Zpátky do kočárku po úrazu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
12.1.22 23:08

Zpátky do kočárku po úrazu?

Ahoj děvčata,
mám problém. Můj syn si nedávno zlomil obě nohy. Asi na měsíc má obě nohy dlouhé v sadře až nad koleno, což bude strašný oprus, zatím má za sebou necelý týden a je to strašný. Přepravovat ho můžeme pouze na invalidním vozíku, s berlemi je chůze nereálná, když ani na jednu nohu nemůže došlápnout. Přenášet na drobné vzdálenosti ho můžeme, ale fakt jenom kousek. Vozík, který jsme zapůjčili, není synovi úplně dvakrát pohodlný, proto zvažujeme pro něj sehnat kočárek pro postižené děti. Synovi je 9,5 let, nyní má přibližně 39kg a měří 137 cm. Vybíráme mezi dvěma modely polské značky Mywam. Zvažujeme model Grizzly a Yetti. Grizzly by byl v současné době fajn, ale existuje riziko, že když se syn nehýbe, tak ještě přibere. Tento kočárek je do 45 kg a 140cm. Oproti tomu Yetti je do 75 kg a 175 cm, ale bojíme se aby nebyl neprakticky velký. Co si o tom myslíte? Myslíte, že by bylo vhodné sehnat kočárek? Se synem jsme o tom mluvili o on vidí výhodu v tom, že by byl kočárek (oba modely) narozdíl od invalidního vozíku pohodlnější a polohovatelný. Kočárky sice cenami nepohybují zrovna nízko, ale vidíme  možnost krátkodobého zapůjčení nebo bazarů. Děkuji za rady a tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20516
12.1.22 23:57

Váhu bych neřešila, jestli je tamten lepší pro vás, co já všechno narvala na kočár s nosnosti 12 kilo,,, :D a určitě je to pohodlnější než vozík a pak to prodáte za polovic třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
13.1.22 04:52

Nevím jestli to nějak pomůže, tady paní prodává kočárek po postiženém synovi:
https://www.facebook.com/…772050166410 .
Vůbec ale nemám představu, jak by sedél, když bude s dlouhou sádrou.

Příspěvek upraven 13.01.22 v 09:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24243
13.1.22 06:38

Věř mi, že pokud má kočárek nosnost 45kg, tak unese minimálně o deset kilo víc….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6212
13.1.22 07:35

Nepořizovala bych nic, na měsíc mi to příjde zbytečné. Vozík je nepraktický, nepohodlný…ale kočár pro postižené děti :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6082
13.1.22 08:29

Dcera měla 33 se sádrou, měla opravdu pravou vysokou sádru až pod zadeček. Původně na 12 týdnů. Nakonec 9 kvůli odumření paty a dalších 6 týdnů bez možnosti se postavit jakkoliv. Kost nebyla srostlá, takže šílené přenášení a vše. Invalidní vozík jsme půjčili menší a děda na něj udělal na míru desku. Můžu ti soukromě poslat fotky. Dcera tak měla nohu před sebou na takové podestě. O berlích se směla začít učit chodit až 16 týdnů po úraze. Bylo to opravdu zlé. Vše nám komplikovalo 9 zákroků na té patě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
16.1.22 08:45

@kve-tinka no právě. Je to pro postižené děti, právě proto váháme. Na druhou stranu, pro koho jsou invalidní vozíky? A on to asi nebude jenom měsíc. Stalo se mu to v neděli 9. 1. a říkali, že sádry asi na 4-7 týdnů. Navíc pak sice bude bez sáder, ale stejně nebude moci nějak normálně chodit pár týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
16.1.22 08:47

@alisekR to je strašné, ani si nechci chudinku představovat. Za tip s deskou bych byla vděčná, máme zručného dědu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
16.1.22 09:20

Tyhle věci se dají i půjčit, zavolej si do nejbližší prodejny zdravotních pomůcek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
20.1.22 17:01

Juknete na golfky maclaren xlr najdete na bazaru
Sice pisou nosnost 30 ale zaručeně unese o xxx více a maclaren garantuje nosnost 50
Já holku v 9 letech vozila v menší verzi xt měla zlomenou jednu nohu a pohoda🙃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
20.1.22 18:53

@Nenuta1 Koukám na to. Už chápu, že na hmotnost moc nemám koukat. Mohu se zeptat kolik dcerka vážila a jestli měla sádry pod nebo nad koleno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
21.1.22 13:30

@TerezkaT6 Ona měla nád koleno, tím ze měla jen jednu v sadre tak střídala s berlemi ale moc neusla ze😌 ona mohla mít tak něco kolem 33 kilo a kocar zvladal úplně v pohode a měla jsem tu menší variantu ta větší bude lepší širší a pohodlnejsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
21.1.22 17:50

@Nenuta1 Tak jsi mě asi přesvědčila. Jinak jsem kráva, píšu váží, myslím měří 🤦‍♂️Na váhu už nekoukám. Myslíš, že když má syn 137cm, že mu to bude?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
21.1.22 23:08

@TerezkaT6 já budu věřit ze ano… ale tím ze se neda již myslím koupit nový přihlaste se na fb do maclaren skupiny
Tam určitě holky pomeri každopádně není z čeho vybírat a pokud se moje vesla do menších taky je z těch větších děti tak se určitě Vás syn vleze do té velké verze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
23.1.22 11:01

Achjo, já se snad zblázním. Nevím, jestli se zlobil, nebo radovat, ale manžel bez mého vědomí už našel a zařídil kočárek Grizly. Říkal, že bylo obrovské štěstí, že je jen 25 km od nás. No jasně je to fajn, ale vadí mi, že já jak kráva tady furt hledám a on už to má. Zítra by měl dorazit, dám vědět, jaké to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat