Zníčený život po chybě doktorky při porodu

Napsat příspěvek
1918
9.4.17 11:17

@free333 to jeste neznamena, ze cisarskym rezem nejaka zena selhala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23276
9.4.17 11:18
@romik0013 píše:
@free333 to jeste neznamena, ze cisarskym rezem nejaka zena selhala..

Ona by sama nejspíš vůbec neporodila, chápeš to? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
9.4.17 11:44

@free333 to je mozny, ale ne vzdy kvuli tomu, zeby sama nemohla..ta zenska snad nemuze za to, ze se ji treba dite omota kolem pupecniku a museji ho vyndat, ne o ze je otocene spatne..neda se to takhle zaskatulkovat, ze zena, ktera neporodi prirozene selhala..selzou okolnosti, ne ona..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3885
9.4.17 11:54

@free333 ale ona ani neselhala. jak píše romik, selhaly maximálně okolnosti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
9.4.17 11:59

@romik0013 ja jsem sama psala, ze neco v tele neprobiha fyziologicky. A tudiz je nutny zasah lekaru. To, ze selhal nejaky mechanizmus v tele neoddiskutujes. To je fakt. Pokud selze neco v mem tele, tak jsem selhala i ja. Nicmene, neni zde duvod pro to byt urazena, nestastna, ponizena… Je zde prostor pro vdecnost dnesni medicine.
To, co se ti tady uzivatelky marne snazi vysvetlit je, ze ne vzdy je mozne predem predpokladat, ze porod probehne fyziologicky, ze nedojde ke komplikacim v dusledku selhani, nahody…a ne vzdy je mozne tomu zabranit. Diky medicine je mnohem mensi umrtnost…ale priroda je porad priroda (je jedno jak to nazves-nahoda, nehoda, vis maior, smula)

Příspěvek upraven 09.04.17 v 12:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 12:06

@Malaga lépe možná ne. v porodnicích jde především o to že většinou do ženský nadopujou nějakou chemii a pak to dítě přestává dávat.. začínají klasat ozvy a šup rychle na císaře. tohle se vám doma nestane aby ženská měla neustále napíchlou žílu s drjákama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 12:35
@free333 píše:
Ona by sama nejspíš vůbec neporodila, chápeš to? ;)

Já chápu, co chceš říct, ale jako ženu po dvou sekcích se mě vyjádření, že císař je selhání rodičky, taky dotklo, je to prostě moc silné, byť ti rozumím. Selhat člověk přeci může jen v tom, co může sám nějak ovlivnit. Selhala jsem párkrát u zkoušky nebo u přípravy oběda :D Možná v určitý moment selhalo moje tělo a personál se zachoval přehnaně opatrně (ale mám zdravé dítě, nestěžuji si) a pak selhala moje schopnost hojení a regenerace. Ale já jsem neselhala :kytka: Snad si tu nemusíme nadávat do blbců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23276
9.4.17 12:45
@The_Assassin píše:
Já chápu, co chceš říct, ale jako ženu po dvou sekcích se mě vyjádření, že císař je selhání rodičky, taky dotklo, je to prostě moc silné, byť ti rozumím. Selhat člověk přeci může jen v tom, co může sám nějak ovlivnit. Selhala jsem párkrát u zkoušky nebo u přípravy oběda :D Možná v určitý moment selhalo moje tělo a personál se zachoval přehnaně opatrně (ale mám zdravé dítě, nestěžuji si) a pak selhala moje schopnost hojení a regenerace. Ale já jsem neselhala :kytka: Snad si tu nemusíme nadávat do blbců.

Já jsem zde nikomu do blbců nenadávala.

Pouze jsem napsala, že jsme příroda a žena, co rodí císařem, by nejspíše sama neporodila a nejspíš zemřela ona i dítě.
Z hlediska přírody a rozmnožování selhala.
Nic víc, nic mín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
9.4.17 13:12
@jana šmolíková píše:
@Malaga lépe možná ne. v porodnicích jde především o to že většinou do ženský nadopujou nějakou chemii a pak to dítě přestává dávat.. začínají klasat ozvy a šup rychle na císaře. tohle se vám doma nestane aby ženská měla neustále napíchlou žílu s drjákama.

8o…tímhle jste mi akorát potvrdila, že o tom vážně moc nevíte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 13:23

@Malaga můžete mi to tedy nějak vyvrátit a vysvětlit jak to tedy je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
9.4.17 13:32

@jana šmolíková třeba to jak „ženskou nadopujou chemií a dítě to přestane dávat“ - to jako myslíte, že dělají jen tak, aby si to mohli odškrtnout?…a jak dlouho se dle vás má čekat u klesajících ozev než se provede sekce?…a to s tou napíchlou žílou - ono když se to pak „sype“…tak hledat žílu, kterou napíchnu v kolabujícím cévním systému - to může být komplikace samo o sobě a v těchto případech jde fakt o čas…
Možná se zeptejte maminek, které jsou rády, že se lékařům povedlo zachránit nejen je, ale i miminko…chápu, že je tragédie, když se stane chyba, ale těch okolností kolem je víc než dost.
Porodnictví je „rizikový obor“, protože jde většinou o zdravou ženu, která potřebuje „jen“ porodit a v případě špatného konce se ve vysokém procentu rodiče soudí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6479
9.4.17 13:41

Tady je podle me nestastna volba slov. Neselhala „zena“ (osobnost), selhalo jeji „telo“ (biologicky mechanizmus, jehoz cinnost v nekterych pripadech nelze nijak ovlivnit.) A pak myslim uz neni duvod, aby se nekdo citil dotcen a urazen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 13:43

Dobře napíšu i mojí zkušenost. já jsem měla zrhuba normální porod i když vyvolávanej jelikož dcerka měla jednou dobré ozvy jindy horší. fajn beru že to musí nějak vyvolat. porod proběhl více méně v pořádku. jak jsem psala výše. ve sprše skoro hlava venku a já na celem pokoji sama. to bylo trošku mimo.. ale třeba až z propouštěcí zprávy jsem se dočetla že jsem měla oxitocin a já vůbec nevím proč, kdy. tedy možná vím kdy, když se dderka narodila a do 5 minut nešla placenta.to byla nejhnusnější kontrakce z celého porodu.. viděla jste 5 zrození? poslední porod. co do ní napíchali aby se prý lépe otevírala a nenechali to jenom na ní.. na té přírodě. NÉ V PORODNICI napíchají vše možné aby to bylo rychle a pak to právě dopadá čísařem. ale budu ráda když mi poučíte.. napíchlou žílu jsem měla pořád a porod se nesypal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6479
9.4.17 13:52
@jana šmolíková píše:
Dobře napíšu i mojí zkušenost. já jsem měla zrhuba normální porod i když vyvolávanej jelikož dcerka měla jednou dobré ozvy jindy horší. fajn beru že to musí nějak vyvolat. porod proběhl více méně v pořádku. jak jsem psala výše. ve sprše skoro hlava venku a já na celem pokoji sama. to bylo trošku mimo.. ale třeba až z propouštěcí zprávy jsem se dočetla že jsem měla oxitocin a já vůbec nevím proč, kdy. tedy možná vím kdy, když se dderka narodila a do 5 minut nešla placenta.to byla nejhnusnější kontrakce z celého porodu.. viděla jste 5 zrození? poslední porod. co do ní napíchali aby se prý lépe otevírala a nenechali to jenom na ní.. na té přírodě. NÉ V PORODNICI napíchají vše možné aby to bylo rychle a pak to právě dopadá čísařem. ale budu ráda když mi poučíte.. napíchlou žílu jsem měla pořád a porod se nesypal

Ale to bude vzdy zkusenost proti zkusenosti. Na zaklade toho nelze nic pausalizovat. Ja jsem si nechala na vlastni zadost udelat hamiltona, porod se rozjel. Pak doslo ke komplikacim, ktere nikdo nemohl previdat, do te doby naprosto vzorne tehotenstvi. Vim presne, kdy mi napichli kanylu, kdy jsem dostala kterou latku, byla jsem informovana o vsem, co a proc personal dela. Dcera se taky sekla v porodnich cestach tesne pred vylezem, cisar uz by nesel. Nakonec to LEKARI zvladli bez klesti, spolecnymi silami jsme malou dostali ven a ja jsen nehorazne vdecna, ze tam byli a delali co delali. Kdybych byla doma, je to tak 50-50 ze bychom to obe prezily.. a to podle vsech lekaru a poraden fakt nebyl duvod k jakymkoliv obavam az do posledni chvile vse ukazkove. Proste ne vzdy lze vse ovlivnit a vzdycky si bude na lekare nekdo stezovat a nekdo a pokorou uzna jejich zasluhy.

P. S.: z takove jakesi historicke jesitnosti me stve, ze bych sama mozna neporodila (ale mozna taky jo, kdybych neba uspechana a nevyzadala si toho Hamiltona…), ale o to vdecnejsi jsem nasemu zdravotnictvi a lekarum, ze me v tom nenechali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2473
9.4.17 13:52
@jana šmolíková píše:
Sice už je to 7 let, kdy známa čekala naprosto zdravé dítě. jenže při porodu nastal problém a doktorka nevím jestli nepoznala že je potřeba nebo nechtěla udělat čísaře. dítě nějakým způsobem rychle vytáhli ale už bylo nějakých 8 minut mrtvé. oživili ho ale je z něj ležák, nefunguje mu pravá půlka mozku. pro příjem potravy musí mít hadičku do bříška. při polikání by se mohl udusit. má epilepsii. je vůbec zázrak že je pořád mezi námi. vůbec nevím já co bych dělala. lékaři si kryjí záda. co na to říkáte vy?

Je to dávno, proč to otvíráš? Ještě je to o kamarádce.
Když je někdo mrtvý, nelze ho oživit. Stát se může cokoliv, tak jak tady píší ostatní, těžko vinit lékařku ze zanedbání.
Lékaři si záda nekryjí, pokud nastane něco takového, mají i oni dost problémů, věř, že nikdo z lékařů, nedělá záměrně nic schválně, aby ublížil.
Přesto věřím, že rodiče byli s následnou situací a péči o dítě obeznámeni.
Porod je vždy riziko na obou stranách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama