřičky lze podpořit nainstalováním hnízdních podložek nebo umělých hnízd[6].

Orgány ochrany přírody jsou vyjmenované zde .

Koukám, že nahlásit můžeš

Děkuji. Zítra najdu číslo na odbor životního prostředí a snad mi poradí co a jak.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9498 příspěvků 02.07.19 02:02
@Very.Maya píše:
Ano viděla, v 6.hod ráno je rozbíjeli a jeden to dole pod lešením sbíral do kýblů :( Bohužel jsem neměla sebou mobil, abych to natočila.

8o to jsou ho.vada :cert:

Lucie_Sx
Závislačka 3863 příspěvků 02.07.19 10:21

Nahlaš to. Jsi svědek.

Very.Maya
Povídálka 19 příspěvků 02.07.19 10:46

Nahlášeno! :potlesk:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34744 příspěvků 02.07.19 10:48
@Very.Maya píše:
Nahlášeno! :potlesk:
:palec: Jak se k tomu vyjádřili na úřadě?
Very.Maya
Povídálka 19 příspěvků 02.07.19 10:57
@Tiger-lily píše: :palec: Jak se k tomu vyjádřili na úřadě?

Vůbec nijak, že musí proběhnout nejdřív vyšetřování a dokazování. Já aspoň došla nafotit zbytky hnízd na domě, aby bylo jasné kolik jich tam původně bylo, než to ti řemeslníci očistí úplně.

Váš příspěvek
Reklama