Bolesti břicha rok po akutním císaři s komplikacemi

Anonymní
3.7.21 03:59

Zoufalost… Bolesti bricha rok po akutnim cisari s komplikacemi

Ahoj,

jsem uz fakt zoufala a jdu si pro pomoc a mozna radu odbornika. Jsem rok po predcasnem akutnim cs v celk. narkoze, selhani jater a ledvin, otrava krve, zluta az na patach (ja), prcka resuscitovali, ale je to bojovnik a je v poradku. Nasledne mi lecili jatra, dali me dokupy, na pricinu neprisli (vyloucena preeklampsie, help syndrom, vsechno…). Ja mela pred porodem silenou zacpu nekolik dni a jsem si jista, ze to s tim souviselo (mozna castecne ucpane strevo). Byla jsem zalita vodou. Na wc jsem si dosla po x dnech trapeni asi pet dni po cs a v ten moment se mi zacaly lepsit vysledky. Nepracoval mi samozrejme ani spravne zlucnik, takze me nahnali na operaci a jsem bez nej - spise zbytecne, kameny ani polypy, ktere byly udajne na sonu ve zlucniku nakonec nebyly.

Pisu to proto, ze hledam pricinu mych bolesti bricha, jsou nepravidelne a dost neurcite, ale hodne otravne, nekdy me boli bricho cely den, nekdy jen v noci (ale je to spise hlavne v noci). Gynekologicky je vse v poradku (srusty nezjistim), mam za sebou nekolikrat sono, delali mi taky gastroskopii, vysetreni krve na gastru - vse ok. Bolesti jsou spise v podbrisku/vedle od pupiku nalevo a posledni dobou se tahnou az doprava. Vim, ze spatne toleruji laktozu - nahrazuji bezlaktozovymi vyrobky. Kolonoskopii mam za sebou pred 4 lety (tehdy jsem prisla na tu intoleranci). Zkousela jsem hlidat, po cem mi to dela, ale nevysledovala jsem, nevazalo se to na konkretni jidlo. Napadly me arasidy, kava nebo treba meloun - jim docela casto. Ale to bych spis asi citila zaludek. S chybejicim zlucnikem to nesouvisi - potvrzeno od gastroenterologa. Nejak extremne zaplynena se necitim.

Kolonoskopii jsem rozhodnuta znovu podstoupit a dost se bojim, ale bude trvat objednani a tak si jdu ted hlavne pro radu, pomoc, diskuzi se zkusenostmi, co by to mohlo byt nebo zda je to po cisari normalni, jsem velmi otevrena bylinkam napriklad na ty srusty, pokud toto mohou zpusobovat. Nebo muze jit o svaly nebo nejake vazy? Prece jen mam rocniho prcka…

Jinak beru probiotika, po porodu mam stale bolestivou ms s kratkym cyklem (23), drive byl delsi a nove od porodu hodne bolestivou ovulaci. Stolice denne aspon 1× a vypada v poradku. Pri bolestech, kdyz si zmacknu na misto nalevo, tak me v brichu zaboli, ne extremne, ale vystreli mi to doprava. Kdyz bolest pres den treba necitim, tak me neboli nic ani na omak. To bych zase prisuzovala plynum.

Omlouvam se za sloh, ale budu rada za kazdou zkusenost a radu (prosim, navstivte lekare mi nepomuze, stale je jeste obiham).

Predem velmi dekuji, anonym z duvodu citlivych informaci.

:kytka:

Příspěvek upraven 03.07.21 v 09:50

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7630
3.7.21 05:51

Jsem po akutnim CS a ted kratce i po planovanym a ani jednou zadne komplikace teda. Vse se hojilo a hoji ukazkove.

Napadla me endometrioza? Tu ti vyloucili? Vim, ze jsi psala, ze jsi gynekologicky v poradku no..ale ta bolestivost…pripadne i ty srusty nedelaji dobre no.

Kazdopadne sis prosla teda svym :? Moc drzim palce, at se co nejdriv prijde na pricinu a vyresi se to :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
3.7.21 06:19

Mám něco podobného s jsem dva roky po druhém císaři. Také obíhám lékaře a také na nic zatím nepřišli. Vyšetření mám ty stejné co ty. Tak budu sledovat a doufat, že někdo poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
3.7.21 07:02

Ahojky nejsem lékař, ale jsem zdravotník a podle všeho co píšeš, tak bych to viděla na srusty. Bohužel ty se dají zjistit pouze tím, že se podívají do břicha. Srusty podporuje právě komplikace při hojení jaké koliv břišní operace a to si ty měla. Někdo k tomu hold má větší predispozice. Řešení je většinou tnova otevřít, aplikovat takový speciální gel proti srustum a doufat že zase nevzniknou.
Ale nejsem lékař, je to jen můj názor z praxe a soudím jen podle příznaků, které má momentálně moje kamarádka která podstoupila operaci a znovu ji operovali pro srusty. Měla skoro totožné problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
3.7.21 07:33

Podle mě jsou to srůsty. Mám za sebou několik vyšetření i tu kolonoskopii a fibroskopii, ultrazvuk. Gynekologie, neurologie, gastro, alergologie, praktický lékař - odběry krve snad na všechno :D
Nikde mi nic nenašli, takže zřejmě také srůsty.
Ale já už jsem si vypozorovala, že mi ty bolesti způsobuje určitý pohyb. Tomu se vyhýbám a bolesti už jsem neměla hodně dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
3.7.21 08:28

Ja taky myslim, ze to jsou srusty. Mam obcas to same. A pak mi to dost dela ovulace :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
3.7.21 09:17

Jsem 2,5 roku po CS a u me podobne bolesti v podbrisku a to pichnuti vlevo, vpravo pripisuji ovulaci a cyklu obecne. Pred tehotenstvim jsem zadne podobne “bolesti” nemela, takze to s CS pravdepodobne souvisi. U me je to ale spis obcas. Jinak jak pisou ostatni, videla bych to na ty srusty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.7.21 09:59

Srusty a/nebo endometriosa. Zkusila bych na gynde navrhnout laparoskopii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
3.7.21 11:07

Jestli to jsou srůsty, jakože asi jsou, tak na to žádné bylinky nepomůžou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu