Zníčený život po chybě doktorky při porodu

9.4.17 08:12

zníčený život po chybě doktorky při porodu

Sice už je to 7 let, kdy známa čekala naprosto zdravé dítě. jenže při porodu nastal problém a doktorka nevím jestli nepoznala že je potřeba nebo nechtěla udělat čísaře. dítě nějakým způsobem rychle vytáhli ale už bylo nějakých 8 minut mrtvé. oživili ho ale je z něj ležák, nefunguje mu pravá půlka mozku. pro příjem potravy musí mít hadičku do bříška. při polikání by se mohl udusit. má epilepsii. je vůbec zázrak že je pořád mezi námi. vůbec nevím já co bych dělala. lékaři si kryjí záda. co na to říkáte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

j-p
11771
9.4.17 08:15

@jana šmolíková není nato co říct. Všichni doktoři a sestry si kryjí záda. Nam taky zmrvili porod, sice jsme přežili ale ja mám psychické problémy dodnes a nemám peníze a dobré právníky, tak se taky nic nestalo :,( :zed: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15682
9.4.17 08:24

Spoustu veci se muze podelat. A neznamena to automaticky ze vinu nese doktorka -doktor. Neni panbuh a ani automat. Nektere cekaji zdrave dite a umre v 40tt :nevim: Nektere ae narodi zdrave a umre na nahle umrti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1187

Že to nelze objektivně posoudit po jednom odstavci. Kolik je tu maminek, které přišli o miminko už v porodnici, někdy se to prostě stane, bohužel. Je mi to líto, můžete žalovat doktorku, jít k soudu…Ale syn už zdravý bohužel nebude, a můžeme se dohadovat, zda to byla chyba toho a onoho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11931

Ze je to tragedie, ale i toto se deje. Muze se soudit, ale to ji zdrave dite neda. I doktori jsou lidi a muzou udelat chybu i kdyz v tehle pripadech fatalni.Ja mela u porodu hroznou doktorku a nastesti prisel pak doktor a prevzal iniciativu. Diky nemu je dnes asi vse v poradku. Muj gynekolog je porodnil se kterym se rodina soudila, protoze udelal jako mlady chybu (dite postizene -lezak). Rodina to vyhrala a nemocnice cvakala. Nicmene k panu doktorovi mam duveru, protoze verim, te to byla mladicka chyba. Navic rodicce bylo pres 40 a bylo to dost diskutabilni.

Příspěvek upraven 09.04.17 v 08:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 08:25
@jana šmolíková píše:
Sice už je to 7 let, kdy známa čekala naprosto zdravé dítě. jenže při porodu nastal problém a doktorka nevím jestli nepoznala že je potřeba nebo nechtěla udělat čísaře. dítě nějakým způsobem rychle vytáhli ale už bylo nějakých 8 minut mrtvé. oživili ho ale je z něj ležák, nefunguje mu pravá půlka mozku. pro příjem potravy musí mít hadičku do bříška. při polikání by se mohl udusit. má epilepsii. je vůbec zázrak že je pořád mezi námi. vůbec nevím já co bych dělala. lékaři si kryjí záda. co na to říkáte vy?

Já na to říkám, že takový případ je velice smutný a je mi líto malého i jeho rodičů, nicméně bych se vyvarovala vynášení jakýchkoli soudů. Nikdo jsme u toho nebyl, nevíme, jak porod probíhal a zda lékařka mohla komplikace předvídat. Po bitvě je každý generál a každý nejlíp ví, co měli doktoři dělat, ale zkuste si někdy jejich práci. Nelze říct, zda došlo k pochybení či to byla prostě obrovská smůla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 08:28

@jana šmolíková Porod je vždycky riziková záležitost, nemusí být chyba na jen straně doktorů. Mě se třeba zkomplikoval porod ve fázi kdy už císaře nešlo udělat, miminko v porodních cestách a já neschpná ji vytlačit, narodila se přidušená, ale nakonec je vše v pořádku. Doktory jsem měla ve finále u porodu dokonce dva. Je to hrozné co se stalo tvojí známé, bohužel takových případů bude asi dost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
9.4.17 08:37

Ja bych urcite sehnalaa pravniky a chtela odskodneni..tem rodicum to alespon ulehci starostlivost o to ditko..vyzaduje urcite celodenni peci a to atoji hodne penez a jak vime, od statau zadna velka podpora neni.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
9.4.17 08:45

Kamarádka rodila ve Valmezu a dítě nešlo ven. Říkala, že musela začít řvát, že už fakt nemůže. Nakonec pry udělali císaře. Dítě pak museli oživovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 08:52

To jde desny. Uplne me stve, jak si dneska ty nemocnice masiruji ega na tom, jak vysoke procento prirozenych porodu maji.. A take za jakou cenu.. Ze se zeny trapi jak psi bez duvodu a oni nedokazi ani odhadnout ze je asi neco spatne vcas a zakrocit bez rizika.
Detatko bude za jejich statistiky trpet cely zivot. Kez by se to spravilo.

Moje mamka ma take od narozeni nasledky. Doktori odmitali cisare, i kdyz dite (moje mamka) sla ven nozickami napred. pri vytahovani ji vykloubili kycel, na cez na to ani neprisli, az po par mesicich. Kupodivu ani pediatr. HRUZA A DES DOKTORI. Cely zivot pajda, samozrejme pater vite kde, uhnuta pater, spatna kolena, obe kycle jiz po operaci, jelikoz druha byla velice zatizena celozivotne. Cely pohybovy aparat v haji, cele detstv i prosedela v rovnacim sedatku a nemohla delat s detmi nic.
Dnes ji nechteji dat ani invalidni duchod.

Je mi z toho k vzteku. Preji hodne sil tvoji kamaradce a miminku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
9.4.17 09:05

@romik0013 jak jste si jista, že doktorka udělala něco špatně??? Je to tragédie hrozná, paní je mi strašně líto, ale prijde mi, že si všichni všechno ptedstavuji jak hurvinek válku, přece 100% nevíte zda něco udělala špatně doktorka! Treba se proste už nic delat nedalo! Nebo vy jste lékařka a byla jste u toho?? Všichni cesi hned žalovat, žalovat nic jiného neznaj. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 09:06

Je mi z toho taky hrozně. hlavně že říkají že domácí porody jsou nebezpečné. ale že v porodnici dokážou tohle. já jsem si taky zažila v porodnici své. byla jsem ve sprše a hlava dcerku skoro venku a já tam byla uplně sama. proto radši ani nebudu podruhé těhotná protože v porodnici už rodit nechci a na domácí porod si netroufám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 09:08

Samo @Jj.Mm samozdřejmě že jsem u toho nebyla. vím jen z vypravění. takže je normální když padají ozvy miminka nezakročit a jet dál porod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 09:09
@jana šmolíková píše:
@Jj.Mm samozdřejmě že jsem u toho nebyla. vím jen z vypravění. takže je normální když padají ozvy miminka nezakročit a jet dál porod?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 09:09

Souhlasím s tím že někteří doktoři vubec nemají na svém místě co dělat a nejedná se jen o porodniky. Ale tohle je vážně složitá situace a na základě jedné věty se soudit nedá neznáme celý příběh, nebyli jsme u toho a těžko říct co všechno se dalo a nedalo dopředu předvídat. Porod je nebezpečný pro každého savce je mi to moc líto ale soudy vynášet nebude asi nikdo. A uprime soudit se asi nemá smysl vrátí ji to zdraví malého? Asi těžko. V rodině se nám stal podobný případ zena dejme tomu Iva čekala miminko je to ale 35 let zpátky no a Iva šla na kontrolu k zubaři 14 dnů před porodem ten ji našel kaz který ji ale nevadil a chtěla aby ho odvrt až po porodu on si trval na svém dal ji umrtvení to se dostalo přes její krev do krve detatku a to mělo zástavu srdíčka pouhých 14 dnů před porodem jinak by se narodila nejspíš zdravá holčička. A Iva se taky nesoudila ačkoli by to vyhrála protože na to neměla sílu a potřebovala se s tím sama vyrovnat. Takže přeji hodně sil protože člověk musí v první řadě odpustit sám sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama