Zoubky ve 3. měsíci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jitul
Stálice 99 příspěvků 28.03.09 22:03
zoubky ve 3. měsíci?

Ahojte mamky, možná je to blbej dotaz, ale je možný, aby našemu synkovi začly růst zoubky ve 3. měsíci (11. týden)? Neustále si cpe celou dlaň nebo několik prstů do pusy, rejdí tam, má takové probělavělé dásničky a je ještě uplakanější, než byl běžně z té příšerné koliky - prdíků… Poradíte mi k tomu něco? Díky, jitul

Reakce:

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 28.03.09 22:32

Spíš objevuje sám sebe, zrovna objevil ruce :wink: Ale znám holčičku, která měla zub ve 3.týdnech :)

jitul
Stálice 99 příspěvků 28.03.09 23:17

Tak ten náš je taky Adámek,a vzhedem k tomu, jak u toho rejděníi slintá, mě napadly ty zuby… no ale třeba si fakt jen hraje…

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 28.03.09 23:43

Ahoj, Martínek si taky začal asi ve třetím měsíci?(no, každopádně už to pár měsíců bude), cpát všechno do pusy, vešla se mu tam skoro celá pěst, myslela jsem, že si vykloubí panty :lol:. A sliny mu trvale odkapávaly. Ale zoubku jsme se dočkali až tohle pondělí… Takže to asi nebude to správné vodítko. Jak píše Janinkaz, objevují nový věci a oni objevují pusou. Když bych teď měla srovnávat, tak je to skoro stejný, akorát místo celé pěsti si tam strká jen palec, nebo prsty, slintá víc (myslíš, že to nejde? - jde!), víc se budí ze spaní a kousátkem si přejíždí cíleně spodní dásně (raději než kousátkem to dělá hubičkou od hrnku na pití, což úžasně vrže). Nevrlý je akorát k večeru, jinak v pohodě, zatím… :roll:
Ale prý někomu můžou vyrůst už takhle brzo…

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.09 08:42

Ahoj, já myslím že možné je všechno. Moje neteř se narodila se dvěma zuby dole… :)

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 29.03.09 09:57

Adam slintal taky od 3 měsíce a zuby až v 6m. Mudra nám řekla, že zuby rostou třeba 2 dna a pak je týden pokoj. Takže to mohou být zuby, nebo prostě ochutnává. Tohle období mají všechny děti :-)

Odysea
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 29.03.09 11:57

Ahoj,

slintání od 3 měsíce je normální, mají to snad všechny děti!
Prý jde o zvýšenou tvoru slin v důsledku vývoje dásní (svědí je to) :wink: a tak si všechno cpou do pusinky a tím ty sliny ještě podporují!
Zoubky to nemusí být ještě hodně dlouho!
Moje děti měli zuby v 5 měsících a v roce už první stoličku.
Ale to je různé, prý se to dědí po rodičích. :wink:

Nasaď bryndáčky a mastičku na uslintanou bradičku a vydrrrrrrž! :wink:

Mě to za několik měsíců jistě čeká taky! :roll: :lol:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 29.03.09 12:42

Někde jsem tu vyčetla, že při prořezávání zubů můžou být i průjmy…

Víte někdo proč? Jak to se zuby souvisí??? :?:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 30.03.09 09:43

Průjmy u zoubků dle mého názoru souvisí s oslabením imunitního systému dítěte, prořezávání zoubku je pořádná fuška.

Za sebe si myslím, že jestli má v pusince bělavé flíčky může mít kliďo i moučnivku, ale nemusí. Nám první zoubek vyrostl na začátku 4měsíce, prý to chvíli trvá než se prořeže, takže klidně můžeš čekat zoubek. Ale to by to měl bílé jen na dásničce kde bude zoubek a ne v pusince…

Justy
Kecalka 108 příspěvků 31.03.09 12:51

Ahojky, náš Ondrášek bude mít 10 měsíců a má zatím zoubky 2, a ty mu vyrostly v 7měsících.
Slintal od cca 3 měsíců.

Malý od švagrové je o necelé 3 měsíce mladší než náš a zoubky mu rostou od 3 měsíců a nyní jich už má 8.

rozmary 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.10 15:34

Ahoj,malá se narodila se dvouma zoubkama,nmeměla je ještě venku,ale těsně pod dásničkou,ve středu jí byli tři měsíce a dnes jsem objevila bílej zoubeček :-D,posledních 14 dní děsně slintá a cumlá pěstičku,myslela jsem že z hladu,ale asi to bude zoubkama :-) zatím je neuvěřitelně v klidu,jestli takhle v pohodě půjdou všechny zuby,tak to bude super :palec: O první dceři vědělo půl sídliště :mrgreen:

messyna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.12 08:39
Zoubky

ahojky holky no mýmu Domčovi vyrosl prvni zoubek přesně ve 3. měsících do dalšího tydne byl hned venku druhy a ted mu budou 4 měsíce a rostou mu řezáky takže si to brouček pekně užívá nechce mi ani papat :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Největší Zemanův fanoušek: Zavařuje mu okurky a tapetuje si jeho fotkami pokoj

Pokoj, ve kterém žije, si tapetuje fotkami hlavy státu. K poslednímu září... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >