Zničí štěně zahradu?

11614
23.4.20 20:07

Zničí štěně zahradu?

Ahoj, přemýšlím, jestli koupit dcerkám 8 a skoro 6 let štěně. Zahradu máme obrovskou 4300 m2, okrasné záhony nejsou nikde až u plotu. Zlikviduje mi pes keře, kytky? To by se mi fakt nelíbilo, ta zahrada je můj koníček a lidi okolo ji obdivují. Ale zas mazlíka bychom brali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
213
23.4.20 20:09

Ano, nám likviduje pes štěně kytky, a i 10ti leta fena skalku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2228
23.4.20 20:14
@Genovesa píše:
Ahoj, přemýšlím, jestli koupit dcerkám 8 a skoro 6 let štěně. Zahradu máme obrovskou 4300 m2, okrasné záhony nejsou nikde až u plotu. Zlikviduje mi pes keře, kytky? To by se mi fakt nelíbilo, ta zahrada je můj koníček a lidi okolo ji obdivují. Ale zas mazlíka bychom brali…

Ano, vyhrabe záhony a vše pošlape. Do toho si nemyslím že je vhodné pojmout psa stylem: „Ahoj, přemýšlím, jestli koupit dcerkám 8 a skoro 6 let štěně“.
Děti se o něj dlouho a naplno starat nebudou, bude to pes váš a povinnosti také. není to hračka, je to živý tvor se svými potřebami. Do toho počítejte s tím, že štěně není jen plyšové mazlítko, ale také bude na děti skákat a třeba je škrábne. Jsou to ještě malé holčičky, než aby měli svého psa. Skuste začít morčátkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1861
23.4.20 20:15

Záleží… štěně není hračka pro děti… je třeba se pejskovi věnovat a cvičit ho… nám psi nikdy neničili zahradu ale je třeba se mu věnovat a zabavit ho…

Příspěvek upraven 23.04.20 v 20:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1826
23.4.20 20:15

Když ho budete učit, že do záhonů nesmí, tak zahradu nezničí. Maximálně ze začátku vyhrabe pár děr, ale záleží i na plemenu. Když jsme před osmi lety měly štěně zlatého retrievera, jediné co na zahradě zničilo byl dřevěný nábytek, kterému okusoval nohy. Kytek a stromků si nevšímal, dokonce ani nehrabal.
Už jste přemýšleli jaké plemeno si pořídíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5723
23.4.20 20:17

Zničí a zanese výkaly. A čím větší pes, tím větší exkrementy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
23.4.20 20:17

Přijde na to, jaké štěně. Čivava nebo mops zas tolik škody nenadělá. Labrador nebo nějaký teriér už ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22826
23.4.20 20:20

Záleží na plemeni, povaze a výcviku psa. A je třeba počítat s pravidelným sběrem psích bobků a s tím, že máš závazek nejmíň na 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10128
23.4.20 20:21

Určitě ano, život bez psa je naprd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
23.4.20 20:31

Nikdy mi pes do kytek nelezl, jen snědl jahody. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5359
23.4.20 20:31

Jooo, pokud bude venkovní, zařídí si svoji domácnost podle sebe jako ostatně každý… Pokud ho ovšem nezavřete do kotce.
Náš pes byl šílenec, velké plemeno, několikrát “přesadil” jahody, houpal se na stromech, “uklízel” podle sebe. Dostal od nás titul “vrchní správce dvora” :mrgreen:
Vyšlapal stezky, které travou už nezarostly, protože pes chodí pořád stejnými trasami
No a jak už ho rok nemáme, tak zvažujeme taky štěňátko. Děti mám přibližně stejně jako zakladatelka, očekávám, že ho aspoň někdy vyvenčí. Ale výcvik, krmení, zábava, mazlení - to bude dlouholetý úkol pro mě, jestli si tedy nějakého psa pořídíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17956
23.4.20 20:32

Ano, pokud nebudeš se psem pracovat jako se psem a prostě ho necháš dětem, případně ho budeš zavírat na zahradu, kde se neurotizovaný, nevychovaný a osamělý pes bude nudit, tak ti tu zahradu zničí.

Normálně vychované pes, se kterým se pracuje zahradu neničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5359
23.4.20 20:40

@Ou tak je třeba počítat s tím, že i normální pes očůrává keře, které potom hynou
A taky ty exkrementy nejsou v udržované okrasné zahradě to, co by ji krášlilo. Pokud má zakladatelka nějaký zahradnický skvost, tak jí ji přítomnost psa opravdu nepřikrášlí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
23.4.20 20:40

Pokud je zahrahrada víc než pes tak psa nepořizovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
23.4.20 20:41

Pes zaprvé není hračka..
A zadruhé pokud ho budete vychovávat, bude mít autoritu a od mala mu ukážete hranice zahrada zůstane celá a je jedno zda je to Čivava, Labrador nebo Bernardýn ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat