Zníčený život po chybě doktorky při porodu

Napsat příspěvek
727
9.4.17 13:54

A ozvala jste se, zda ten oxytocin chcete nebo ne? Jinak my byli v první době taky na boxu sami abycho měli soukromí, ale od toho snad tam je chlap aby vyběhl pro doktora, že vám začíná druhá doba e je třeba tlačit atd. Teda aspoň ten můj to tak udělal, pak už jsme sami nebyli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2473
9.4.17 13:56
@jana šmolíková píše:
@Malaga lépe možná ne. v porodnicích jde především o to že většinou do ženský nadopujou nějakou chemii a pak to dítě přestává dávat.. začínají klasat ozvy a šup rychle na císaře. tohle se vám doma nestane aby ženská měla neustále napíchlou žílu s drjákama.

Chápeš, že dítě je sledováno, monitorováno? Některé ženy, bez pomoci infuzí neporodí, není to nic špatného.
Doma se toto opravdu nestane, tam se stane ještě něco zajímavějšího

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
9.4.17 14:11

Podle mě je to osud :-( Já jsem si při porodu taky zkusila jak pes, dítě přidušené, já roztrhaná, střeva ven. 6 doktorů mě zašívalo -fakt nekecám. Psychické problémy budu mít asi navždy. Ale dítě mám živé, takže si stěžovat nemůžu. Jestli se dám na další, to netuším. Chci, ale jsem srab. Bojím se, jestli budu mít zase dítě celé modré, které nebrečí a v porodním boxu je ticho jako v hrobě, bojím se, že si zase 3 měsíce nesednu a na wc budu pokaždé brečet bolestí.
Případ z mého okolí - jedna „osoba“ má za sebou nejméně 5 porodů, doma má 1 dítě, které si prosadil otec. Ostatní zabila. Sedí v base. Ale - Proč zrovna jí se pokaždé podařilo otěhotnět a donosit dítě? Proč ona tolikrát porodila bez pomoci? Protože je život nespravedlivej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 14:29
@ejhle píše:
@Danulinka16 pisu ti to jako mama, ktera ma dve deti jenom diky sekci. To druhe jsem rodila (snazila se) trojnasobek toho co ty-otevrela jsem se az na 2 cm :roll:
Neco v nasem tele selhalo, nebyt moznosti sekce, tak by to pravdepodobne dopadlo hooodne blbe. Nemam vycitky, ze jsem selhala. Ale taky si uvedomuju, ze pokud by vse probihalo fyziologicky spravne, nebyla by nutna sekce. Takze ano, neco uvnitr naseho tela selhalo a diky moderni medicine mame zdrave deti.Příspěvek upraven 09.04.17 v 11:03

Můj příspěvek patřil free333 nebo jak…Ona psala, že žena selhala jako rodička, já bych to spíš napsala, že selhalo její tělo…Nemám pocit, že bych já osobně selhala, selhalo mé tělo a mě to moc mrzí, že jsem nemohla svého syna normálně porodit…Toť vše :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 17:22

@pst007 já ani nevím že mi nějaký dali. dočetla jsem se to až ze zprávy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 17:28

@sakota chápu že když jste si sama požádala tak to píšete takto. ale třeba ta maminka z dokumentu důvěřovala doktorce a zkončila zfetovaná ona i dítě a musela na cisaře. o tomhle mluvím. chci říct že v porodnici to nejde jinak něž bez napíchlé jehli do žíly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
727
9.4.17 18:18

Tak to mi přijde divný, pokud jste to nechtěla, tak proč to neohlídal doprovod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24355
9.4.17 18:27
@ejhle píše:
@romik0013 ja jsem sama psala, ze neco v tele neprobiha fyziologicky. A tudiz je nutny zasah lekaru. To, ze selhal nejaky mechanizmus v tele neoddiskutujes. To je fakt. Pokud selze neco v mem tele, tak jsem selhala i ja. Nicmene, neni zde duvod pro to byt urazena, nestastna, ponizena… Je zde prostor pro vdecnost dnesni medicine.
To, co se ti tady uzivatelky marne snazi vysvetlit je, ze ne vzdy je mozne predem predpokladat, ze porod probehne fyziologicky, ze nedojde ke komplikacim v dusledku selhani, nahody…a ne vzdy je mozne tomu zabranit. Diky medicine je mnohem mensi umrtnost…ale priroda je porad priroda (je jedno jak to nazves-nahoda, nehoda, vis maior, smula)Příspěvek upraven 09.04.17 v 12:09

Trošku bych upravila - NIKDY nejde předem říci, že porod půjde naprosto fyziologicky, prostě ne. Náhoda je blbec a proto máme porodnice a v nich lékaře. Zvrtnout se může cokoliv ve vteřině, třeba při pootáčení dítěte v porodních cestách - a co pak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21771
9.4.17 18:33
@adra1 píše:
Podle mě je to osud :-( Já jsem si při porodu taky zkusila jak pes, dítě přidušené, já roztrhaná, střeva ven. 6 doktorů mě zašívalo -fakt nekecám. Psychické problémy budu mít asi navždy. Ale dítě mám živé, takže si stěžovat nemůžu. Jestli se dám na další, to netuším. Chci, ale jsem srab. Bojím se, jestli budu mít zase dítě celé modré, které nebrečí a v porodním boxu je ticho jako v hrobě, bojím se, že si zase 3 měsíce nesednu a na wc budu pokaždé brečet bolestí.
Případ z mého okolí - jedna „osoba“ má za sebou nejméně 5 porodů, doma má 1 dítě, které si prosadil otec. Ostatní zabila. Sedí v base. Ale - Proč zrovna jí se pokaždé podařilo otěhotnět a donosit dítě? Proč ona tolikrát porodila bez pomoci? Protože je život nespravedlivej…

na tvém místě bych si v budoucnu domluvila císaře - zcela regulérně. Jen lékař necita tohle nepochopí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 18:43

@pst007 já bohužel doprovod neměla, přítel to nestihl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5892
9.4.17 18:56

No já spíš mám kolem sebe maminky, co zkoušely rodit přirozeně a pokud něco - dlouhodobě nešlo, tak jim něco píchly, protože asi lékaři věděli proč to píchají..
Zatím nikdy jsem se nesetkala s nikým, kdo by nadával, že mu něoc píchli, a pak se mu narodilo dítě.. Člověk má být rád, že má zdravé dítě, že se povedlo a neřešit, jakým způsob..
To, že se něco stane.. Já si taky myslím, že bohužel je i příroda.. I ten doktor neni všemocný..
Moje kamarádka měla první těhotenství porod ukázkový a tedď u druhého, porodila v 6 měsíci, dětátko špatné srdíčko ona musela ke všemu dřív měla tu- a teď snad to napíšu správně, preklapsii nebo jak se to píše.. takže ji fakt bylo jedno, jestli rodí přirozeně, císařem..
Já rodila císařem a fakt neřím zpětně,. jestli jsem malého vytlačila z.. a nebo mi ho vytáhli z břicha.. jsem ráda, že to dopadlo vše ok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6479
9.4.17 19:28
@jana šmolíková píše:
@sakota chápu že když jste si sama požádala tak to píšete takto. ale třeba ta maminka z dokumentu důvěřovala doktorce a zkončila zfetovaná ona i dítě a musela na cisaře. o tomhle mluvím. chci říct že v porodnici to nejde jinak něž bez napíchlé jehli do žíly

Jak v které. A hodnotit podle jedné všechny jako špatné, zlé a ošklivé, páchající zlo na matkách, mi tedy přijde dost přehnané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
9.4.17 19:28
@free333 píše:
Já jsem zde nikomu do blbců nenadávala.Pouze jsem napsala, že jsme příroda a žena, co rodí císařem, by nejspíše sama neporodila a nejspíš zemřela ona i dítě.
Z hlediska přírody a rozmnožování selhala.
Nic víc, nic mín.

Tak vzhledem k tomu, že CS přijde na svět 1/4 dětí, těžko si myslet, že všechny ty ženy by zemřely při porodu. :nevim:

Zkrátka se dneska hraje na jistotu. Neexistují žádná pokusná těhotenství, děti neumírají jako dřív.

Jasně, že je super počít přirozeně, porodit přirozeně a pak kojit přirozeně. Ale člověk na to není designovaný. S určitým úbytkem příroda počítá. Takže pokud porod nepostupoval, holt žena vytlačila po dvou dnech bolestí mrtvé dítě, uzdraví se a jede se dál. To samé, když nějaká neměla z nějakého důvodu jednou mlíko, dítě zemřelo, řeklo se, že bylo „neduživé“. Příště pak třeba mlíko bylo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1895
9.4.17 20:18

Já mám zkušenost z jiného soudku a to, když můj gynekolog zanedbal veškerá vyšetření a „díky“ jeho nedbalosti, Jsme až hoooodně pozdě zjistili výrazně viditelné VVV! Když jsem napsala na lékařskou komoru, po tom, co jsem musela mrtvého chlapečka porodit, nikdo se ani neozval ;) Takže Něco na tom „krytí zad“ bude…;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
10.4.17 11:39

@pe-terka o to se budu snažit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu