Zpátky k mat. mléku starší dítě

Anonymní
24.9.20 08:31

Zpátky k mat.mleku starší dítě

Ahoj, první dítě jsem vzdala z kojením v jeho 3 měsících, protože jsem dostávala záněty. Teď má dcera 9, 5 měsíce, a druhé dítě se mi narodí za cca 2 měsíce. Tudíž ji bude 11-12 měsíců. Napadlo mě, jestli není zvracenost ji pak místo um odsavat do lahve moje mléko? Není to nechutnost? Blbost? Stačilo by ji moje mléko? Teď má um jen ráno, večer, a v noci.. Zeptala bych se na to nasi pediatry, ale nechci vypadat jako blázen :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4249
24.9.20 08:33

To určitě nedělej. Starší by bralo miminku výživné mléko které potřebuje. Není dobré kojim dvě děti věkově rozdílné. Straší je zvyklá už to nemít, nepříjde ji to, že by to měla mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63688
24.9.20 08:37
@Veru1987 píše:
To určitě nedělej. Starší by bralo miminku výživné mléko které potřebuje. Není dobré kojim dvě děti věkově rozdílné. Straší je zvyklá už to nemít, nepříjde ji to, že by to měla mít.

Píšeš blbosti. Žádné živiny brát nebude.
Nicméně, asi bych se s odsáváním neondila. Maximálně nějaké přebytky. Kdoví, jestli to vůbec bude chtít. Chutná to dost jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13750
24.9.20 08:45

Klidně si nastuduj něco o tandemovém kojení, pokud tě to zajímá, ale jak píše @Lama Lama -určitě bych se kvůli tomu netrápila s odsávačkou. A roční dítě, které pije UM, už by možná ani MM nechtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5203
24.9.20 08:47

Myslím, že budeš mít co dělat s péčí o dvě malý děti a ještě do toho pořád odsavat na to bych se mohla z vysoka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8871
24.9.20 08:55

Nechutné to není, ale nevidím v tom přínos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18488
24.9.20 09:22

Davala bych maximalne prebytky, cilene bych kvuli tomu neodstrikavala. Ono to taky nemusi chtit, kdyz je zvykle na UM.
Dopredu bych to vubec neresila, treba kojit ani nebudes a obe deti budou na UM…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3662
25.9.20 16:15

Nechutnost to není, kojit roční dítě je úplně normální. Najdi si něco o tandemovém kojení. Kojit souběžně dvě různě staré děti lze, pokud chceš. Tělo je dokonce tak „chytré“, že dokáže každému z nich vytvořit mléko podle jeho potřeb, takže žádného „ubírání živin“ miminku se fakt bát nemusíš - to ovšem funguje jen když budeš kojit přímo z prsa, ne při odsávání. A samozřejmě musíš dostatečně jíst a pít ty. Netlačila bych to na sílu, určitě bych si kvůli tomu nepřidělávala práci s odsáváním, ale klidně bych to zkusila a uvidíš, jestli se starší dítě chytne, třeba aspoň na uspání nebo tak. Jenom pozor na správnou techniku kojení, aby ti to starší špatným přisátím nepoškodilo bradavky.

Já jsem taky zkoušela dvouleté dceři prso nabídnout, když se narodil nejmladší. Ona byla dost závislák, takže jsem v těhotenství s tandemovým kojením počítala. Dopadlo to ale jinak, kolem 20tt se mi sama odstavila, ze dne na den mléko prostě nechtěla, asi změnilo chuť. A po porodu už si prso nevzala. Bylo mi to trochu líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama