Zpět do formy, je zde fyzioterapeut nebo podobný člověk?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barrbucha
Kecalka 373 příspěvků 22.01.18 07:43
zpět do formy, je zde fyzioterapeut? nebo podobný člověk?

Ahojte,

je zde někdo kdo celý život jakkoliv „dřel“? chodil běhat, plavat, kolo…? pak cca měl rok pauzu a nebyl schopen se vrátit zpět? Mám roblém s tím, že mi odchází tělo 8o je mi lehce přes 30 a cca rok, jsem měla pauzu od větších aktivit, dřív když jsem něco dělala, ať už hodně fyzicky náročnou práci, nebo sport kde jsem se přetížila víc než obvykle, tak to bylo akorát tak, že mě bolely svaly, ale za pár dní došlo k regeneraci a bylo to v pohodě, ovšem teď se vyloženě rozkládám a nevím co s tím mám dělat, na podzim jsem si začala zkoušet pomalu vyklusávat a zvýšila jsem chůzi do kopce se psy, ať změním trochu terén a nechodím jen rovinky, no dopadlo to tak, že se mi začala bortiti klenba na jedné noze, bolí to denně, ale pak to rozjedu a dobrý, na podzim mi ovšem vypověděla ta samá noha a skončila jsem na týden ležák a další tři týdny o berlích s bakerovou cystou :roll: takže jse mohla začít od nuly, to už začalo přituhovat a neměla jsem odvahu vyklusávat kvůli počasí, tak sjem skončila jen u chůze, ta mi už problém nedělá, jen když jdu víc než obvykle, tak o to hůř se mi ráno stoupá na chodidlo, rehabilitace mi nepomohli :? a teď…o víkendu jsme si šla zaplavat, dala jsem cca 5× 50m no a včera mi začal natíkat levý loket, při plavání mě samozřejmě ruky trochu bolely, ale klasika, jiný pohyb, trochu zatnutí svalů, dnes mě ten loket bolí jak čert, nemám to vodové, ale jakoby nateklý kloub z vnitřní strany, v úterý sjem chtěla jít zas plavat no zas tak leda do háje, co to semnou je? proč se tak rozkládám? proč mi toto tělo dělá? na jakýkoliv pohyb reaguje přehnaně a okamžitě se mi dělají zdravotní problémy které jsou pak na delší dobu léčení a ne jen klid po namožení svalů, jsme z toho smutná a pohyb k životu potřebuji :,( nejvíc mě zaráží to, že tělo si hned při tom pohybu neřekne dost…v tom bazenu mě nic nebolelo, vše bylo v pohodě navíc jsme se cítila skvěle, uvolněná. :,( co s se sebou mám dělat :(

Reklama

Reakce:

K82
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 22.01.18 09:07

Jsem fyzio.dle popisu to vypada, ze jednak je telo zhuntovane z minula a druhak ted nejste schopna vnimat varovne signaly. zacala bych kompletnim odberem, zda mate v poradku hormony atp. a pak pozvolnym zvysovanim zateze a aktivitami, ktere neuskodi. tezko soudit takhle z dalky, jak moc je pozvolny pristup ke zvysovani zateze.

barrbucha
Kecalka 373 příspěvků 22.01.18 09:19

@K82 no já mám celkem protivnou doktorku :roll: co když k ní dojdu že něco mám tak na mě hledí jak na hypochondra, to mě tenkrát nepochopila ani s tou nohou, když jsem na ni nemohla stoupnout a pak na utz v nemocnici mi našli tu cystu, tak řekla „hmmm to byla bakerova cysta, to je časté…“ ale kdybych si nevydupala ten špitál tak by mě ani neřešila, protože od pohledu jsem na noze neměla žádný mechanický úraz. samozřejmě jsem uvažovala nad změnou lékaře, ale dle recenzí jsem zatím nenašla lékaře co by se opravdu zajímal, co člověku je :,( mám strach k ní jít, říct jí, že mám problém s rukou a jestli by mi neudělala krevní obraz.

barrbucha
Kecalka 373 příspěvků 22.01.18 09:33

@K82 jinak s těma varovnýma signálama mám asi problém :think: protože i dřív jsem hodně věcí dělala na sílu a přes bolest, bývala jsem na sebe hodně tvrdá, než si moje tělo zasloužilo, vůbec jsme se neměla ráda :( no a te´d se zas enmám ráda za to, že nefunguje tak jak bych potřebovala.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32834 příspěvků 10 inzerátů 22.01.18 10:34

Za prvé je potřeba si přiznat, že nějaký ten věk už tu je, i když jsi zatím mladá, tak 17 už bylo :kytka:. Za další souhlasím s K82, nejspíš jsi dlouho přehlížela varovné signály a tělo teď potřebuje mnohem delší dobu k regeneraci. Doporučila bych teď se tolik nedřít, raději si dopřát nějaký wellness a mírný pohyb + doplnit zanedbaná vyšetření, odběry, abys zjistila, jestli tam není nějaký další problém.

barrbucha
Kecalka 373 příspěvků 22.01.18 11:44

Prvně bych asi měla změnit lékaře, protože vždy když jsem tam s něčím byla, tak mi řekla, že mi nic není, to posledně bylo i s tou nohou…prostě zastává názor, že jsem mladá a nic mě nemůže bolet, většinou jí do ordinace chodí staří a nějak už nemocní lidé, krevní obraz mi nebrala ani nepamatuji, možná nikdy. Prakticky k ní téměř nechodím, nemocná nebývám, jen jsme měla problém s tou nohou na podzim a čekala jsem asi větší zájem o můj problém :nevim: jenže zájem 0 v dnešní době je těžké nají kvalitního lékaře, co se bude zajímat o příčiny problému a ne´jen předepisovat prášky a talepovat tak příznaky :think:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32834 příspěvků 10 inzerátů 22.01.18 12:49

@barrbucha Ono to tak NAŠTĚSTÍ!!! nejspíš bude, že jsi zatím mladá a zdravá. Jen ses možná vyčerpala a přetížila a dostala ses i do duševního neklidu. Zkus sama - zdravá strava, pohyb na čerstvém vzduchu, občas si zobnout nějaký ten hořčík, b-komplex, železo, uklidňující bylinkový čaj, dát se do klidu… vypadá to nezajímavě, ale celková psychická pohoda opravdu dělá hodně.

K82
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 22.01.18 14:20

@barrbucha
urcite zmenit, je potreba mit v lekare alespon nejakok duveru. a z pohledu psychosomatiky-najit rovnovahu, netlacit na pilu, prijimaj se s laskou. chapu, ze je to tezke, zkuste k tomu hledat cestu, ktera je vam prijemna (terapie, meditace, cviceni..).je to beh na dlouhou trat, sama to znam.

barrbucha
Kecalka 373 příspěvků 22.01.18 15:51

Asi půl roku cvičím protahovací cviky, někdo tomu říká jóga, já tomu říkám protahovačky, takže vlastně uvolňující cvičení, protažení těla, relax hudba, klid, dýchání, je fakt že zapomínám na to že mi není 20 a fakt nezvládnu půl dne hrát fotbal jak kdysi, nebo sednout na kolo a ujet 50 km a na druhý den jet vesele dál, fakt stárnu, je to hrozný, duše se sekla někde kolem 20 ale tělo stárne, taky je to samozřejmě tím, že se o sebe nestarám, hodně jsem přibrala a myslím si že jak to hned dám dolů a půjde to lehko, ono jak se říká, čím starší tím se hůř hubne, možná jsem to dřív špatně pochopila, ne že by kila nešla dolů, ale fyzicky na to asi člověk nemá tolik síly jako dřív. manžel mi řekl, tak začni pomalu, ale mě právě příjde že pomaleji začít už ani nemůžu :? a nebo jsem na tom tak špatně, že si to prostě nejsem schopna sama sobě připustit a myslím si že mám furt na všechno jako dřív, ale asi ne 8o

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama