Znovu pouzitelne obaly

Skupina pro všechny, které baví vlastní pěstování, zero waste, minimalizace plastu, znovupoužívání materiálu na vyhození. Bereme nové členy. Upozornění: Jsme pozitivní skupina. Ekonacististy, kteří mají na všechno nejlepší názor, nebereme a vyhazujeme. :D

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chaela
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 2 inzeráty 16.03.18 18:46
Znovu pouzitelne obaly

Zdravim,
ja sem tak uplne nepatrim, ekologicnost meho ziti spociva pouze v tom, ze tridim odpad a nekupuju zbytecne igelitovy tasky.
Ale privydelavam si sitim bavlnenych pytliku a tasek do obchodu „bez obalu“. Jelikoz timto zivotnim stylem neziju naplno, moc se v tom nevyznam. Rada bych se tedy vas, zkusenejsich, zeptala, jaky jiny sortiment byste v bezobalovych obchodech uvitali? Jak jsem psala, delam obycejne pytliky ve trech velikostech (na pul, 1 a 2 kg), a pak klasicke platene tasky, vse 100 % bavlna. Napadly me jeste pytliky ze „zaclon“, pry jsou dobre na zeleninu. Jinak nemam predstavu, co je potreba.
Dekuji za odpovedi.

Reakce:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 13.04.18 09:34

Já si to tedy buď šiju sama, nebo mi něco šila mamka (řekla jsem si o ně k Vánocům), ale kdybychom neměly ani jedna šicí stroj, tak bych si je asi taky koupila.

A k věci: ty záclonové pytlíky jsou opravdu fajn na tu zeleninu a ovoce, protože jsou lehké, takže se s nimi dá nakupovat i jinde, než v bezobalových obchodech (kde ti váhu obalu odváží), a taky je do nich vidět, takže to nedělá žádné potíže klasicky prodavačkám třeba v supermarketu… Ale ty velikosti jsou, myslím si, dost individuální. Obecně mi přijdou lepší spíš větší, protože jednotlivé kusy zeleniny si člověk vezme i bez pytlíku a nepotřebuje je strkat do malého sáčku. Ideální velikost mi přijde cca A4.
Tyhle záclonové pytlíky mi přijdou i lepší a potřebnější, než ty látkové, protože s látkovými člověk nakoupí jen v tom bezobalovém obchodě (a tam může jít i s čímkoliv jiným).
Jeden záclonový pytlík taky používám na praní některého citlivějšího prádla v pračce.

Z nějaké hezké látky by se mohla hodit i „kapsa“, do které by si člověk ty záclonové pytlíky nacpal a v ní teprv hodil do batohu/kabelky atd.

A k dalším vychytávkám: z nějaké síťované látky (ale hodně jemné) se dělají i úplně miniaturní pytlíčky na louhování čaje nebo na louhování koření do omáčky. Že si člověk koupí sypaný čaj, dá do toho pytlíku, zalije vodou jako pytlíkový čaj, a pak z pytlíku vysype do kompostu, pytlík umyje a může znovu použít.
Klasika jsou látkové odličovací tamponky (+ malý záclonový pytlík na jejich praní, aby je pračka nesežrala) a látkové vložky, ale na to už by člověk potřeboval overlock (nevím, jestli máš).

Když mě ještě něco napadne, napíšu. ;)

Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině
Přidat nové téma

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny