Zoufalost doma na mateřské

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.11.19 08:07

Zoufalost doma na materske

Ahoj. Asi necekam, ze tu dostanu nejakou spasnou radu, spis potrebuju vyventilovat ten strasny sviravy pocit, ktery me poslednich par dni nici.

Mam doma skoro trimesicni zdravou holcicku, milujiciho manzela a oba je samozrejme taky moc miluju a vazim si sve rodiny. Problem je v tom, ze si doma pripadam jako ve vezeni. Mala sice v noci spi, ale pres den porad jen fnuka nebo breci, musi mit moji maximalni pozornost. Trapi ji uz od porodnice koliky.. Kojeni mi vubec nejde, ona se u prsa vzteka, skrabe, jeci… Ja tedy odsavam, ale stejne to nestaci, takze dokrmuju. Nekolik UM uz ji nesedlo, porad bojujem bud s prujmem nebo se zacpou, rourka je nas nejlepsi kamarad.. :roll: Nejim uz taky skoro nic, bojim se aby ji po tom nebolelo bricho..

Jsem tady na vsechno sama, rodina hodne hodne daleko.. Nekdy kdyz mala cely den rve, tak uz mam chut si to fakt hodit.. Manzel chodi domu az vecer - dneska treba maji nejakou pracovni veceri a prijde az v noci. Takze zase cely den jenom ja, urvane dite a odsavacka.. Psychicky jsem na tom fakt bidne, kazdy den se jen tesim na vecer az pujdu spat, odpocitavam hodiny. Vubec si to materstvi neuzivam, nejak mi to nejde..

Holky, prejde to nekdy? Kdy? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.11.19 08:16

Jsem na tom stejne ale bez manzela, takze uplne sama. Tak si vaz milujiciho manzela a bude to lepsi

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.19 08:18
@Anonymní píše:
Jsem na tom stejne ale bez manzela, takze uplne sama. Tak si vaz milujiciho manzela a bude to lepsi

ja si ho vazim moc.. jen uz nekdy proste padam na hubu :(

• Citovat
  • Nahlásit
1328
14.11.19 08:19

Prejde neboj… v puberte budes vzpominat na to male roztomile miminko :mrgreen: vykasli se na kojeni kdyz to nejde, najed na UM, treba se tim trochu srovnas i ty… objednej si chuvu, aspon na par hodin jednou tydne a vypadni sama ke kadernikovi nebo kamkoliv, kdyz manzel nemuze pohlidat… nebo se seber a udelej vylet za rodici na par dni :palec: na jare bude lip, zima a tohle pocasi je mizerne na psychiku :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.19 08:21

@llida ja mam strach, aby ty jeji bolesti bricha nebyly jeste horsi, kdyz kojeni vzdam uplne :( Jenze je fakt, ze takhle se trapime obe dve..

• Citovat
  • Nahlásit
558
14.11.19 08:25

Posílám hodně sil :hug: Možná by stálo za to zkonzultovat ještě kojení s laktační poradkyní, jestli nedelate něco špatně a nedalo by se zachránit a zrušit příkrmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
14.11.19 08:25
@Anonymní píše:
Ahoj. Asi necekam, ze tu dostanu nejakou spasnou radu, spis potrebuju vyventilovat ten strasny sviravy pocit, ktery me poslednich par dni nici.

Mam doma skoro trimesicni zdravou holcicku, milujiciho manzela a oba je samozrejme taky moc miluju a vazim si sve rodiny. Problem je v tom, ze si doma pripadam jako ve vezeni. Mala sice v noci spi, ale pres den porad jen fnuka nebo breci, musi mit moji maximalni pozornost. Trapi ji uz od porodnice koliky.. Kojeni mi vubec nejde, ona se u prsa vzteka, skrabe, jeci… Ja tedy odsavam, ale stejne to nestaci, takze dokrmuju. Nekolik UM uz ji nesedlo, porad bojujem bud s prujmem nebo se zacpou, rourka je nas nejlepsi kamarad.. :roll: Nejim uz taky skoro nic, bojim se aby ji po tom nebolelo bricho..

Jsem tady na vsechno sama, rodina hodne hodne daleko.. Nekdy kdyz mala cely den rve, tak uz mam chut si to fakt hodit.. Manzel chodi domu az vecer - dneska treba maji nejakou pracovni veceri a prijde az v noci. Takze zase cely den jenom ja, urvane dite a odsavacka.. Psychicky jsem na tom fakt bidne, kazdy den se jen tesim na vecer az pujdu spat, odpocitavam hodiny. Vubec si to materstvi neuzivam, nejak mi to nejde..

Holky, prejde to nekdy? Kdy? :(

Musíš vydržet, to má spousta matek. V zimě je to s miminkem jak v kriminále. Jako počítáš hodiny, počítej dny. A naplanuj třeba návštěvu. Mně to vždycky psychicky pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
14.11.19 08:26

Bude líp :hug: Osobně bych dala ještě poslední šanci kojení (pozvala bych si dobrou laktační poradkyni) a pokud by to nešlo, bez výčitek bych přešla na UM. Minimálně o víkendu bych zapojila manžela a vyrazila si zaplavat, na masáž, do sauny.. pokud by nic z toho nešlo, byla bych si pro chvíli ticha ochotná jít i jen tak sednout do auta. Potřebuješ si jenom trochu odpočinout a bude zase dobře :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
14.11.19 08:26

A nemá ty bolesti bříška z toho jak se dokrmuje Um. Proč odsavate mléko? Nebojte je to jen období. Je podzim a venku ošklivé. Až malá povyroste tak bude líp. Znám to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
14.11.19 08:27

Najdi si kámošku na venčení dětí u kávy, začni chodit do klubíků a spolků maminek. Ať si máš s kým pokecat a vymluvit se. Já měla na mateřské ze začátku podobný problém, jen s rozdílem že dítě řvalo v noci. Fakt jsme nespali třeba 7 nocí v kuse protože dítě to prořvalo a střídali se u něj s manželem abych spala aspoň 2 hodiny… Manžel je OSVČ takže furt v čudu, do toho probíhala rozsáhlá rekonstrukce domu ( střecha a td.) takže jsem musela částečně být i u tchyně. No děs… Po šestinedělí jsem začala běhat, jen proto abych chvilku vypadla ven bez dítěte, po 3 měsících jsem začala chodit večer cvičit na kruháče. Člověk si fakt odpočne a pokecá protože jsme tam všechny matky… Nakonec jsem dala malého od roka a třičtvrtě na celý den do jeslí a pracuju ( chodil už od roka 2× týdně na 4 hodiny). Nejsem pyšná na to, že jsem malého dala tak brzo do jeslí ale někdo prostě tu mateřskou úplně nedává…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8968
14.11.19 08:28

Pokud Ti nejde ani po 3 měsících kojit, tak bych to ukončila. O jeden stres méně, nejen pro Tebe, ale možná i pro miminko. Máš možnost si najít nejakou kamarádku s miminkem? Nebýt úplně sama celé sny dny je základ pro nezblazneni se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.19 08:29

@Martina98 protoze mi mala nechce pit z prsa, strasne se u toho vzteka a nic si nevytahne a pak ma hlad.. Ja vim, je to asi tim, ze si zvykla na flasku, ale ja nejak nemam nervy na to se s ni tady prat. :(

• Citovat
  • Nahlásit
1803
14.11.19 08:31

No a jak snáší kočár případně šátek? Procházka nebo výlet vám oběma udělají dobře. Pokud jsou vztahy ok, tak výlet k rodině. Babičky a tetičky se o mimino porvou. Neboj, to dáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541

Neboj, na věky to takhle nebude. Vykašli se na kojení, je to jen stres navíc. A chod co nejvíc ven, pro mě to byl nejlepší psychicky relax. Najdi si přes den různé milniky, to mi taky dost pomáhalo. V 10 jdeme ven, ve 12 obedvam, ve 2 jdeme zase ven, v 5 je v televizi pořád, na který se dívám…apod, on ten den líp uteče, než když jen pořád dokola kojis, odsvaas, chováš, prebalujes…

Já teď mám taky menší osobní krizi. Doma dvě nemocné a nechutně protivné děti, k tomu taky 3 měsíční mimino, který fakt nechápe, že teď je třeba se věnovat se bráchum. Ven se kvůli ATB dlouho nedostanu, což třeba s tím miminem, který doma spát neumí, je fakt sranda. Do toho nám tu pobíhají likvidátoři z pojišťovny a sousedí nad námi rekonstruují…řezání panelu je fakt bezva zvuk.

Tak vydrz a věř v lepší zítřky, nejsi v tom sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2115

Přejde! Sice pak jsou zase jiné věci, ale třeba s tím kojením tě to musí hodně deptat, a to se určitě rozsekne a hned ti bude lépe… když bude větší, bude moct trávit nějaký čas o samotě s manželem a hned budeš mít taky nějaký prostor pro sebe- a věř že každý hodinka o samotě (resp venku z bytu, bez dítěte) pomáhá, i kdyby byla jedna do týdne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat