Zničující těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 07:13
Zničující těhotenství

Zdravím, jsem těhotná, jsem už u konce a musím říct, že už to nezvládám. Na začátku jsem si prozvracela tak ty 3 měsíce v kuse, každý den minimálně 4×. V noci skoro vůbec nespím, nejen, že neustále běhám na záchod ale přidala se i rýma při které nemůžu skoro dýchat. Často mě bolí břicho, píchá mě v kříži, jsem z toho celá špatná, myslím nálady, pro okolí asi budu na facku. Do toho pohyby mě někdy dost bolí, kopne mě do žebra a já to musím rozdejchat. Kolikrát mi přijde, že mi nakopnul žaludek a já skoro zvracím. Žáha mě kolikrát tak moc pálí, že jdu taky zvracet. Na malého se hrozně těším ale nenávidím to být těhotná. Abych byla upřímná, pro mě je to zkušenost kterou bych nechtěla znovu opakovat, omlouvám se, že to takhle píšu, vím, že jsou ženský co moc chtějí ale nejde jim to, proto taky anonym, nechci vlnu kritiky, ale je to pro mě opravdu těžké. Jen… já asi na to vůbec nejsem stavěná, jak kdyby těhotenství nebylo prostě vůbec pro mě. Je to tak někdy u některých těhotenství nebo to budu mít u každého? Upřímně mě i mrzí, že bych měla mít jen jedno, ale procházet si tím vším znova po 9 měsíců se mi vůbec nechce. Přemýšlela jsem i o adopci dalšího, říkám si, bude pěkný dát dítěti co nic nemá rodinu a lásku, ale na druhou stranu si říkám, že vlastní je prostě nějakým tím způsobem lepší. Zvládáte to některá taky takhle hrozně? :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Gabri.ela.ela
Kecalka 105 příspěvků 07.02.19 07:23

Ahoj jsem podruhé těhotná, s první dcerou před pěti lety jsem to cítila stejně, byla jsem Otrávená z těhotenství, pomalu ani nikam nechodila… Říkala jsem si jedno a dost. Ale to dítko ti to všechno tak vynahradí, že jedno prostě bylo málo :) jsi už u konce, tak to přežijes, je to náročné, ale na všechno tohle žena nějakým způsobem zapomene :hug:

Runina
Povídálka 27 příspěvků 07.02.19 07:24

To, co popisuješ, je v těhotenství úplně normální a prostě to k tomu patří. I přes tyto problémy jsem si to ale užívala. Je pravda, že ten poslední měsíc byl nejnáročnější, ještě jsem přenášela a navíc byla tropická vedra…ale mysli na to, že to děláš pro toho drobka a navíc…jednou to skončí ;) :D

Filzefina
Kecalka 152 příspěvků 07.02.19 07:24

Chapu te. Mela jsem to stejne, do toho jeste zdravotni komplikace… vydrz, brzy bude venku a bude zase fajn. Taky nevim jestli pujdu do druheho.....

Zwetta
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 07.02.19 07:24

Na rýmu je fajn mořská voda nebo sprej vincentka a zvlhčovat si vzduch, na pálení žáhy mléko nebo rennie.. ;) Pálení žáhy je hnus, taky jsem tím trpěla.. :roll: Ať to zdárně doklepeš do konce přeji :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 07:25

Ja v těhotenství žádné problémy nemela, nezvracela sem, skoro ani nepribrala, ale stejně to pro me bylo strašně nepříjemné období. Mám roční dceru kterou strašně miluju ale těhotná asi už nikdy v životě být nechcu, takže te naprosto chápu, někdo na to prostě asi není stavenej. Jinak už vydrz a at si ty i male zdrave :kytka:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2129 příspěvků 07.02.19 07:28

Vydrž, ke konci si už budeš přát, aby byl prcek venku, ale stojí to za to. :srdce: osobně nechápu, kterej chytrák vypustil větu, že těhotenství je nejkrásnější období ženy. :lol: a neznam ženu, která by to tak měla. Osobně bych těhotenství a porod klidně nechala chlapům. :lol:

Štrample obecná
Kecalka 363 příspěvků 07.02.19 07:36

Každé těhotenství je jiné. Já měla to první až do nějakého 32. tt na pohodu. Až pak přišla žáha a úplně na konci bolestivé pohyby.
Teď jsem teprve ve 2. trimestru a děs. Zvracím, trpím na nevolnosti, bolívá mě hodně břicho, jsem věčně nemocná, hlava jak střep, bolavá záda. Vážím ani ne 49 kg, v minulém těhu jsem ve stejném týdnu měla 54 kg (začínala jsem s cca stejnou hmotností).
Taky si říkám, že toto je moje poslední těhu a jelikož manžel by rád 3 děti, uvažuji o adopci do budoucna. :D

Ou
Kelišová 6219 příspěvků 07.02.19 07:42

A nejhorší na tom je, že tvoje zkušenost vůbec není výjimečná. Jen v médiích se prodává ten sladký příběh o frenetických těhulkách…

Vydrž - nakonec to bude stát za to. (neslibuju, že ten moment přijde s porodem, protože pak je tam rok únavy a spánkové deprivace)

Jinak případné další těhotentví může být úplně jiné. Je to tak nějak loterie a moc ovlivnit se to nedá (navzdory marketingu mateřského byznysu)

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 07.02.19 07:48
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem těhotná, jsem už u konce a musím říct, že už to nezvládám. Na začátku jsem si prozvracela tak ty 3 měsíce v kuse, každý den minimálně 4×. V noci skoro vůbec nespím, nejen, že neustále běhám na záchod ale přidala se i rýma při které nemůžu skoro dýchat. Často mě bolí břicho, píchá mě v kříži, jsem z toho celá špatná, myslím nálady, pro okolí asi budu na facku. Do toho pohyby mě někdy dost bolí, kopne mě do žebra a já to musím rozdejchat. Kolikrát mi přijde, že mi nakopnul žaludek a já skoro zvracím. Žáha mě kolikrát tak moc pálí, že jdu taky zvracet. Na malého se hrozně těším ale nenávidím to být těhotná. Abych byla upřímná, pro mě je to zkušenost kterou bych nechtěla znovu opakovat, omlouvám se, že to takhle píšu, vím, že jsou ženský co moc chtějí ale nejde jim to, proto taky anonym, nechci vlnu kritiky, ale je to pro mě opravdu těžké. Jen… já asi na to vůbec nejsem stavěná, jak kdyby těhotenství nebylo prostě vůbec pro mě. Je to tak někdy u některých těhotenství nebo to budu mít u každého? Upřímně mě i mrzí, že bych měla mít jen jedno, ale procházet si tím vším znova po 9 měsíců se mi vůbec nechce. Přemýšlela jsem i o adopci dalšího, říkám si, bude pěkný dát dítěti co nic nemá rodinu a lásku, ale na druhou stranu si říkám, že vlastní je prostě nějakým tím způsobem lepší. Zvládáte to některá taky takhle hrozně? :zed:

Podle me je tvuj stav normalni a versinovy, takovych tech par usmevavych mamin, co je nic netrapi, je fakt malo. Ja jsem si u prvniho tehotenstvi taky myslela, ze je to jak vznaset se na ruzovem oblacku a ono prd :lol: mam tri deti a kazde tehotenstvi bylo v necem silene. Posledni jsem si teda vyzrala uplne nejvic, od zacatku krvaceni, nevolnosti do 20.tydne, rizikove kvuli tlaku, posledni trimestr me tak neskutecne bolely kycle, ze jsem se v noci budila a brecela bolesti. Posledni mesic jsem kvuli tlaku mela obden kontroly v nemocnici, nakonec vyvolavani, dramaticky porod. Ale pak se mi narodilo uplne nejvic hodne dite za odmenu a zvazujeme ctvrte :mrgreen: za to vsechno to stoji :*

Kakika
Neúnavná pisatelka 15162 příspěvků 07.02.19 07:48

Je mi líto, že je to pro tebe tak náročné. Každé těhotenství je jiné. Že to teď je hrůza, ještě neznamená, že druhé bude totožné. Já mám děti dvě. Syn byl otočený jinak, než holka. Zatímco kluk mě kopal pod žebra (a bolelo to opravdu jak pes), tak holka byla otočená jinam a její kopání jsem téměř necítila. Za to když se otáčela, tak jsem myslela, že mi rupne břicho z boku, jak silný tah tam vytvořila. Konce těhotenství bývají náročnější. Asi to je pro tebe opravdu peklo, protože já neměla ty pocity, že už to nikdy podstoupit nechci. Teď už to zvládnout prostě musíš a myšlenky ohledně druhého dítěte teď vůbec neřeš. Kdoví, co bude za tři roky. Je možné, že čas ty vzpomínky natolik otupí, že budeš ochotná do toho jít znova přirozeně. A pokud ne, tak budete řešit až dle konkrétní situace. Kdy máš termín?

Kakika
Neúnavná pisatelka 15162 příspěvků 07.02.19 07:51
@Amelie30 píše:
Vydrž, ke konci si už budeš přát, aby byl prcek venku, ale stojí to za to. :srdce: osobně nechápu, kterej chytrák vypustil větu, že těhotenství je nejkrásnější období ženy. :lol: a neznam ženu, která by to tak měla. Osobně bych těhotenství a porod klidně nechala chlapům. :lol:

Nevím kdo to vypustil, ale já třeba v těhotenství byla nejkrásnější…žádné akné, se kterým mám věčně problém, žádné mastné vlasy, ochlupení rostlo pomaleji :lol: Kdyby šlo být v jiném stavu věčně, ale bez těch následků (kdo by pak ty děti živil), tak bych asi zvažovala :mrgreen:

Rive
Ukecaná baba ;) 1366 příspěvků 07.02.19 08:01

Jsem potřetí těhotná a opravdu jsem si to nikdy neužívala, jen se vždycky těším na porod a to jak poprvé dostanu mimčo, to pak okamžitě zapomenu na všechny bolesti a nepříjemnosti, které jsem prožila, tak je to nastaveno, abysme nevymřeli.
Jendiný, kdo na to nezapomíná a je z těch nálad a nepříjemností dost nešťastný, je manžel., :lol:

petule9
Echt Kelišová 7583 příspěvků 07.02.19 08:17

V těhotenství mi bylo taky pokaždé hrozně špatně. Zvracela jsem a byla celkově unavená. Vždy se to ke konci druhého trimestru zlepšilo (pořád jsem zvracela, ale už jsem byla schopná aspoň trochu fungovat). Nejhorší to bylo v druhém těhotenství, kdy jsem se měla ještě starat o první dceru. Nejhorší byly večery, kolikrát jsem zalezla a brečela :,( Ale když ty děti chceš, nic jiného ti prostě nezbývá.
Soustřeď se na cíl a zkus to vydržet. Pořád si opakuj, že to trápení má konec a že to spolu (s mimčem v bříšku) vydržíte a dáte :srdce: Je to těžký, chápu tě, ale vydrž, opravdu to za to stojí!

Tichošlápek
Extra třída :D 12172 příspěvků 07.02.19 08:20

Tak to te potěším - s prvním jsem zvracela do sedmého měsíce. Zhubla, byla na kapackach, spát se nedalo jinak než v sede. Druhé tehotenstvi bez zvracení, bez bolestí a nebýt silněji tvrdnouciho břicha, tak jsem si to snad fakt i užila (jasně, jako velká otekla koule v době, kdy venku bylo 30+, ale proste bylo to naprosto v pohodě oproti tomu zahulu poprvé :lol: ) navíc je to jen 9 měsíců a to zvladame s přehledem :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >