Zoufalství s miminkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nsd1
Povídálka 14 příspěvků 14.02.18 20:02
Zoufalství s miminkem

Ahoj holky, pročítala jsem tu spoustu článků o miminkách a problémech. Nic z toho nebylo pro mě pravé ořechové.
Nemám nikoho, s kým bych se o svůj problém podělila a načerpala informace a rady.
Mám 5ti týdenního chlapečka. Od porodnice je na UM. První 2 týdny jen jedl a spal.Ze dne na den proste odmítá spát. Hysterický pláč a 2-4 hodiny je vzhůru, pak zase chvilka dáchnutí (20minut) a nanovo když spí v kuse 3 hodiny, tak to je pro mě zázrak. Přitom jeví známky unavenosti, že chce spát, vyžaduje dudlík, zavírají se mu očka, pak jako by mu došlo, že usíná, dudlík vyhodí a kouká. Nepomáhá chování, houpání, vrnící podložka, zavinovačka a ani prochazka v kočárku proste je pořád vzhůru. Každou chvíli vyžaduje něco jiného buď se nelíbí ležet pak zase nošení. Když najdu, co právě chce, tak vydrží 20 minut. Proste je to pokus, omyl. Pak je pretažený, protivný a jen brečí, není k utišení. :zed: :zed: Zkoušela jsem snad všechno. Průmerne naspí za 24 hodin tak 10hodin. Už tu byli i sousedi, proč ho neuklidnim, když brečí, ze je to hrozný poslouchat. Propadám zoufalství, že jsem mizerná matka a sousedi mi moc nepřidali na sebedůvěře. Máte některá podobné zkušenosti s nespavým a mrtutým miminkem? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

nenivolnynick
Kecalka 348 příspěvků 14.02.18 20:05

Nas v tomhle spasil šátek

pajulinkaa
Závislačka 4297 příspěvků 14.02.18 20:07

@Nsd1 můj syn byl taky hrozně uřvaný a mrzutý a brečel i v kočáru na procházce asi do 10 týdnů :roll: no ale u nás ti byly prdíky, nic nepomáhalo, museli jsme zkusit všechno, i jsme byli na sonu bříška. Ze sousedů si nic nedělej, hlavně zkus být aspoň malinko v klidu, miminko to z maminky cítí a o to je to pak horší :hug: :hug: přejde to, neboj. A bříško vás netrápí?

mámaNel
Kecalka 102 příspěvků 2 inzeráty 14.02.18 20:09

Nám pomohlo hopsat na míči.

Nsd1
Povídálka 14 příspěvků 14.02.18 20:09

@nenivolnynick Děkuji a zkusím to.

Rezii
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 1 inzerát 14.02.18 20:10

Dát mu Espumisan na bříško ( kape se do každé lahvičky a fakt pomáhá) - protože ono nepoznáš zvláště jestli je to tvoje první jestli to bříško je nebo není, a nosit ho vždy, když má spát, v šátku. Dojdi si ale na kurz vázání nebo poprosit zběhlou kamarádku nebo alespoň važ podle videa, špatný úvaz miminko irituje a kazí mu záda.

Příspěvek upraven 14.02.18 v 20:12

valina1
Kelišová 5131 příspěvků 14.02.18 20:10

Znám to velmi dobře. preslo ho to cca ve 4 měsících. Vydrz! Trošku pomohlo nosítko a na moje nervy hoooodne často chodit ven :kytka: :hug:

Macik.S
Kecalka 283 příspěvků 14.02.18 20:10

Pevně zavinout a pustit bílý šum. :)

tereza12345
Echt Kelišová 9053 příspěvků 3 inzeráty 14.02.18 20:11

Zkousela si hodne pevne zavinout a bily sum? U nas to byla spasa.. a spi napevno svazanej do dneska.. a to ma 4mesice..

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 14.02.18 20:12

To bude kombinace unava, bříško a potreba maminky, takže zjistit zda netlaci brisko, klidne preventivně masírovat, zahřívat. Uspávat na rukach, naše malá si v kočárku porvala, pak spala ale pouze za jizdy. A zmiňovaný satek pomaha i na to bricho i na ten kontakt s mamou a usinani, ja doma chodila a chodila, odložení se většinou nepovedlo. No a asi te nepotěšim, nase mala v 10M stále neusne sama, ale zlepsuje se to.

nenivolnynick
Kecalka 348 příspěvků 14.02.18 20:12

A pokud brisko na to zkusit tejpy, nevim od kolika tydnu se ale tejpuje

pannda
Kelišová 6405 příspěvků 29 inzerátů 14.02.18 20:12

Nahřívat bříško a zavinovat…treba

Rezii
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 1 inzerát 14.02.18 20:14

Jo to zavinutí je taky skvělý. Já měla klasickou zavinovačku ještě po sobě a bez ní mi do 4 měsíců v noci nespali. Přes den ten šátek…

katrih
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 14.02.18 20:14

@Nsd1 jakobys mluvila o mém synovi, teď mu je 15 týdnů a už si i trochu hraje, tak už je to lepší. Co jsem ale vypozorovala, tak u nás nespavost hodně způsobuje vigantol, když ho dávám, je horzně mrzutý a nemůže usnout, mám v plánu koupit to samé jen čistě přírodní. Je to už mé 3 dítě a první dvě žádný problém a tomuhle ty kapky asi opravdu nedělají dobře. Ještě jsem na prdíky koupila espumisam a to také dost pomáhá

MaminkaKristynka
Povídálka 44 příspěvků 14.02.18 20:14

:hug: já měla obě dětičky taky
takto náročné, nespavé, uplakané. Hodně mi pomohlo nosítko mám Manducu, popřípadě pustím digestoř nebo nahrávku vysavače z youtube, až dítě vždy tvrdě usnulo, šupla jsem rychle do zavinovačka a šla něco konečně udělat nebo si dát prostě jen čokoládu a hodit nohy nahoru :palec:. Chce být u tebe a mít jistotu.. vím, hrůza jak člověk nemá ani minutu na sebe, ale kolem půl roku výš jak se začne trošku plazit se to vždy zlepšilo aspoň u nás. Vydrž, bude líp a na sousedy se vyser ( promin ) ale tohle a vše kolem dětí kdo nezažije, nepochopí :cert:. Jsi určitě super maminka, už jen proto, že se snažíš svému uzlíčku pomoct :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama