Zničení vztahu soužitím s tchánovci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

akavi
Kecalka 105 příspěvků 17.06.18 06:43
Zničení vztahu soužitím s tchánovci

Jen tak pro zajímavost - komu soužití s tchyní či oběma tchánovci rozložilo vztah a kdo to ustál. Já už jedenáct let bojuju proti teroru (dům je mého muže, americkou hypotékou po těch 11 let společně vyplácíme dluhy tchánovců z podnikání, tchyně tu je jako věcné břemeno, máme spol. vchod). Tchyně je generál, manipuluje naše děti proti nám, případně k tomu, aby prosadila svoje. Pokud se někdo pokusí vzepřít, nasadí slzičky a litanii „já chudák vdova, všichni jste proti mně.“ Už jsem vyčerpaná, zvažuji odchod, ovšem bez muže, který odejít nechce. Tchyně má půl baráku pro sebe, my se tísníme ve 2+1 ve čtyřech lidech, když jsem navrhla přestavbu, jejíž součástí by byl samostatný vchod a nemožnost projít z jedné části domu do druhé, tak nesouhlasila a začala hučet do dětí, jak by k ní musely přes dvorek a teď ne. Taky starší dceři řekla, že by byla nejradši, abych se s mužem vůbec nepoznala a bylo by nejlepší, kdybych tu nebyla.
Celou dobu mě furt komanduje, pozoruje kdy přijdeme, kam jdeme, co děláme na zahradě atd. Chci jen trochu soukromí. Naposledy na mně řvala, že ona tu je nejdůležitější, můj muž je její syn a je babička dětí a já můžu táhnout, od té doby se s ní vůbec nebavím. Za celých 11 let při každém pokusu o rozhovor na téma problémů soužití odchází. Jsem vyčerpaná.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.18 06:48

Já nevím, je to vyčerpávající, záleží, na kolik tchýně vypadá „na dožití“ a nakolik jsi ještě odolná.
Měla jsem kamarádku se stejným problémem, jak přes kopírák.
Skončila na psychiatrii s bipolární poruchou, rozvedená a bez dětí, ty zůstaly u otce.
Hodně pak vzpomínala, že by nic nemuselo skončit takhle, kdyby odešla včas - klidně i bez mamánka. Ale zachránila by si zdraví a děti.
Ten teror je opravdu nepředstavitelný pro někoho, kdo v tom nežije, a ani ten psychický sešup není hned, je to jako pomalé vaření žáby.
Tak nevím
Inko, kvůli kamarádce.

akavi
Kecalka 105 příspěvků 17.06.18 06:52

Upřesním - muž nestojí za tchýní, neskutečně ho štve, někdy jsem ho držela, aby jí nešel zakroutit krkem. Ale prostě ho vytáčí, že tady platíme x let hypo, byt jsme teď předělávali, děti jsou tu zvyklé, mají tu velkou zahradu a bazén a „kvůli té krávě“ (jeho slova) máme jít pryč.
Nicméně už jsem taky na pokraji zhroucení, mám psych. náročnou práci (pomáhající profese) a potřebuju mít doma přístav a ne bojiště.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 17.06.18 07:01

páni, má pocit, že babička dětí je víc než matka? :roll: možná bych jí zkusila navrhnout, že když jí štvu, tak půjdu s rodinou bydlet jinam a do našeho 2+1 zatím vezmu nájemníky, aby v domě nebyla tak sama :P a možná bych to i vážně udělala, sice chudáci nájemníci, ale aspoň by se rychle střídali a ‚paní domu‘ by se nenudíla

Eule
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 17.06.18 07:06

@akavi pokud je muž na Tvé straně a dům patří jemu, absolutně bych neřešila a řekla jí, že přestavba a hotovo!!! jako vy jste jim splatili dluhy a platíte hypo a ona se bude roztahovat??? věčné břemeno bývá zpravidla 1-2 místnosti, klidně vezměte smlouvu a poptejte se u právníka, ale rozhodně nemusí mít půlku baráku… a do té přestavby bych prostě šla, ať má samostatný vchod! pokud jinak vztah funguje a nemáš nějaké problémy s manželem, byla by to škoda…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.18 07:26

Tohle bych nevydrzela ani den. Ale my se s manzelem odstehovali do zahranici, abychom meli od rodin klid a vidali se jen, kdyz uzname za vhodne. Vztahy mame proto hezke, ne nijak intenzivni, ale fajn a slusne. Do CR jezdime. Bala bych se, ze to, co popisujes, znici celou rodinu a skoncis na psychiatrii a posleze AD.
Podle me funguje dvougeneracni souziti tak 1 rodine z 10. V mem okoli to znicilo jedno manzelstvi a u dalsich dvou je uz rec u terapii a velke krizi. Nikdy bych fo toho nesla. P.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 17.06.18 07:26

Opravdu bych zvážila stěhování- myslím, že muž by šel nakonec s váma, co by taky dělal v baráku s máti, kterou nemusí. Škoda peněz, které jste do toho vrazili, ovšem za mnohem větší škodu bych považovala to trpět ještě x let…život máme jen jeden. Drž se! :kytka:

nostress
Extra třída :D 13389 příspěvků 17.06.18 07:48
@akavi píše:
Jen tak pro zajímavost - komu soužití s tchyní či oběma tchánovci rozložilo vztah a kdo to ustál. Já už jedenáct let bojuju proti teroru (dům je mého muže, americkou hypotékou po těch 11 let společně vyplácíme dluhy tchánovců z podnikání, tchyně tu je jako věcné břemeno, máme spol. vchod). Tchyně je generál, manipuluje naše děti proti nám, případně k tomu, aby prosadila svoje. Pokud se někdo pokusí vzepřít, nasadí slzičky a litanii „já chudák vdova, všichni jste proti mně.“ Už jsem vyčerpaná, zvažuji odchod, ovšem bez muže, který odejít nechce. Tchyně má půl baráku pro sebe, my se tísníme ve 2+1 ve čtyřech lidech, když jsem navrhla přestavbu, jejíž součástí by byl samostatný vchod a nemožnost projít z jedné části domu do druhé, tak nesouhlasila a začala hučet do dětí, jak by k ní musely přes dvorek a teď ne. Taky starší dceři řekla, že by byla nejradši, abych se s mužem vůbec nepoznala a bylo by nejlepší, kdybych tu nebyla.
Celou dobu mě furt komanduje, pozoruje kdy přijdeme, kam jdeme, co děláme na zahradě atd. Chci jen trochu soukromí. Naposledy na mně řvala, že ona tu je nejdůležitější, můj muž je její syn a je babička dětí a já můžu táhnout, od té doby se s ní vůbec nebavím. Za celých 11 let při každém pokusu o rozhovor na téma problémů soužití odchází. Jsem vyčerpaná.

Věděli jste to už od začátku, co to je za matroš, a přesto jste do toho baráku investovali spoustu peněz,času, a energie. Zatím jste si mohli pořešit svoje bydlení, a bez tchýně, která je na přesdržku. Pokud manžel stojí za tebou, tak bych trvala na přestavbě, a pořádně si ošéfovala, aby tchýně k vám nemohla chodit, kdy se jí zachce.

jita22
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 3 inzeráty 17.06.18 07:59

Myslim,ze jste moc hodni a nechate se tchyni terorizovat.Manzel by mel vysvetlit mamince,ze on je majitel,na vecne bremeno ji fakt staci 2+kk a rozhodne ona neni nejvic!Prestat se ji bat,kdyz vy dva jste pri sobe a trochu ji „zkrotit“ a vymezit si pravidla.A i tu prestavbu bych udelala navzdory tchyni.

arada
Extra třída :D 13650 příspěvků 17.06.18 07:59

Když muž je při tobě,proč neuděláte tu přestavbu?Dům je manžela a tchýně jen věcné břemeno,které nemá co mluvit do toho,jak s domem naložíte.

akavi
Kecalka 105 příspěvků 17.06.18 08:02

Ano, udělala jsem chybu. Nechala jsem se zmanipulovat tím, že mi jí bylo líto, protože by zůstala „sama“ a „nikoho jiného nemá“, můj muž je tím manipulován odmala (její manžel se k ní někdy nechoval hezky). Navíc vždy chtěla mít holčičku (nakonec má adoptovaného syna, kterému o adopci nikdy neřekla a 40 let mu tvrdí, jak ho v bolestech rodila a on je na ni hnusný). Já mám 2 dcery, které si snaží přivlastnit. Vlastně mám pocit, že jsem svou úlohu splnila a teď by mě nejradši vymazala. Děti jsou " její holčičky", máma je „hrozná, nic vám nedovolí, neumí vařit, táta je blbej…“. Učí je lhát (dá jim sníst hodně sladkostí, když jdou ven a řekne jim, ať to neříkají mámě, protože to zakázala, když se prokecnou, tak je seřve, že jí dělají problémy).

g.sandova
Závislačka 3793 příspěvků 17.06.18 08:09

Taky nerozumím tomu, proč se řídíte tchýní. Přestavba domu a tvrdší nastavení pravidel. Nechápu, co některé tchýně předvádějí.

Jana525
Závislačka 4872 příspěvků 17.06.18 08:12

Chyba je na strane manzela. Ocividne je proti tchyni jen slovama, ale skutek utek. Dokazal ji nekdy rict neco do oci ? Zastat se te pred ni ? Necvo si prosadit ?
Takovyho chlapa, ktery by me dostal do tehle situace a nedokazal zjednat poradek bych si nemohla vazit. Uz to, ze pises, ze by te nechal odejit samotnou o nem neco vypovida.

nostress
Extra třída :D 13389 příspěvků 17.06.18 08:17
@akavi píše:
Ano, udělala jsem chybu. Nechala jsem se zmanipulovat tím, že mi jí bylo líto, protože by zůstala „sama“ a „nikoho jiného nemá“, můj muž je tím manipulován odmala (její manžel se k ní někdy nechoval hezky). Navíc vždy chtěla mít holčičku (nakonec má adoptovaného syna, kterému o adopci nikdy neřekla a 40 let mu tvrdí, jak ho v bolestech rodila a on je na ni hnusný). Já mám 2 dcery, které si snaží přivlastnit. Vlastně mám pocit, že jsem svou úlohu splnila a teď by mě nejradši vymazala. Děti jsou " její holčičky", máma je „hrozná, nic vám nedovolí, neumí vařit, táta je blbej…“. Učí je lhát (dá jim sníst hodně sladkostí, když jdou ven a řekne jim, ať to neříkají mámě, protože to zakázala, když se prokecnou, tak je seřve, že jí dělají problémy).

„Máma je hrozná, a táta je blbej“…a to si necháte líbit? Uvědomujete si vůbec, že ona vštěpuje vašim dětem, že vy dva jste neschopní dementi? Jak to může poznamenat jejich výchovu, a vztah k vám do budoucna, ani nechci domyslet.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 17.06.18 08:25

Udelala bych prestavbu i pres odpor tchyne, dum je manzela a vy potrebujete vic mista. Jak velkou bytovou jednotku ma ona a kolik je ji let? Neodchazela bych, pokud je manzel na tve strane, zbytcne bych nenicila vztah.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >