Zoufalství před porodem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 11:07
zoufalství před porodem

Předem se omlouvám za anonym, ale příjdu si kvůli tomu blbě a nestojím o to aby okolí vědělo… :roll:

Čekám mimčo (je to 4. těhotenství, ale o jedno miminko jsem přišla, takže to bude třetí dítě). Na miminko se těším, ale těhotenství mě totálně zabíjí. Všechno mě bolí, hlavně kyčle a stydká kost, příjdu si jako sud, břicho mi překáží, v noci už skoro nespím (buď lítám na záchod, nebo mě něco bolí, popřípadě pálí žáha atp),takže jsem ve dne unavená, otrávená a mám všeho plný zuby. Denně říkám, jak nesnáším těhotenství a jak moc chci porodit. První termín za 3 dny druhý za 9 dní a nevypadá to, že by se něco dělo. CS psaný 5,ale na kolik jsem otevřená nebo tak nevím, doktorka mi nic neřekne s tím, že je to nepodstatné, protože se to může z hodiny na hodinu změnit. Každopádně když jsem chtěla udělat ten hmat, řekla, že se tam nedostane, že má o centimetr kratší prsty, takže předpokládám, že to k porodu fakt nevypadá. Navíc mimčo má už teď kolem 4kg podle ultrazvuků, takže mám hrůzu, jak ho porodím. Denně mi někdo píše tak cooooo? ještě nic? Třetí porod a ty se s tím tak zdržuješ a tak a to mi na náladě taky nepřidá. Nikam se mi nechce, nechce se mi ani s nikým mluvit, prostě jen chci porodit a začít zase normálně fungovat… Včera jsem svoje pocity řekla známé a ta mi napsala, že to není normální, že bych si měla nechat napsat prášky na hlavu… :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineterulína
Neúnavná pisatelka 16624 příspěvků 04.02.17 11:16

Nejsi na hlavu, je to normální. Držím pěsti, ať se co nejdříve dočkáš :hug:
Já tohle nezažila, porody byly předčasné, takže pro všechny překvápko :lol:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18516 příspěvků 04.02.17 11:18

Já myslím, že to na prášky na hlavu není. Neboj se, brzy to budeš mít za sebou. Uteče ti to. Zkus si užít ty poslední chvíle bez miminka, třeba na ně budeš za pár dní s láskou vzpomínat. Hodně štěstí.

Ketris
Echt Kelišová 9451 příspěvků 04.02.17 11:21

Buď v klidu, já mám taky pár dní do porodu a mé hormony se bouří a nic už mě nebaví :andel:

Ice79
Závislačka 2613 příspěvků 04.02.17 11:22

Teda takovou známou bych fakt chtěla mít. :roll: Neboj, dočkáš se. :hug: Dítko se 4kg dáš v pohodě. Taky jsem měla. :)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27334 příspěvků 04.02.17 11:24
@Anonymní píše:
Předem se omlouvám za anonym, ale příjdu si kvůli tomu blbě a nestojím o to aby okolí vědělo… :roll:Čekám mimčo (je to 4. těhotenství, ale o jedno miminko jsem přišla, takže to bude třetí dítě). Na miminko se těším, ale těhotenství mě totálně zabíjí. Všechno mě bolí, hlavně kyčle a stydká kost, příjdu si jako sud, břicho mi překáží, v noci už skoro nespím (buď lítám na záchod, nebo mě něco bolí, popřípadě pálí žáha atp),takže jsem ve dne unavená, otrávená a mám všeho plný zuby. Denně říkám, jak nesnáším těhotenství a jak moc chci porodit. První termín za 3 dny druhý za 9 dní a nevypadá to, že by se něco dělo. CS psaný 5,ale na kolik jsem otevřená nebo tak nevím, doktorka mi nic neřekne s tím, že je to nepodstatné, protože se to může z hodiny na hodinu změnit. Každopádně když jsem chtěla udělat ten hmat, řekla, že se tam nedostane, že má o centimetr kratší prsty, takže předpokládám, že to k porodu fakt nevypadá. Navíc mimčo má už teď kolem 4kg podle ultrazvuků, takže mám hrůzu, jak ho porodím. Denně mi někdo píše tak cooooo? ještě nic? Třetí porod a ty se s tím tak zdržuješ a tak a to mi na náladě taky nepřidá. Nikam se mi nechce, nechce se mi ani s nikým mluvit, prostě jen chci porodit a začít zase normálně fungovat… Včera jsem svoje pocity řekla známé a ta mi napsala, že to není normální, že bych si měla nechat napsat prášky na hlavu… :roll:

myslím, že to je normální, k těhotenství to tak nějak patří… za chvíli to budeš mít za sebou a budou to jen vzpomínky…
Měla jsem to u posledního taky tak podobně… myslela jsem, že prasknu a že to už déle nemůžu vydržet… nejlépe mi bylo na těhu plavání v bazénu, kde mě voda nadnášela a já měla pocit, že se můžu normálně hýbat, ani břicho nevadilo… venku? Vyvrhnutá velryba… břicho všude zavazelo, skoro jsem se za volant nevešla… prtě se narodilo a mělo 4,72 kg… a šlo to, bez nástřihu, no bylo to poznat, že je větší, to jo… ale ženská vydrží všechno, to mi věř… pak už to bude fajn…
A až ti zase někdo napíše, tak coooo? Ještě nic? Tak odpověz, že na dobré věci se vyplatí počkat a dál to neřeš… ulož si to do smsek a jen přeposílej… ;)

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 04.02.17 11:30

Myslím že to je úplně v pohodě. Žádný prášky :) za chvíli to budeš mít za sebou a bude to v pohodě :)

Petra31FE
Povídálka 42 příspěvků 04.02.17 11:50

Nejsi v tom sama :andel: a mě to normalni
Jsem na ton dost podobné,3ti dite,3ti týden nalezy beze zmen, odhad teď 3380 v terminu cca 3800 a to mi zbyva 19dni do TP. První syn prenasen, takže vyvolavani, druhý syn den pred terminem vykoukal a princezna se zatim nechystá nikam. Nastesti mě nic nnebolí. ale tech 18kg ná víc mi dava zabrat.

lisma
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 04.02.17 11:57

Súcitím, rodila som 11 dní po termíne a malý mal tiež cez 4 kilčá. A išlo to vaginálne a bez nástrihu, aj keď som bola prvorodička. Tak sa neboj, mláďa sa vylodí presne vtedy, keď to preň bude najlepšie :hug: Známu pošli do zadele alebo jej povedz, nech ti príde pomáhať s domácnosťou a deťmi, aby si si mohla dať v klídku vaňu a relaxovať.

lapalava
Povídálka 19 příspěvků 04.02.17 11:57

Uplně ti rozumím. Měla jsem to stejně. Na hlavu bude spíše ta tvoje známá. Jinak moje největší dítě mělo dost přes 4 kila a byl to nejrychlejší a nejmíň bolestivý porod ze všech.
Vydrž! Určitě to brzy přijde.

Terezameggi
Kecalka 117 příspěvků 04.02.17 12:25

Je uplne normalni, taky jsem to ke konci tehotenstvi mela takhle.. Pripadala jsem si jako slon, vsechno me bolelo, nic me nebavilo, vsichni me stvali.. :) Ted jsou malymu ctyri a obcas bych ho vratila zpatky do bricha.. Jo jo clovek rychle zapomina :mrgreen: Jinak, sestra ma tri kluky a nejmladsi mel rovnych pet kilo.. A rodila prirozene, bez nastrihu. Sestra rika ze se ty velky deti rodi lip.. :)

Taky jedna
Extra třída :D 11917 příspěvků 04.02.17 12:31

Je to úplně normální :hug: Přenášela jsem a nic mě nevytáčelo tak, jako smsky „ještě níííííc?“, měla jsem chuť ty lidi zbít, kdyby byli poblíž :mrgreen:, raději jsem ani neodepisovala! Přitom vím, že to nemysleli zle. Připadalo mi, že budu těhotná navždy, pořád jsem jezdila do porodnice a vraceli mě zpět. Byla jsem vzeklá, nepříjemná, bolavá, unavená, ubulená… Neboj…
Porodem se mi fakt hodně ulevilo! :potlesk: Říkej si, že třeba za 14 dní už budeš mít určitě miminko mimo své tělo :pankac: a uleví se ti… Zkus ještě odpočívat, polehávat, nebo si naopak zajít na procházku…
A věř, že vím jak ti je - drž se! Určitě nepotřebuješ prášky na hlavu :hug:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27334 příspěvků 04.02.17 12:43
@hanka.br. píše:
Já myslím, že to na prášky na hlavu není. Neboj se, brzy to budeš mít za sebou. Uteče ti to. Zkus si užít ty poslední chvíle bez miminka, třeba na ně budeš za pár dní s láskou vzpomínat. Hodně štěstí.

nezažilas… s láskou bude vzpomínat na to, až bude mít dítě u sebe… taky jsem si osm měsíců užívala, těšila jsem se… a ten poslední měsíc, kdy jsem měla pocit, že už to břicho víc narůst nemůže, že už to nevydržím a prasknu, že to není možné a ať už se konečně narodí… a prtě si dávalo načas… do toho mi otekly nohy, ruce, obličej, prostě všechno, já, která chodila do té doby cvičit, plavat, na vycházky do lesa, nic mi nevadilo, nic mě nezastavilo, jsem se najednou nemohla zvednout z postele… ty poslední čtyři týdny byly šílené, až bych brečela… ještě v červenci jsme byli na závodech a dojeli si pro stříbrnou medaili, nevadilo mi horko, nic, všechno bylo v pohodě… a v srpnu najednou masakr… břicho rostlo… hlavně to břicho, měla jsem navíc jen 9 kilo a břicho se pořád zvětšovalo, za ten poslední měsíc jsem přibrala 3 kg, hlavně vodu, otekla jsem, skoro jsem nejedla, měla jsem jen obr břicho, které si žilo vlastním životem… to prostě bylo maso… jak jsem byla šťastná po porodu, že už je prtě venku… to jsem se konečně vyspala… :D :D :D
Ale ty poslední dny v takovém rozpoložení vůbec neutíkaly… spíš naopak… každý den trval dvojnásobně déle…

Příspěvek upraven 04.02.17 v 12:45

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25016 příspěvků 04.02.17 12:45

Ten konec je prostě náročný. Zkuste se na těch zbývajících 3-14 dní podívat z pohledu délky lidského života, který tě ještě s dětmi čeká. je to kapka v moři.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18516 příspěvků 04.02.17 13:11

@Regina Hero Ale zažila. Jen jsem jí chtěla trochu povzbudit.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >