Znovu začít 270 dní, abych měla mateřskou?

Anonymní
4.2.20 18:16

Znovu začít 270 dni, abych měla mateřskou?

Ahojky holky, mohly byste mi prosím poradit?
Byla jsem na rodičovské a od října 2018 jsem byla zaměstnaná. Od 14.9.2019 jsem byla do 4.11.2019 na nemocenské, ale byla zaměstnaná jen do 30.9. Končila mi roční doba určitá. Od 4.11. 2019 do 3.2. 2020 a poměr ukončila. Dnes jsem se nahlásila na úřad práce, ale domluvila jsem se v jiné práci, ze nastoupim od 12.2.2020 normálně na hpp zkušební doba atd. Vzhledem k tomu ze se snažíme o mimčo a otehotnim ve zkušební době, ale počítám s tím, ze bych tam potřebovala preklenout zkušební dobu, budu mít pak nárok na mateřskou i přesto, že jsem byla 14 dní na UP a minulý rok měsíc a půl na nemocenské?
Děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1719
4.2.20 18:26

Za dva roky mas dopracovat 9 měsíců a ano, vychází ti to úplně v pohode. Nevim jak se počítá neschopenka, ale i kdyby jsi teď otěhotněla a hned na neschopenku nastoupila a nepočítalo se do té doby tak jsi stále cajk a nárok mas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.2.20 18:29
@hospodki píše:
Za dva roky mas dopracovat 9 měsíců a ano, vychází ti to úplně v pohode. Nevim jak se počítá neschopenka, ale i kdyby jsi teď otěhotněla a hned na neschopenku nastoupila a nepočítalo se do té doby tak jsi stále cajk a nárok mas

Ja bych chtěla minimálně tu zkušební dobu ještě pracovat když budu moci tak i déle. Spíš me zajímá jestli nástupem na UP se pak nemusí začínat znovu pracovat těch 270 dni atd

• Nahlásit
  • Citovat
1381
4.2.20 18:38

Ja bych z tebe jako zamestnavatel mela ale radost :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7814
4.2.20 18:40
@Anonymní píše:
Ja bych chtěla minimálně tu zkušební dobu ještě pracovat když budu moci tak i déle. Spíš me zajímá jestli nástupem na UP se pak nemusí začínat znovu pracovat těch 270 dni atd

Nepočítá se to od znova, sčítá se to za dva roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
4.2.20 19:10
@podzim píše:
Ja bych z tebe jako zamestnavatel mela ale radost :mrgreen:

No to bez debat. V mem okolí pracuji maminky do nástupu na mateřskou a na částečný se vrací před druhým rokem, takže nás musí zaměstnavatel milovat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.20 23:20

Mam nárok na mateřskou?

Dobrý den maminky, chtěla bych se zeptat zda mam nárok na mateřskou v tomto případě.
Pracuji od 7/2018. Pracovní poměr skončil 30.1.2020
Od 1.2. Jsem na UP a od 24.2 nastupuji na nové zaměstnání. Zjistila jsem těhotenství před pár dny a ani jsem nepočítala, ze by to vyslo vzhledem k mé diagnóze, ale k věci. Jsem 5+5 a zkušební doba mi tím pádem bude končit 24.5. a nevím zda to říct v práci nebo mám mlčet. Na kontrole jsem ještě nebyla. Půjdu az za 14 dní. Jde mi o to když třeba skočím v den ukončení zkušební doby a šla bych znovu na UP zda budu mít nárok na mateřskou. Četla jsem ze ochranná lhůta je 6 měsíců, což bych se vešla ale na jine diskuzi jsem četla ze ochranna lhůta trvá takovou dobu jako trvalo poslední zaměstnání. Tim pádem kdybych když mám termín porodu 18.10 zatím což ss může změnit a nástup na mateřskou mi vychází nejdříve na 8.9. Tak když bych skončila v den kdy končí zkušební doba ro by bylo 24.5 tak plus tři měsíce ochranná lhůta bych se nevesla a asi bych na ni neměla nárok ne? Hlavně si myslím ze toho 24.5 i kdybych to chtěla tajit to dlouho neutajim a budu cca 19tt a půjde to vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
1063
21.2.20 23:50

Jansi myslím, ze nárok vznikne i když bys skončila dřív. Protože az by jsi končila tak uz jsi v té době těhotná a musis nastoupit do 180 dnů na mateřskou. Což by ti vycházelo ze bys musela v praci vydržet aspoň do konce dubna a pak by vznikl nárok dle mě. By ses vešla do těch 180 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12863
21.2.20 23:51

Ano. Ochranná lhůta je tak dlouhá, jak trvá zaměstnání, ve kterém jsi byla těhotná. Kdyby tě vyhodili ve zkušebce, tak můžeš ještě někam nastoupit a počítala by se ti obě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12863
21.2.20 23:53
@Saynka píše:
Jansi myslím, ze nárok vznikne i když bys skončila dřív. Protože az by jsi končila tak uz jsi v té době těhotná a musis nastoupit do 180 dnů na mateřskou. Což by ti vycházelo ze bys musela v praci vydržet aspoň do konce dubna a pak by vznikl nárok dle mě. By ses vešla do těch 180 dní.

Nevznikne. 180 dnů by musela pracovat, aby je měla. Pokud skončí na konci dubna, pak bude mít ochrannou lhůtu dva měsíce a kousek. Prostě od 24.2 do konce dubna.

Edit: teď jsem si uvědomila, že se bude počítat i to první zaměstnání. Takže by to s trochou počítání mělo vyjít, když zakladatelka teď nastoupí a nějakou dobu bude pracovat.

Příspěvek upraven 21.02.20 v 23:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12863
21.2.20 23:56

Ale počkej. Nebyla jsi těhotná už v tom prvním zaměstnání. Co to skončilo? Určitě ano. Pak máš nárok na 180 dnů a hlavně pokud teď nastoupis, tak se ti to o to prodlouží. promiň neuvědomila jsem si to. Počítají se totiž všechna zaměstnání, kdy jsi byla těhotná. Takže i to první :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.20 00:04
@P4ja píše:
Ale počkej. Nebyla jsi těhotná už v tom prvním zaměstnání. Co to skončilo? Určitě ano. Pak máš nárok na 180 dnů a hlavně pokud teď nastoupis, tak se ti to o to prodlouží. promiň neuvědomila jsem si to. Počítají se totiž všechna zaměstnání, kdy jsi byla těhotná. Takže i to první :D

Ja jsem tam měla přestupy v zaměstnání. Udělala jsem shrnutí. Pracovala jsem do 30.9.2019. Pak jsem byla na laparoskopii a od 1.10 do 3.11. 2019 na neschopence. Od 4.11. Jsem byla do 30.11. Pak jsem přestoupila od 2.1. Do dalšího do 30.1. A 1.2.na pracáku a od 24.2. Všechno navazovalo většinou takže bych potřebovala vědět jak to je. Abych se v práci držela. V těch posledních 2 mi ukončili ze jsem šla ve zkušební době na OCR prostě děsný :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
1063
22.2.20 00:06

Tak to nevím 8o jak to je s ochrannoi lhůtou v tomto případě tak snad někdo poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12863
22.2.20 00:10
@Anonymní píše:
Ja jsem tam měla přestupy v zaměstnání. Udělala jsem shrnutí. Pracovala jsem do 30.9.2019. Pak jsem byla na laparoskopii a od 1.10 do 3.11. 2019 na neschopence. Od 4.11. Jsem byla do 30.11. Pak jsem přestoupila od 2.1. Do dalšího do 30.1. A 1.2.na pracáku a od 24.2. Všechno navazovalo většinou takže bych potřebovala vědět jak to je. Abych se v práci držela. V těch posledních 2 mi ukončili ze jsem šla ve zkušební době na OCR prostě děsný :zed:

No spočítej si délku těch, ve kterých si byla těhotná. Takhle fakt nvm, jak to máš. Jestli jsi pracovala od 2.do 31.1. tak se ti budou počítat jen tyhle. Nebo v prosinci jsi taky pracovala. Nevyznám se v tom. 270 dnů bys snad splnit měla. Ale píšeš to zmateně fakt nvm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.20 00:13
@P4ja píše:
No spočítej si délku těch, ve kterých si byla těhotná. Takhle fakt nvm, jak to máš. Jestli jsi pracovala od 2.do 31.1. tak se ti budou počítat jen tyhle. Nebo v prosinci jsi taky pracovala. Nevyznám se v tom. 270 dnů bys snad splnit měla. Ale píšeš to zmateně fakt nvm.

Pracovala jsem od 7/2018 do 30.9.2019
Od 1.10. Do 3.11. Pracovní neschopnost
4.11. Do 30.11. Měsíc zaměstnání
2.12. Az 30.1 dva měsíce zaměstnání
1.2. Do 23. Úřad práce
24.2. Nástup nové zaměstnání

Snad uz srozumitelné :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu