Zpět do práce - aneb jak to vše zvládat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NMartina
Povídálka 31 příspěvků 27.01.17 22:31
Zpět do práce aneb jak to vše zvladat

Maminky za 2 měsíce mi končí mateřská a měla bych nastoupit do práce, ale nemam kam se vrátit, syna mi vezmou do školky v září, babičky nejsou po ruce, manžel dělá 12tky (krátký -dlouhý tyden)… Jak to řešíte? :roll: Diky za rady, odpovědi…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 27.01.17 22:33

Prodloužením příspěvku, péče o dítě do 7 let :nevim:

Moise
Hvězda diskuse 36403 příspěvků 27.01.17 22:35

@NMartina pohyblivou pracovní dobou, zkrácenými úvazky

Svistice
Neúnavná pisatelka 17353 příspěvků 20 inzerátů 27.01.17 22:35

@NMartina Pokud bych měla kam se vrátit, dala bych dítě na těch pár měsíců do soukromé školky. A pokud bych potřebovala dítě vodit nebo vyzvedávat, protože bychom to s mužem nepokryli, tak bych si hledala nějakou chůvu, studentku, ochotnou sousedku nebo jinou maminku ze školky.

Barbora77
Kecalka 167 příspěvků 27.01.17 22:36

@Nowuka2 a to se taky pobíraji finance.
Mam stejný problém. Za chvíli konci rodicovska. A dite mi vezmou až v září do školky!!

Svistice
Neúnavná pisatelka 17353 příspěvků 20 inzerátů 27.01.17 22:38

@Barbora77 Ne, jen za tebe stát platí zdravotní. Pokud řešíš finance, tak buď se přihlásit na pár měsíců za (zřejmě) nula nula prd na pracák, nebo dítě do soukromé školky.

Aletheia
Kelišová 6314 příspěvků 27.01.17 22:39

Nahlásíš se jako pečující aby si nemusela platit zdravotní a pak brigáda, částečný úvazek..

Já jsem dělala noční :nevim:

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 27.01.17 22:40
@NMartina píše:
Maminky za 2 měsíce mi končí mateřská a měla bych nastoupit do práce, ale nemam kam se vrátit, syna mi vezmou do školky v září, babičky nejsou po ruce, manžel dělá 12tky (krátký -dlouhý tyden)… Jak to řešíte? :roll: Diky za rady, odpovědi…

Tak kdy se mi narodilo dítě vím a s tím souvisí i to, že jsem předem věděla, že budu mít se školkou při dovršení jeho tří let smůlu. Rovnou jsem si tedy rozepsala rodičák tak, aby mi vyšel až do září, kdy už dítě do školky nastoupí a dle toho si i začnu v rozumné době předtím hledat práci. Ale přisnám se, že mám v plánu si rodičák prodloužit až do čtyřech let, tedy rodičovský příspěvek, co já vím, vylejou mě ve zkušebce a takhle bych měla alespoň nějakou „pojistku“. Takže pokud sis to rozumně nerozepsala už předtím, tak je nejvyšší čas. Nejnižší možná částka pro pobírání rodičovského příspěvku je 50Kč, takže pořád tam ještě můžeš skočit a „rodičák“ prodloužit. Pracovat se dá i při tom,,kdybys nakonec práci našla a dítě ti do školky vzali :nevim: Při péči o dítě do 7 let je fůra omezení.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 27.01.17 22:40
@Barbora77 píše:
@Nowuka2 a to se taky pobíraji finance.
Mam stejný problém. Za chvíli konci rodicovska. A dite mi vezmou až v září do školky!!

Ne, peníze se pobírají v ústavu jménem zaměstnání.

NMartina
Povídálka 31 příspěvků 27.01.17 22:41

Co znamená prodloužení příspěvku Nowuka2

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 27.01.17 22:43
@NMartina píše:

Změníš si na pracáku výši čerpání příspěvku. Třeba místo 7 tisíc na 3,5.

NMartina
Povídálka 31 příspěvků 27.01.17 22:45

Moc díky za typy!!!

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 27.01.17 22:45
@Nowuka2 píše:
Prodloužením příspěvku, péče o dítě do 7 let :nevim:
@NMartina píše:

To znamená, že zajdeš s rodným listem dítěte do zdravotní pojišťovny a tam jim podepíšeš papír, že řádně pečuješ o dítě do sedmi let. Díky tomu nemusíš platit zdravotní pojištění, které je zákonem povinné (na rozdíl od sociálního) a do čtyřech let se ti to započítává do odpracovaných let do důchodu. To je ale všechno. Živit tě samozřejmě musí manžel/partner.

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 27.01.17 22:46
@NMartina píše:
Moc díky za typy!!!

Být tebou, tak si fakt radši rozepíšu ten rodičovský příspěvek. Ale máš na to nejvyšší čas, tak to udělej co nejdřív.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17353 příspěvků 20 inzerátů 27.01.17 22:47
@Nowuka2 píše:
Změníš si na pracáku výši čerpání příspěvku. Třeba místo 7 tisíc na 3,5.

V jejím případě to vidím tak max. na 2085 max., pokud má rodičáck nastavený do tří let dítěte a měl anárok na PPM.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >