Reklama

Zpětné zdravotní pojištění mrtvého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tinatyna
Nováček 5 příspěvků 14.02.17 22:21
Zpětné zdravotní pojištění mrtvého dítěte

Ráda bych vás požádala o radu, předpokládám, že podobnou situaci řešila již řada rodičů přede mnou. Na konci listopadu jsem ve 25. týdnu těhotenství předčasně porodila svá dvojčátka, holčičku a chlapečka. Holčičce nebilo srdce již při příchodu do porodnice, narodila se tedy mrtvá. Chlapeček se narodil živý, avšak přes snahu o resuscitaci zemřel do cca 10 minut od porodu. Pár dní po porodu mi přišel poštou z matriky rodný a úmrtní list chlapečka. Dnes mi volala matrikářka z porodnice (U Apolináře), že snaha o záchranu chlapečka stála porodnici 44 000 Kč a aby nemuseli fakturu posílat mně, abych šla chlapečka s rodným a úmrtním listem pojistit do zdravotní pojištovny. Byla jsem z toho překvapená, nikdo se mnou o ničem takovém v porodnici nemluvil a tak nějak jsem myslela, že jde vše z mé pojistky. Upřímně je to poslední věc, kterou chci momentálně řešit a přemýšlet nad ní. Navíc mám obavu, že se mi v ZP vysmějí a fakturu k úhradě nakonec dostanu já. Ráda bych se zeptala, zda jde o normální proces, pojišťovat zpětně již mrtvé dítě? Setkali jste se již s něčím takovým? Děkuji

Reklama

Reakce:

Tarinka
Echt Kelišová 8196 příspěvků 1 inzerát 14.02.17 22:25

Myslela jsem, ze dite ma prvni rok automaticky stejnou pojistovnu jako matka, zavolej si tam, myslim, ze uz to budou mit osefovane. A je mi to moc lito :hug:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 14.02.17 22:31

To ano, ale musi se o nem v pojistovne nejak dozvedet. Zakladatelko je mi to lito a verim, ze to bude hodne tezke, ale v porodnici asi vi, proc Te tam posilaji.

Uživatel je onlinezrcadlo
Kelišová 6624 příspěvků 14.02.17 22:33

@Tinatyna Zkus zavolat do pojišťovny, zda by nešlo dokumenty zaslat scanem, případně zda tam může dojít i někdo jiný. Dítě se automaticky pojišťuje u zdravotní pojišťovny jeho matky, takže problém to určitě nebude, ale mohlo by tě rozhodit, že tam uvidíš uchystané balíčky pro novorozence, budou tam čekat třeba maminky s dětmi. Takže bych tuto nepříjemnou povinnost delegovala na partnera, případně pokud je možné, aby vyřídil kdokoliv, tak dát třeba plnou moc a potřebné doklady kamarádce.
Přeju hodně sil.

Tinatyna
Nováček 5 příspěvků 14.02.17 22:40

Holky, moc děkuju za rady, vypadá to tedy, že to není neobvyklé :? Já jsem se hned na telefonu ptala té matrikářky, zda je to normální postup a ona mi řekla, že vlastně neví, tak jsem z toho byla nesvá.
Balíčky i děti na pobočce zvládnu, každý den mi to připomíná tolik věcí, nebo lidi, kteří to ještě nevědí, komentují mé ještě trochu vypouklé bříško s tím, že čekali, že už ho budu mít větší… člověk se tomu nevyhne :? Snažím se celou situaci zpracovat tak, aby mě v životě neovlivňovala. Tedy to je cíl, cesta k němu dlouhá.
Děkuju vám.

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 15.02.17 02:21

@Tinatyna může tam dojít manžel, ale musí to byt stejná pojišťovna, jako máš ty. Je to záležitost na 5 minut.

Tinatyna
Nováček 5 příspěvků 18.02.17 11:17

Ahoj, davam vedet, jak jsem dopadla. Na pojistovne zpetne pojisteni bez problemu, vyplneni jednoho formulare. Za 5 minut hotova, jak psal Adam.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama