ZOO a Safari Dvůr Králové 2014

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janabrno
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 27.10.14 11:14
ZOO a Safari Dvůr Králové 2014

Ahoj,
můžete mi prosím někdo vysvětlit, jak to v létě 2014 fungovalo v ZOO a na safari ve Dvoře Králové? Rádi bychom tam příští rok jeli, ale ani z webu ZOO ani ze starých diskuzí moc nechápu, jak to tam chodí. Jedna část je safari, kam mohu buď autem nebo busem nebo vláčkem (afrika express?)? Další část je pěší ZOO? A někdo píše, že na safari lze jít i pěšky nebo tím myslí tu ZOO…?

Stačí nám na pěší ZOO + safari nějakým dopravním prostředkem 1 den? Je lepší jet pomalejším afrika expressem nebo rychlejším safaribusem? Syn má 7 let.

Jinak se mi líbí to ubytování v bungalovu, ale ta cena :roll: Musí tam být člověk min. na 2 noci, aby měl v ceně i ZOO? A safari není v ceně nikdy, že?

Díky, Jana

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Moise
Hvězda diskuse 38947 příspěvků 15 inzerátů 27.10.14 11:24

@janabrno Byli jsme tam letos. Platí se „pěší zoo“ a safari zvlášť. Ono je tam těch „safari možností“ víc. Moc jsem to nestudovala, ale co jsem pochytila, tak buď můžete jet vlastním autem (ale to si to jen projedete, bez výkladu), my jsme jeli takovým otevřeným vozítkem, s výkladem.
Počítej ale s tím, že za jeden den celou zoo i se safari projet nestihnete, je to veliké.

Co se týče ubytování - jsou tam tři možnosti - hotel, bungalovy a kemp, pokud si zaplatíš víc jak myslím dvě noci, máš vstup do zoo zdarma a to i mimo hodiny obvyklé pro návštěvníky… takže se tam můžeš procházet i později večer, vzít děti na hriště atd..

My jsme byli v kempu na dvě noci, nebyl to tedy nejlevnější kemp, který jsme zažili, spíš naopak :mrgreen: - ale!! když se to sečetlo, strávili jsme v zoo celkem tři dny (vstupné na jeden den pro rodinu je 600 Kč!!), dvě noci v kempu, jehož vybavení je luxusní! - bazén, vířivka, čisté záchody/sprchy, kiosek s občerstvením, pro děti půjčení motokár, krásné hřiště, pračka se sušičkou k dispozici… My jsme za tohle všechno dali vlastně 1600 Kč za jeden stan, dvě osoby a dvě děti… Takže když se na to podíváš v širším úhlu, tak to zas tak drahé není :D Nehledě na to, že snídáš a koukáš do ohrady se zebrami a žirafami.. my měli to štěstí, že jsme na ně koukali i přímo ze stanu :)
Pro děti to byl velký zážitek, příští rok jedeme znovu :mrgreen: :mrgreen:

Ale souhlas s tím, že hotel i bungalovy jsou předražené, škoda :?

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 27.10.14 11:27

My jsme tam byli letos v hotelu. Bylo to jen na 1 noc, byl to dárek. A vstup jsme měli zdarma jak v den příjezdu, tak i druhý den. Na safari jsme nebyli, syn na to byl ještě malý.

janabrno
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 27.10.14 11:36

Díky, každopádně tedy budu počítat, že jeden den je málo…

mexxx
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 27.10.14 12:29

@janabrno
my jsme to stihli i se Safari za jeden den

Moise
Hvězda diskuse 38947 příspěvků 15 inzerátů 27.10.14 14:07

@janabrno záleží s jak velkým dítětem. S dítětem v kočáru to zřejmě za jeden den stihnete, s větším pochybuju. Protože je tam x dětských hřišť a dalších zábav pro děti, takže za jeden den si to celé představit nedovedu. Jo leda furt děti popohánět, ono je to taky hodně rozlehlé. Každopádně určitě se vám tam bude líbit, zrovna včera jsem viděla nějakou reportáž, že tam mají dýňovou tématiku :mrgreen:

mexxx
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 27.10.14 14:49

@Moise
jo na hřišti jsme strávili hodně času :D

Veveruska87
Extra třída :D 11625 příspěvků 05.07.15 19:11

Obnovuji diskuzi z dotazem.Je někde poblíž safari kempu nějaký obchod s potravinami? Aby se tam dalo dojít pěšky

Moise
Hvězda diskuse 38947 příspěvků 15 inzerátů 08.07.15 12:16

@Veveruska87 nevím, jestli je to ještě aktuální, ale malý obchůdek je přímo v kempu a nakupovat jsme jezdili do Dvora Králové autem, což je kousek :mavam:

Veveruska87
Extra třída :D 11625 příspěvků 08.07.15 20:18

@Moise My by jsme se právě chtěli vyhnout denně jezdit třeba kupovat pečivo a tak. Proto mě zajímalo jestli tam není třeba poblíž sámoška

Moise
Hvězda diskuse 38947 příspěvků 15 inzerátů 08.07.15 20:19

@Veveruska87 jo, pečivo mají v tom stánku v kempu, jinak sámoška ne, ono je to trošku stranou od města

Veveruska87
Extra třída :D 11625 příspěvků 08.07.15 20:26

My tam byli před 3 roky a právě jsme jezdili autem nakoupit do tesca a bylo nic moc.Tak proto jsem se ptala jestli nejde nakoupit někde poblíž kam by jsme došli pěšky. Tak to asi hold budeme muset zase dělat tak, že budeme jezdit autem škoda, že není něco poblíž

Aishenka
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 17.01.17 10:17

Ahoj, byla jste některá prosím v takovém počasí v ZOO Dvůr Králové? Přemýšlím, jestli to má vůbec smysl a zvířata nebudou zalezlá. Manžel tam má o víkendu cestu tak ho napadlo že bychom to spojili rovnou s výletem. Jsme z Prahy tak si nejsem jistá jestli vůbec jet. Jestli funguje to Safari jsem se vůbec nedočetla na stránkách, děkuji

Janee19
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 17.01.17 10:34

@Aishenka my byli předloni v listopadu a safari je zavřené na projížďky, takže obejdeš jen pěšky výběhy a můžeš jít kolem té safari louky dozadu. Jako kdybychom neměli cestu kolem, tak toho lituju tam jet vyloženě jen kvůli tomu

Salorka
Závislačka 4319 příspěvků 17.01.17 11:38

Jsem skoro místní a v tomhle počasí bych nejele. Safari je tuším zavřené a zvířat ve výbězích asi moc neuvidíte.

Nejlepší je to na jaře a v létě :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >