Zpětné vystavení nemocenské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lavazza2
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 05.02.19 10:27
Zpětné vystavení nemocenské?

Ahoj chci se zeptat, jestli už se někomu stalo, že, u lékař odmítl vystavit zpětně nemocenskou? Vím že jde tuším 3 dny zpětně. Já to dneska budu řešit poprvé tak nevím, jestli se může stát že by to dr. odmítl. Byla jsem nemocná minulý pátek a šla z práce domů, myslela jsem že to o víkendu vyležím tak jsem se se šéfem domluvila na dovolené v pátek a včera, ale pořád mi není dobře - asi chřipka, tak mi právě doporučil abych si nechala dát spíš nemocenskou a zůstala do konce týdne doma. Děkuji

Reakce:
89Snazilka2019
Nováček 10 příspěvků 05.02.19 10:28

Ahoj, myslím, že by to neměl být problém vystavit PN zpětně ;)

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 1 inzerát 05.02.19 10:33

Záleží na doktorovi, muj dr s tim problém neměl.Doktorka od muže ano.

lavazza2
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 05.02.19 10:39

@Oliverka28 @89Snazilka2019 A jak je to s víkendem? Pokud bych chtěla aby mi dr. napsala nemocenskou 3 dny zpětně tak se tam započítává i víkend? Šlo mi hl. o pátek a pondělí

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 05.02.19 10:42

@lavazza2 3 dny zpětně lze, takže dnes lze vystavit od soboty.

lavazza2
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 05.02.19 10:50
@Lucka1111 píše:
@lavazza2 3 dny zpětně lze, takže dnes lze vystavit od soboty.

Já totiž pracuju klasicky 8 hodinovky od po-pá tak jsem právě nevěděla, že se nemocenská vztahuje i na víkend

mau-mau
Závislačka 3437 příspěvků 05.02.19 10:51

Tak lze to zpětně i déle, ale se souhlasem lékaře správy sociálního zabezpečení. Bez jeho souhlasu to může běžný lékař udělat 3 dny zpětně, tudíž pátek už dneska ne.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 05.02.19 10:54

@lavazza2 no je to 3 dny zpětně a je jedno jak kdo pracuje. Takže doktorka by to musela vystavit včerejškem, jako žes tam byla a včera a to ne každý je ochotný udělat. Já to třeba nedělám. A vystavit dnes pátkem nelze, sociálka to vrací. Už mi to takhle vrátili když jsem si blbě spočítala ty 3 dny. Lze vystavit 3 dny zpětně a ukončit 3 dny dopředu. Takže občas se stane že někomu v polovině týdne vystavím i ukončím PN v jeden den a celkově mu vyjde neschopnost na týden :)

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 05.02.19 10:56
@mau-mau píše:
Tak lze to zpětně i déle, ale se souhlasem lékaře správy sociálního zabezpečení. Bez jeho souhlasu to může běžný lékař udělat 3 dny zpětně, tudíž pátek už dneska ne.

Tak to samozřejmě jde, ale v situaci běžné virozy jsem se s tím ještě nesetkala.

lavazza2
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 05.02.19 11:14
@Lucka1111 píše:
@lavazza2 no je to 3 dny zpětně a je jedno jak kdo pracuje. Takže doktorka by to musela vystavit včerejškem, jako žes tam byla a včera a to ne každý je ochotný udělat. Já to třeba nedělám. A vystavit dnes pátkem nelze, sociálka to vrací. Už mi to takhle vrátili když jsem si blbě spočítala ty 3 dny. Lze vystavit 3 dny zpětně a ukončit 3 dny dopředu. Takže občas se stane že někomu v polovině týdne vystavím i ukončím PN v jeden den a celkově mu vyjde neschopnost na týden :)

Mě to nějak extra nevadí ten pátek.. Stejně jsem tam byla s bossem domluvená na dovolené, protože jsem myslela že to do pondělka přes víkend vyležím, ale dneska se ukázalo že jsem to podcenila :zed: Takže jsem původně dle mého plánu :D měla dneska už pracovat a pátek a včerejšek měla být dovolená, ale šéf mi říkal at si raději vezmu nemocenskou a nechám si ji i zpětně vystavit at zbytečně nečerpám dovolenou když jsem stejně ještě nepoužitelná. S tímhle vysvětlením by tedy lékař měl být v pohodě ne?

lavazza2
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 05.02.19 11:16

@mau-mau @Lucka1111 Vyloženě není nějak potřeba u mě řešit delší dobu za zpětné vystavení té nemocenské. Možná se ptám jako retard akorát já měla klasickou nemocenskou jen jednou v životě protože moc často nebývám nemocná a tohle řeším poprvé tak vůbec nevím jak to chodí :D

Planetka85
Kecalka 414 příspěvků 05.02.19 11:31

Jinak prvních 14 dní Ti nemocenskou platí zaměstnavatel a platí ji jen za „odpracované dny“ - tedy v Tvém případě po-pá (plus samozřejmě první tři dny neschopnosti nejsou placeny vůbec) - po 14 dnech začíná platit nemocenskou sociálka a tam už se jede na vyměřovací základ včetně víkendů… Víkend v Tvém případě nemá smysl řešit, pokud neplánuješ být doma aspoň 3 týdny. Holt na pár dní se neschopenka nevyplatí a je lepší si opravdu vzít tu dovolenou :? Od července již budou placené i první tři pracovní dny, ale do té doby nic…

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 05.02.19 11:36

@lavazza2 s vystavením 3 dny zpět bys problém mít fakt neměla, to neměj strach. A u těch viroz a třeba i chřipek je normální že člověk přijde třeba až ten třetí den, protože první dny mu není dobře a chce to vyležet. Takže neboj od pondělí Ti to normálně vystaví, jen to řekni. Já se třeba i ptám od kdy to mám vystavit, ale taky někdy zapomenu.

lavazza2
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 05.02.19 11:39
@Planetka85 píše:
Jinak prvních 14 dní Ti nemocenskou platí zaměstnavatel a platí ji jen za „odpracované dny“ - tedy v Tvém případě po-pá (plus samozřejmě první tři dny neschopnosti nejsou placeny vůbec) - po 14 dnech začíná platit nemocenskou sociálka a tam už se jede na vyměřovací základ včetně víkendů… Víkend v Tvém případě nemá smysl řešit, pokud neplánuješ být doma aspoň 3 týdny. Holt na pár dní se neschopenka nevyplatí a je lepší si opravdu vzít tu dovolenou :? Od července již budou placené i první tři pracovní dny, ale do té doby nic…

Vím vím. :) Proto jsem původně brala v pátek a včera tu dovolenou, ale jen mi jasné že do pátku ready nebudu, takže proto raději nemocenskou, každý den dovolené pak budu potřebovat v létě a nechce se mi to vyplácat hned začátkem roku :(

lavazza2
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 05.02.19 11:40
@Lucka1111 píše:
@lavazza2 s vystavením 3 dny zpět bys problém mít fakt neměla, to neměj strach. A u těch viroz a třeba i chřipek je normální že člověk přijde třeba až ten třetí den, protože první dny mu není dobře a chce to vyležet. Takže neboj od pondělí Ti to normálně vystaví, jen to řekni. Já se třeba i ptám od kdy to mám vystavit, ale taky někdy zapomenu.

Já někde četla že některý dr. s tím má třeba problém.. A nikdy jsem to neřešila, každopádně šéf mi říkal že kdyby bylo potřeba tak mu klidně moje dr. může zavolat a potvrdit si to u něj. Jinak moc děkuji za info :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >