Zpátky do školy, musím na UP?

Anonymní
20.11.18 16:47

Zpátky do školy, musim na UP?

Prosím někoho, kdo se v tom alespoň vyzná, zda by mi poradil s mojí situaci.
V září 2017 jsem složila úspěšně maturitu a hned jsem začala další studium (opět SŠ s maturitou). Během prváku (v listopadu) jsem začala pracovat brigádě v obchodě, kde jsem od června na stálo. Pořád jsem u toho studovala. Teď v září jsem nastoupila do druháku, a ve studiu zatím pokračuji. 31.12. mi končí smlouva, prodloužení smlouvy nebude. Ve škole chci i přesto zůstat, ale budu si hledat práci, protože bydlím sama pouze s přítelem a finančně bychom to nezvládli.
Musím jít na UP že jsem nezamestnana, když sociální a zdravotní za mě bude nadále platit škola? A než si najdu práci, nemám narok na nějaký příspěvek na bydlení nebo něco podobného? Předem díky za odpovědi, v těchto věcech se vůbec neorientuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15118
20.11.18 16:49

Na UP nemusíš, pojištění ti platí ta škola. Na nějaké příspěvky záleží na situaci, kolik ti je, bydlíš sama? Ono za studenta do 26 let jsou odpovědní rodiče…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
20.11.18 16:52
@Anonymní píše:
V září 2017 jsem složila úspěšně maturitu a hned jsem začala další studium (opět SŠ s maturitou). Během prváku (v listopadu) jsem začala pracovat brigádě v obchodě, kde jsem od června na stálo. Pořád jsem u toho studovala. Teď v září jsem nastoupila do druháku, a ve studiu zatím pokračuji. 31.12. mi končí smlouva, prodloužení smlouvy nebude. Ve škole chci i přesto zůstat, ale budu si hledat práci, protože bydlím sama pouze s přítelem a finančně bychom to nezvládli.
Musím jít na UP že jsem nezamestnana, když sociální a zdravotní za mě bude nadále platit škola? A než si najdu práci, nemám narok na nějaký příspěvek na bydlení nebo něco podobného? Předem díky za odpovědi, v těchto věcech se vůbec neorientuji

Na ÚP nemusíš.. Do 26 let za tebe v případě studia pojištění platí stát a rodiče k tobě mají vyživovací povinnost.. Na dávky podle mě nárok mít nebudeš, právě z důvodu vyživovací povinnosti, neboť se nebude počítat tvůj příjem, ale příjem rodičů..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
hodinarka
20.11.18 17:06

Nemám v tomto zkušenost, ale podle mě bys a pracáku dostala podporu. Takže bych se přihlásit šla. A třeba ti i zprostředkují zaměstnání.

• Nahlásit
  • Citovat
95
20.11.18 17:09
@hodinarka píše:
Nemám v tomto zkušenost, ale podle mě bys a pracáku dostala podporu. Takže bych se přihlásit šla. A třeba ti i zprostředkují zaměstnání.

Na podporu v nezaměstnanosti vzniká nárok po minimálně 1 odpracovaném roce na plný úvazek..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1517
20.11.18 17:18
@Anonymní píše:

Rodiče? Jen aby tě neměli za věčného studenta, po maturitě další sš :think:

Příspěvek upraven 20.11.18 v 17:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70668
20.11.18 17:18
@DoubleA píše:
Na podporu v nezaměstnanosti vzniká nárok po minimálně 1 odpracovaném roce na plný úvazek..

Plný úvazek není podmínkou, stačí libovolná smlouva, ze které je placeno sociální a zdravotní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15118
20.11.18 17:21

@j.a.n.i1 což vyjde nastejno, když měla jenom brigádu při škole ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70668
20.11.18 17:26

@Kriss Tina A jak víme, na jakou smlouvu tu brigádu měla a kolik si vydělala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
20.11.18 17:27
@j.a.n.i1 píše:
Plný úvazek není podmínkou, stačí libovolná smlouva, ze které je placeno sociální a zdravotní.

Dobře :) Omlouvám se :) Což asi stejně nebyl, když je studentka ne.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70668
20.11.18 17:29
@DoubleA píše:
Dobře :) Omlouvám se :) Což asi stejně nebyl, když je studentka ne.?

To nevíme, záleží jakou měla smlouvu a kolik si vydělala, to že je studentka neznamená, že nemohla mít smlouvu, ze které se sociální a zdravotní hradilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15118
20.11.18 17:34

@j.a.n.i1 no ale neodvadeli za ní pojištění když byla studentka ne? Leda by ho platila 2× :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18005
20.11.18 17:35

Nevím, jestli mají rodiče povinnost dále platit. Vždyť už má maturitu a teď studuje na stejném stupni vzdělání. Řekla bych, že by to soud zamítl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
20.11.18 17:36
@Kriss Tina píše:
@j.a.n.i1 no ale neodvadeli za ní pojištění když byla studentka ne? Leda by ho platila 2× :nevim:

To samé si myslím já :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
20.11.18 17:39
@vokishka píše:
Nevím, jestli mají rodiče povinnost dále platit. Vždyť už má maturitu a teď studuje na stejném stupni vzdělání. Řekla bych, že by to soud zamítl.

Na tom nezáleží.. To je jako kdyby o tu povinnost přišli při opakování ročníku.. Jestli ji je méně než 26 a nestuduje dálkově ale denní formou studia, tak splňuje podmínky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama