Znovu obnovit kontakt s matkou?

Anonymní
4.1.21 14:01

Znovu obnovit kontakt s matkou?

Ahoj, nemám s kým si o tom promluvit tak píšu sem, chtěla bych znát názor někoho jiného, co by jste v mé situaci dělali.
Minulý rok jsem se se svým synem a přítelem odstěhovala od mé matky a jejího přítele. Oba dva dost pijou, svoje peníze vždy propili a my jsme se museli starat. Matka začala pít co se rozvedla s mým otcem, ten před několika lety spáchal sebevraždu. Takže mám jen ji, ale od minulého roku s ní nejsem v kontaktu. Pořád mi píše ať k ní přijdu, za pár dní má narozeniny. Je sama a nemá nikoho. Taky cítím že už tady moc dlouho nebude, protože má víc jak 60 let a ten alkohol ji ničí. Nikdy si svůj problém nepřiznala. Přišla už o 3 byty, kvůli tomu, že nic neplatili a mysleli jen na alkohol.
Myslím, že teď jak její přítel začal znovu chodit do práce tak je sama a nepije tolik. Ona vždy pila s někým, nebo v hospodách.. Ráda bych ji navštívila, aby viděla i svého vnuka jak za ten rok vyrostl.. Ale moc se bojím, že bude chtít zase peníze a litovat se jak nemá tohle a tamhleto. A že nakonec bude chtít bydlet ještě u mě, což nepřipadá v úvahu… co myslíte, měla bych ji dát ještě šanci nebo s ní dál nekomunikovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1167
4.1.21 14:06

Pokud nebyla na léčení a neabstinuje, tak v žádném případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6133
4.1.21 14:09
@aknadar píše:

V zadne pripade co? Kdyz pujde na navstevu, na vsechny slibo-prosby rekne razatni ne a pujde, tak ji prece nic nehrozi. Jen zjisti jak se matka ma, ta bude mit asi i radost, ze videla dceru a vnouce. Nic vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6133
4.1.21 14:10
@aknadar píše:

V zadne pripade co? Kdyz pujde na navstevu, na vsechny slibo-prosby rekne razatni ne a pujde, tak ji prece nic nehrozi. Jen zjisti jak se matka ma, ta bude mit asi i radost, ze videla dceru a vnouce. Nic vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.21 14:24

Zavolala bych jí, že za ní se synem zajdu a řekla bych, kdy. Takovou návštěvu můžeš po 10 minutách ukončit, pokud vyhodnotíš, že je opilá apod.
Třeba to zrovna vyjde a budeš tam mnohem déle.
Další možností je sejít se na neutrální půdě, třeba dětském hřišti.
Za pokus to stojí, mamka je jen jedna. Toť můj názor, možná ovlivněný tím, že já už za tou svou zajít nikdy nemůžu. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
4.1.21 14:35

Sešla bych se s ní. Třeba jí dáš zase impuls, aby se sebou něco dělala…Za zkoušku nic nedáš, odejít můžeš vždycky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 14:35

@Jana dnešní To mě právě trápí, že by mě pak mrzelo, že jsem tomu nedala aspoň jednu šanci. Možná když bude vidět, že mám zájem se s ní vídat a že má možnost být se svým vnukem, tak si uvědomí, že nepotřebuje žádný alkohol. Má i nějaké zdravotní problémy, hodně zhubla.. tak vím, že se jí může stát cokoliv.

• Citovat
  • Nahlásit
7084
4.1.21 14:39

Ahoj,
situaci ti nezávidím a mít taková dilemata u vlastních rodičů je o to těžší.
Já bych se na tvém místě o kontakt snažil, ale kdyby sklouzával k tomu co píšeš a čeho se obáváš, tak bych to prostě mámě řekl narovinu - máš ji ráda, je to tvoje máma a není dobré se vzájemně ignorovat, chceš, aby věděla, že tu jsi, máš ji ráda, že chceš aby dítě mělo babičku, ale nesmí tě chtít citově či jinak vydírat nebo vyvolávat pocit viny. Pokud by to tak bylo, tak holt se kontaktu vyhneš.
Snad najdete cestu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29489
4.1.21 14:46

Podívej. Měla jsem s mámou před rokem a půl konflikt. To, co píšeš, tak nějak taky znám. Moje máma už byla hodně nemocná. A ranila mne natolik, že jsem už za ty roky příkoří pochopila, že to byla poslední kapka pro mne. Ale to je fuk. Co fuk není, nedokázala jsem sama sebe přemluvit k tomu, abych za ní ještě někdy jela, máma se omluvila po telefonu, prosila mne, at´přijedu, že už brzo umře. Že to cítí. Já to hodila za hlavu, tak moc jsem se cítila za ta leta všeho ublížená, nevěřila jsem jí, až najednou bylo na všechno pozdě.
A pak ti to dojde. Všechno ti dojde.
A bolí to šíleně. A o to víc, že už si nemůžete nic vyříkat, odpustit, přejít to, nic.
Bolí to pořád stejně.
Jed´ jen na návštěvu. Nic víc neřeš. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18358
4.1.21 14:58
@Anonymní píše:
@Jana dnešní To mě právě trápí, že by mě pak mrzelo, že jsem tomu nedala aspoň jednu šanci. Možná když bude vidět, že mám zájem se s ní vídat a že má možnost být se svým vnukem, tak si uvědomí, že nepotřebuje žádný alkohol. Má i nějaké zdravotní problémy, hodně zhubla.. tak vím, že se jí může stát cokoliv.

no to si maluješ na růžovo, pokud je alkoholička, tak to prostě nevydrží - vnuk nevnuk, oni slibují, slibují, ale nejde to
a teď je ještě otázka, když se s ní setkáš, jestli odoláš prosbám a žádostem o další peníze - na chlast, i když ti bude tvrdit, že potřebuje já nevím, zaplatil nájem, zuby, nebo cokoli jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
4.1.21 16:30

Nesla bych dokud si neprizna problem s alkoholem a nepodstoupi leceni. Motivovala bych ji ale tim, ze se pak budu vidat moc rada i vcetne syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat