Reklama

Zoufalá a ještě víc hloupá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 13:59
Zoufala a jeste vic hloupa

Ahoj, nevim, jestli je to o rade, nebo spis o vypovidani se. Je mi jasne, co si budete myslet, ale i tak mi to neda to sem napsat.

Bydlim s mamkou, ktera je dlouhodobe vazne nemocna. Doktori ji uz pred mnoha lety doporucovali byt doma na invalidce. Ja v te dobe byla na zakladni skole. Mamka se pro me obetovala, mam stredni i vysokou. Sama ma vysokou a pracovala do posledni chvile. Pak ji ke vsem tem hnusnym nemocem selhaly ledviny. Skoncila na ARO a nikdo neveril, ze prezije, povedlo se. Doktori mi pak jasne rekli, ze pokud tady chci jeste nejakou chvili mamku mit, musim ji donutit zustat doma. Pres velke protesty zatim doma je. Ale hrozne se tim trapi. Penize proste chybi. Zijeme vazne skromne / nezname co je to nekam si vyrazit, koupit si neco na sebe. Bydlime na blbem miste / nic tu neni. Ackoliv mam vs obor marketing, tak abych domu prinesla nejakou korunu, sla jsem vybalovat zbozi do jednoty, nosit baliky na postu apod. Lepsi praci bych asi nasla ve meste, ale to je od nas 67 km jedna cesta, spojeni mhd je komplikovane. Mamka ma peritonealni dialyzu, ma doma pristoj a na nem cely proces probiha. Dialyzu ji delam ja. Ona nemoci zhubla deset kg, nyni je pri vysce 170 cm na 46 kg. Uz nekolikrat jsem se zminila, ze odejdeme do mesta, ale mamka o tom nechce ani slyset, chapu ji, je tady zvykla a ma pravdu, ze ani tam praci nemusim najit. Praxe vybalovani zbozi a noseni baliku asi nebude to prave. Rezervy nemame zadne. Mamka se hrozne trapi, kolik penez kazdy mesic spolkne ucet za leky. A totalni depresi ji zpusobuje ucet za elektrinu od pristroje.
Snazila jsem se situaci resit. Tady kousek od nas je jedna firma. Majitel je asi sedmdesatilety chlap. Ve firme ma rodinu syna a castecne vnuka, ktery studuje vs.Pan byl zpocatku dost optimista/ jo prace neni problem. Protoze jsem to s nim realne nevidela, ze by mel zajem mi pomoci s praci a sam by z toho mel penize, zacala jsem hledat na vlastni pest. Prace mohlo byt dost, ale pro jeho svet to asi nebylo zajimave. Svym platem by nesel pod 300 tis./mes. Nakonec mi nasliboval s praci hory doly cerny les. Sama jsem nasla neco podradneho, co jsem sama delala / manualni praci. Pokryvala jsem vsechny naklady. Ale slo to pres nej - jeho firmu. Takze jsem si vydelala za rok asi 6 tis., on asi desetkrat tolik. Coz pro nej nejsou penize. A sel do toho, protoze jsme spolu neco meli. A to je to. Ja na to pristoupila, ze mi diky tomu pomuze s praci. Nejedna se o klasicky styk, on ma po operaci spodku a dole nefunguje bez prasku. Nicmene abych mohla pomoci rodinnemu rozpoctu a mela praci, nechala jsem na sobe drivi stipat. On sam je zenaty s manzelkou hrajou iluzi spokojene rodinky. On ji dava na paradu 90 tis. a ona o nem mluvi jako o skrtovi, aby pritlacil. Je to pestena sedmdesatileta damicka. Doma ma pani na uklid apod., dba jen o sebe. Jeji manzel rika, ze chce, aby se za ni kazdy otacel, proto tak soli. Ona o mne nevi. Ja uz mu nekolikrat rikala, co by se dalo delat, jenze ty firmy by se mnou nejednaly, chteji historii apod. Jenze mi prijde, ze me jen udrzuje v nadeji, ze se neco stane. Asi vi, ze kdybych mela prijem, nemam duvod s nim byt. Nic za to nemam. Nepodporuje me, ja se vzdy ptam jak co s praci, jestli se uz tamtem ozval a on, ze jeste ne, ze to udela. Sliby, jen same sliby. Nemam zadnou hrdost, tu jsem odhodila a delam cokoliv, abych doma oplatila mamce to, jak ona s vypetim sil chodila do padnuti, abych ja mohla vystudovat. Dnes je hodne veci o znamostech, ty nemame. Proto se tak ponizuji a stale ziju v nadeji, ze budu mit praci. A to takovou, ze budu moct delat i mamce dialyzu a tim tady bude o neco dele. Od nej posloucham, ze chodim hezky oblekana, ale neni to ono. Kazdy si hned vsimne, ze to neni znackove. Nikdy by me nenapadlo, ze se tak ponizim. Porad slysim, ze nechape, jak muzu zit tak skromne. Ale na druhou stranu, ze by mi prihral praci, toho se nedockam. Byt by z toho mel penize. Myslite, ze je sance ho donutit, aby s tou praci neco udelal. Jsem rozhodnuta mu dat posledni sanci a jeste jednou se ponizit. Nejhorsi je, ze on je ma posledni nadeje a moc dobre to vi.Je fakt, ze i… u cesty ma nejake penize, ja z toho zatim nic nemela. A porad jen sliby, jak to s praci zaridi. Jak byste na nej sly?
Hledam co se da. Ale v okoli neni prace a dal zase nejsem schopna delat mamce dialyzu. Vyplnuji na netu dotazniky, ale to je denne tak osm korun, to nam nezaplati ani elektriku. Mam pocit, ze se mnou hraje jen komedii. Jak celou vec vyresit, to nevim. Chci mamce prodlouzit zivot, ale ani ponizovanim se jsem niceho nedocilila.
Provadeni peritonealni dialyzy není snadne, není mozne, aby prisla sousedka a mamce ji vymenila… Navíc je kost a kuze, další věc je, ze proste nemohu odejit v pet rano a prijit v deset vecer. Nevim, kdo by se postaral. Ona se o mne starala roky. Je to hrozne blba situace.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 14:07

Zahrát s ním stejnou hru, aby ho to přimělo. Ale přímo neporadím. Nejsem na to dobrá.

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 10.01.17 14:10

Přestaň dělat dědkovi kurvu. Stejně ti maže med kolem pusy jen, abys mu neutekla. Zajdi na úřad práce a zažádej si na maminku příspěvek na péči, mohli by jí dát 3. nebo 4. stupeň nemohoucnosti a polepšily byste si.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 10.01.17 14:14

Taky tady nekdo psal o moznosti Home Care pece, kterou Ti predepise prakticky lekar a je hrazena pojistovnou. zkusila bych se na to taky poptat :kytka:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 10.01.17 14:17

Ja vůbec nerozumím tomu, cos psala o tom pánovi. Každopádně te využívá, pomoct ti nechce. Zazadej o příspěvek na péči pro mámu, zkus domaci péči a najdi si pořádnou práci kdekoli. Nedala bych na maminky řeči o tom, ze se nechce stěhovat. Kdyby k vám odcházela nějaké sestra na péči o maminku, tak můžeš jezdit dal do práce.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 14:18

Domluvit pečovatelku, která se postará o dialýzu maminky, udělá vše kolem jejich potřeb coby pacienta a jít do města vydělat peníze slušnou prací. Na to co děláš teď zapomeň.

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 10.01.17 14:28

VyřiĎt si příspěvek na péči a domluv mamince pečovatelku, aby se vám trošku ulehčilo.

A pak začni pečovat o sebe - zejména co se sebevědomí a vyčištění od pocitů viny týče. Žít v tom mentálním vězení, co sis okolo sebe vystavila musí být strašně těžké - ale je to něco, co sis na sebe uvalila sama. Je nejvyšší čas udělit si milost.

Nejjednodušší to bude v rámci psychoterapie a dopručuju zvolit nějakého staršího, otcovského terapeuta.

je také docela dobře možné, že tvoje maminka má nárok na příspěvek na auto. v té organizaci, co bude zajišovat pečovatelky budou mít nejspíše i sociální poradenství, tak se na to zeptej. no a auto pak jaksi pomůže k tomu, aby sis našla lepší práci a mohla za ní dojíždět, když ti práce pečovatelky uvolní časové možnosti.

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 10.01.17 14:35

Zajdete na OSSZ, péče o rodinného příslušníka. Zajistěte si domácí péči, přestaň spát s dědkem který tě má za kurv. A najdi si normální práci

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 14:41

Úplně nechápu co s tím dědkem máš, jak a proč. Ale kopni ho do zadku, kdybys byla aspoň placená ku*va, tak to zrovna v tvé situaci pochopím. Zařiď se podle toho, co ti radí holky.
Musíš se cítit strašně, ale to půjde se z toho dostat, držím palce :hug:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30548 příspěvků 10.01.17 14:44

Jak psaly výše, na toto dostanete příspěvky i sestru, stačí jen požádat.
Ale na druhou stranu, maminka musí taky spolupracovat a přestěhovat se tak, abys měla práci, jinak je celá podpora ve studiu k ničemu, to s mohla jít hned po zakladce chodit vybalovat :think:

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 10.01.17 14:45

Tak zaprvé od toho dedka pryč..zazadej si PNP na maminku a mamce invalidní důchod.
A najdi si něco kde nemusis s nikým spát a budeš lépe placena :zed:

Markéta80
Hvězda diskuse 39302 příspěvků 10.01.17 14:53

Jo požádejte o PnP ale trvá to i několik měsíců ale zpětně vyplatí k datu podání žádosti. Záleží o sama zvládne a s čím vším potřebuje pomoc ;)

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 10.01.17 15:01

Souhlasím s holkama, zajdi na příslušný úřad a vyřiď si příspěvky, pak pečovatelku pro mámu a ty jdi do města za pořádnou prací. A toho starýho impotenta kopni do pr dele

jenny.fields
Generální žvanilka 24591 příspěvků 10.01.17 15:01

To se teda moc pochopit nedalo. Ale máš negativní přístup, mamince zajistit někoho, kdo přístroj dokáže obsloužit a sama jdi pracovat do města.
Rady jsi dostala výše a já bych se odpíchla od té psychoterapie, protože až tady jednou maminka nebude, tak by to pro tebe mohlo být moc těžké, protože nebudeš mít žádný vlastní život, žádné sebevědomí, žádnou praxi v oboru a žádnou perspektivu.

oliš
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 10.01.17 15:05

Ahoj, trošku nechápu, proč by si tu dialyzu nemohla mamka dělat sama, to už je tak slabá, že jen leží? A nebo ta sousedka, není to tak těžké na výměnu, můj tatka ji měl, tak trochu vím o čem píšu…Mamince vyřídit příspěvek na péčí apod. A k tomu dědkovi se vyjadřovat snad ani nebudu,

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama