Zoufalá z hledání práce - mizerný plat

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.10.21 06:07

Zoufalá z hledání práce - mizerný plat

Dobre ráno,

Musím napsat a vypsat se.. Jsem na dně, hlavně ze včerejška :?

Rodicak mi skončil v září a hledám práci (do bývalé práce se se dvema dětmi vrátit nemohu). Vím, je to chvíli, prošla jsem několika pohovory a vždy byla nějaká překážka, nebo se zaměstnavatele ani neozvou na zaslanou žádost.
Mám Bc titul v marketingu, ale v okolí žádné nabídky. Chtěla bych se preorientocat do sociální práce.
Včera jsem absolvovala pohovor na pečovatelku, vše bylo milé, přátelské, mohla bych okamžitě nastoupit.
O platu ani zmínka s kdyz jsem se zeptala, málem jsem odpadla.
Nabídla mi na DPP(zatím, později HPP) 130 hrubého na hodinu!!! A je to zatím na zkrácený úvazek, takže bych si nic nevydělala. Je tohle vubec možné mít 100 kc na hodinu? Šly byste do toho?
Přemýšlím že to vzít, než neco najdu, ale na to, jak je tato práce psychicky a fyzicky náročná, mi to nepřijde adekvátně ohodnocene.
Kamarádka pracuje na téměř stejně pozici a má 33 tis čistého. Je tam asi rok.

Je to strašně psychicky náročné, nedokážu si představit být treba jeste další měsíc bez práce :?.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2926
12.10.21 06:13

Je to možné.
Při práci pečovatelky si můžeš všemi tituly tak akorát podložit skříň, budou tě platit stejně, jako kdybys byla vyučená švadlena. A například prodavačky mívají podobnou mzdu. Vítej v realitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 06:19

@ropucha 02
Ja ale nikde nepíšu, že mám titul, že by mě měli platit jinak, než ostatní. Ale toto fakt není realita. To je snad plat před 15 lety. Samozřejmě, že případné další kurzy/vzdělání si dodělám.
Ale nabidky, na které jsem dřív odpovídala byly finančně úplně jinde v té soc. praci. A prodavačky fakt tolik nemají 8o jen kaufland platí BRIGADNIKUM 150 na h a na hpp mnohem víc.

• Citovat
  • Nahlásit
9750
12.10.21 06:22

Ne, takovou práci bych za takový peníze nedělala, je to extrémně narocna práce, mělo by to být vyvážené aspoň trochu těmi penězi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8056
12.10.21 06:29

Na pečovatelku si musíš udělat kurz, pak se plat zvyšuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79621
12.10.21 06:32
@Anonymní píše:
@ropucha 02
Ja ale nikde nepíšu, že mám titul, že by mě měli platit jinak, než ostatní. Ale toto fakt není realita. To je snad plat před 15 lety. Samozřejmě, že případné další kurzy/vzdělání si dodělám.
Ale nabidky, na které jsem dřív odpovídala byly finančně úplně jinde v té soc. praci. A prodavačky fakt tolik nemají 8o jen kaufland platí BRIGADNIKUM 150 na h a na hpp mnohem víc.

Tak bez do toho Kauflandu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2128
12.10.21 06:39
@Anonymní píše:
@ropucha 02
Ale nabidky, na které jsem dřív odpovídala byly finančně úplně jinde v té soc. praci. A prodavačky fakt tolik nemají 8o jen kaufland platí BRIGADNIKUM 150 na h a na hpp mnohem víc.

Nechci ti malovat žádné obrázky na zeď, ale víš, že i v tom „blbém“ Kaufu, je ta práce dost náročná za ty peníze?.. Lidi si to neumí představit, myslí si, že jen sedí holky za kasou a dobré, ale rozhodně to tak není. Třeba na infu má ta holka kolikrát co dělat, aby zvládla aspoň půlku své práce a to je tam sama a má na starosti telefony, reklamace, fronty, vyplacení deb-ilních 50kč čekacích poukázek, samoobslužky, pokud jsou a ještě jim přidali Scan a GO… Všude je něco a za ty peníze jsi prostě ohodnocená..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 06:40

V sociální oblasti se pohybuji léta jako soc. pracovník a nikde jsem neslyšela o platu pro pečovatelku 33 čistého. To musí dělat v nějaké čupr supr soukromé organizaci nebo kecá. Běžný plat v této pozici je kolem 25 hrubého

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 06:41

No, ja tolik beru ve sve druhe praci a to jsem Mgr…

• Citovat
  • Nahlásit
26462
12.10.21 06:44

Tak pečovatelku může dělat i někdo se základkou. Tam si děláš kurz a pak se plat o něco zvýší. Ale pokud nebudeš sloužit směny, noční, dvanáctky, brát přesčasy, tak se na těch 30k stejně nedostaneš. Já to dělala před mateřskou, k té práci musíš mít vztah, musí tě bavit, protože je neuvěřitelně fyzicky i psychicky náročná a v žádném případě nemá takové finanční hodnocení, co by si ty holky zasloužily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
12.10.21 06:54

Jako je to hrozny samozrejme. Kazdopadne tedy uvaz, kolik tedy vydela tvuj muz a pokud vylozene nepotrebujes nejakiu konkretni sumu, abyste neskoncili pod mostem, tak to muzes vzit, zkusit to v tech socsluzbach a mezitim hledat neco jineho… :nevim:…jen napad, protoze pises, ze to bez prace uz dal nezvladnes a ze v teto oblasti stejne pracovat chces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
12.10.21 07:01

Me by spis stvalo, ze je to na dohodu. Dohody jsem odmitala. Chtela jsem smlouvu. Jinak myslim, ze cca ten plat na hodinu muze odpovidat. Samo zalezi taky, kde to je, ale pecovatelka urcite nikde neni placena zlatem. Mozna jen v Nemecku. Bude to spis v kategorii. Zamestnani=poslani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55281
12.10.21 07:11

Mi by především vadilo, že se jedná o dohodu. To ani omylem. Dohodu bych vzala pouze nějaký vedlejšák, který je k HPP. Jestli máš lepší nabídky, tak jdi jinam.
Určitě bych po dětech nechtěla viset na ÚP.
Pořád bude nějaká práce výhodnější, než sedět na ÚP.
Máš pouze Bc. v marketingu. Tak si udělej zbytek školy a hledej uplatnění v oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.21 07:15

Říkáš, že 130/hodinu hrubého je plat před 15 lety?
Já jsem mladé pískle, ale ještě před 5 lety jsem dělala za 55/hodinu a byla vděčná…
Dneska by každý chtěl nejméně 30 000 čistého a nejlépe hned. Vidím to u nás na nováčcích. (nehledě na věk) 8o
Ano, dneska platy na pokladnách jsou vysoké, to máš pravdu. Ale není to jednoduchá práce. Ale pokud Ti jde jen o peníze, tak si tam určitě běž sednout, něco do života Tě to určitě naučí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
12.10.21 07:18

Neni rozdil ve vzdelani, ze s patricnym vzdelanim bys mela tabulkove vic? Ale chyba je, ze jste se na pohovoru o platu vubec nebavili :o To nechapu. Prece to je zaklad pohovoru, vedet, kolik za to bude. Mohla ses doptat na vse, co ti ted neni jasne.

Jinak teda s VS z marketingu jit do Kauflandu nebo na pecovatelku je „trochu“ zoufale. Verim, ze bys nasla lepsi praci - s praxi, snahou, jazyky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat