Zoz - pokud úředník neuspěje

10
12.2.21 09:10

Zoz - pokud úředník neuspěje

Ahoj ráda bych se zeptala, zda někdo bude vědět, když úředník ani napotreti nesplní ZOZ, co následuje pak? Nemůže danou činnost vykonávat, odejde ze zaměstnání, to chápu. Jde mi o to, pokud nastoupí na jiný úřad a tam bude muset mít taky ZOZ, jestli ho jde přihlásit znovu pod jinym úřadem. Slyšela jsem totiž, že zkoušku lze opakovat až za 5 - 10let, ale nevim co je na tom pravdy :think:
Diky za odpovědi :)
Hanka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3268
12.2.21 09:27

@Hani18 to je tak těžké se to naučit?

Tak pak asi není dostatečně chytrý pro práci úředníka a měl by jít k lopatě nebo pásu… Nebo do soukromé sféry.

Promiň neodpovidam na otázku, ale fakt si nemyslím, že člověk co není schopen se 3× na zkoušku naucit, by o nás měl jakkoliv rozhodovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4747
12.2.21 09:40
@welovefashion píše:
@Hani18 to je tak těžké se to naučit?

Tak pak asi není dostatečně chytrý pro práci úředníka a měl by jít k lopatě nebo pásu… Nebo do soukromé sféry.

Promiň neodpovidam na otázku, ale fakt si nemyslím, že člověk co není schopen se 3× na zkoušku naucit, by o nás měl jakkoliv rozhodovat…

Ano, pokud si není schopná zjistit ani základní informace o ZOZ, nemá na úřednickém postu absolutně co pohledávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
12.2.21 10:17

Já už to mám naštěstí zasebou, jde mi o ostatní kolegy, kteří měli spíše smůlu v otázkách.
V zákoně se píše o celkem 3 pokusech, ale nikde neni zmínka o tom, zda na jiném úřadě běží nová zoz znovu se 3 pokusy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
12.2.21 10:23

@Hani18 Přiznám se, že takhle jsem nad tím nepřemýšlela, ale teoreticky si myslím, že běží nové pokusy. Vždyť na novém pracovišti může být zařazen na jiné odborné pozici, kde je vyžadována jiná zoz. Nebo mluvíš o té všeobecné, zaměřené na správní řád a státní správu?

Osobně znám jen lidi, co neprošli přes 1. pokus, na druhý už zkoušku udělali. A to včetně kolegyně, která evidentně neměla na to tu práci vůbec dělat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
12.2.21 10:44

@PenelopaW myslim konkrétně treba ospod a osoba by chtela zustat v tomto oboru a sla na jiny urad.
Takze tedy asi běží další 3 pokusy :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4425
12.2.21 11:07
@Hani18 píše:
@PenelopaW myslim konkrétně treba ospod a osoba by chtela zustat v tomto oboru a sla na jiny urad.
Takze tedy asi běží další 3 pokusy :palec:

Aha, já myslela, že úřednické zkoušky se dělají pouze ve služebním poměru a na ospodu třeba sociální pracovnice, kurátor..nejsou, takže oni se dělají i tam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
12.2.21 11:19

@lilith1 Řekla bych, že zkoušku odborné způsobilosti musí dělat každý úředník, který je zaměstnán podle zákona o úřednicích :) (pokud samozřejmě nesplňuje odbornou způsobilost a zkoušky mu neuznají např. na základě státnic).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
12.2.21 12:59

@lilith1 ano dělají, bohužel jim nestačí VS vzdělání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu