Zpočátku chválil, dneska hledá chyby

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.12.21 18:34

Zpočátku chválil, dneska hledá chyby

Holky, muži, admini, prosím o výjimku.
Mám dotaz ne na partnera, ale na šéfa, s tím jsem skoro víc jak s manželem, protože se vidíme 8 hodin v práci.
Vyhrála jsem konkurz, vybral si mě, zpočátku byl velmi pozorný, slušný, když jsem poprvé vyjela na služebku, tak volal, jak jsem dojela atd. atd. Já jsem přišla s mnoha zkušenostmi, takže jsem rychle vklouzla do práce, jen jsem občas neuměla některé detaily či technické vychytávky, protože tady se to dělá spíš na koleně, v minulé práci jsem na to měla agentury. Nové projekty, nová řešení - jeho šéf a zároveň šéf z vedlejší pobočky byl ze mě úplně paf a některé projekty se přenesly i tam. Tak to běží skoro 2 roky, šéf mě chválí a říká, že mu hodně pomáhám. A zase další porada, zase další pochvaly od toho jeho „nadřízeného“, doslova řekl, že můj šéf na poradě nemusí nic dělat, protože všechno zvládnu já. Což je pravda. Jeden by si řekl, že se mám jak ve vatě. Nemám. Už jsem si zvykla, že některé věci šéf úplně obrací, vše mi vyháže a vše se musí udělat jinak (nejsou to ty chválené). Po jeho. Já rezignovala, hádat se s ním nebudu. V létě jsem poprvé udělala v jednom čísle chybu, opravovalo jsem to, a protože to byla tiskoviny, řekla jsem, že ji zaplatím. Upřímně jsem čekala, že když má firma zisk 1 milion korun, že nad 2,5 tisíci mávne rukou. Šéf nemávl (mohl). Naopak díky jeho rozhodnutí firma přijde o 200 tisíc Kč a brzy o další peníze (vyhazují se nabdytečné tiskoviny, které nechal udělat). O tom se ale nemluví. Teď jsem předložila návrh další jedné (z asi 10, na kterých momentálně pracuji) tiskoviny a byla tam chyba. Šéf na mě doslova řval, že jsem mu předložila zmetek a že si mám jít dělat zmetky do jiné firmy. Byla jsem z něho paf, protože chyba se dá samozřejmě opravit, žádná škoda nevznikne. On chyby taky dělá, pak se tiskoviny rozdávají i s jeho chybami. Teď mi dal kontrolovat nějaký rozpočet, který dělal a já tam našla chyby za 700 tisíc (doslova řekl, že ho to nenapadlo se na to takto podívat). Já rozpočty umím, dělala jsem rozpočty i 5× větší, než má on.
Co chci poradit? Jsem vyřízená z jeho chování. Vůbec nevím, co mám dělat. Začíná dělat schválnosti. Poradíte, jak na něj? Bojím se o místo.

Děkuji za anonymitu, jeho sekretářka na emimino chodí

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6705
7.12.21 18:47
@Anonymní píše:
Mám dotaz ne na partnera, ale na šéfa, s tím jsem skoro víc jak s manželem, protože se vidíme 8 hodin v práci.
Vyhrála jsem konkurz, vybral si mě, zpočátku byl velmi pozorný, slušný, když jsem poprvé vyjela na služebku, tak volal, jak jsem dojela atd. atd. Já jsem přišla s mnoha zkušenostmi, takže jsem rychle vklouzla do práce, jen jsem občas neuměla některé detaily či technické vychytávky, protože tady se to dělá spíš na koleně, v minulé práci jsem na to měla agentury. Nové projekty, nová řešení - jeho šéf a zároveň šéf z vedlejší pobočky byl ze mě úplně paf a některé projekty se přenesly i tam. Tak to běží skoro 2 roky, šéf mě chválí a říká, že mu hodně pomáhám. A zase další porada, zase další pochvaly od toho jeho „nadřízeného“, doslova řekl, že můj šéf na poradě nemusí nic dělat, protože všechno zvládnu já. Což je pravda. Jeden by si řekl, že se mám jak ve vatě. Nemám. Už jsem si zvykla, že některé věci šéf úplně obrací, vše mi vyháže a vše se musí udělat jinak (nejsou to ty chválené). Po jeho. Já rezignovala, hádat se s ním nebudu. V létě jsem poprvé udělala v jednom čísle chybu, opravovalo jsem to, a protože to byla tiskoviny, řekla jsem, že ji zaplatím. Upřímně jsem čekala, že když má firma zisk 1 milion korun, že nad 2,5 tisíci mávne rukou. Šéf nemávl (mohl). Naopak díky jeho rozhodnutí firma přijde o 200 tisíc Kč a brzy o další peníze (vyhazují se nabdytečné tiskoviny, které nechal udělat). O tom se ale nemluví. Teď jsem předložila návrh další jedné (z asi 10, na kterých momentálně pracuji) tiskoviny a byla tam chyba. Šéf na mě doslova řval, že jsem mu předložila zmetek a že si mám jít dělat zmetky do jiné firmy. Byla jsem z něho paf, protože chyba se dá samozřejmě opravit, žádná škoda nevznikne. On chyby taky dělá, pak se tiskoviny rozdávají i s jeho chybami. Teď mi dal kontrolovat nějaký rozpočet, který dělal a já tam našla chyby za 700 tisíc (doslova řekl, že ho to nenapadlo se na to takto podívat). Já rozpočty umím, dělala jsem rozpočty i 5× větší, než má on.
Co chci poradit? Jsem vyřízená z jeho chování. Vůbec nevím, co mám dělat. Začíná dělat schválnosti. Poradíte, jak na něj? Bojím se o místo.Děkuji za anonymitu, jeho sekretářka na emimino chodí

Nezavidim, sef je mozna frustrovany z vlastnich chyb a tak to hazi ma tebe, prenesena agrese..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
7.12.21 18:48

Pokud jsi tak dobrá jak o sobě píšeš, bojí se nejspíš o svůj flek. Klasika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7218
7.12.21 18:49

Ze by se bal o pozici a snaží se hledat chyby a poukazovat na ne? Ohrozujes ho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 18:50
@Anonymní píše:
Co chci poradit? Jsem vyřízená z jeho chování. Vůbec nevím, co mám dělat. Začíná dělat schválnosti. Poradíte, jak na něj? Bojím se o místo.Děkuji za anonymitu, jeho sekretářka na emimino chodí

Jo a ještě se stala taková skoro humorná historka - ve firemním autě mi zapadl romadúr, takže si to asi umíte představit. A při vykládání zboží z auta on to cítil. Nařídil mi, že mám auto nechat profi umýt, jenže tady co bydlím, nic není, jen 50 km daleko, musela bych tam sedět celý den (pokud bych chlapíka ukecala, že pojedu v mokrém večer domů). Zkrátka je to hrozně komplikované. Tak jsem auto o víkendu umyla sama. Šéf řval, že jsem ho neposlechla, že si z jeho nařízení dělám legraci a že jsem ho neuposlechla schválně. Jeho nezajímal výsledek, jeho zajímalo, že to udělám přesně tak, jak on určil. Sypala jsem si popel na hlavu, nechápala. Takže čisté auto jsem vezla k profi umytí - chlapík jen kroutil hlavou. Je to normální?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 18:51
@hospodki píše:
Ze by se bal o pozici a snaží se hledat chyby a poukazovat na ne? Ohrozujes ho?

No firma mu svým způsobem patří, takže nevím, jak bych ho mohla ohrožovat.

• Citovat
  • Nahlásit
247
7.12.21 18:54

Možná si jeho chyb všímá víc lidí a někdo nadhodil, jestli ho nenahradit tebou. Nebo se zatím jen bojí, že si toho někdo všimne a napadne ho nahradit ho tebou. Nebo si z něj někdo dělal legraci, že by ho měli nahradit tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7218
7.12.21 18:55
@Anonymní píše:
No firma mu svým způsobem patří, takže nevím, jak bych ho mohla ohrožovat.

Zkazujes na jeho neschopnost? Plno chlapů nezvládne když je ženská lepší. Měla jsem takového šéfa, ze se po nás schopných musel vozit a jakýkoliv pidi preslap byl krute trestan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 18:55
@Nowuka2 píše:
Pokud jsi tak dobrá jak o sobě píšeš, bojí se nejspíš o svůj flek. Klasika.

Další příklad. Chystám komunikaci pro jeden obor. Aby tam obchoďáci nebyli za trubce, je třeba používat jejich terminologii. Což jsem udělala, použila fakt jen základní termíny. Šéf jim nerozuměl, tak mi cupoval větu po větě. Místo aby byl rád, že se to zase trochu posunulo někam výš, protože některé texty z jeho dílny jsou psány spíš takovým primitivním jazykem.

Zas takový neumětel taky není, leccos se naučil, ale hodně ho vede ten jeho „nadřízený“, šéf je hrozně nejistý, konzultuje s ním i kraviny, které by mohl rozhodnout sám. On sám pak kontroluje nesmyslné detaily, na tom ztrácíme strašného času. Myslím, že mě přijal jako někoho, od koho chce souhlasy a oporu, na druhou stranu se asi opravdu začal bát… no jak z toho ven?

• Citovat
  • Nahlásit
19583
7.12.21 19:02

Já bych hledala jinou práci. Vedle tebe vypadá jako blbec. Takže tě musí aspoň nějak shazovat, aby si dokázal jak je dobrý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12126
7.12.21 19:04

To má jediné řešení, dát výpověď. Jseš schopnà a nedoceněná, tak proč se tam trápíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 19:06
@AnoNe píše:
Možná si jeho chyb všímá víc lidí a někdo nadhodil, jestli ho nenahradit tebou. Nebo se zatím jen bojí, že si toho někdo všimne a napadne ho nahradit ho tebou. Nebo si z něj někdo dělal legraci, že by ho měli nahradit tebou.

No skoro jo.

Dřív vedl porady on. nechal se vláčet a prý to bylo jak s uspávačem hadů.

Já se snažím z porad udělat trochu šou, aby to lidi bavilo. Na té poslední ten jeho „nadřízený“ zase pěl chválu na jeden projekt, na poradu, řekl, že on tam vlastně nemusí nic dělat a jen sedí, protože celé to odvedu já. Lidi byli nadšení z programu, takovou suchou teorii jsem podala tak, že jásali, že je to to nejlepší, co měli pro své klienty v ruce ( no není, jen jsem nedchla), a že to byla nejlepší porada za celou dobu, co jsou ve firmě (třeba 8 let, porady jsou 4× do roka).

Já se tu nechci chválit, píšu jen, jak to bylo. A porady se snažím dělat pro lidi fakt zábavné - musí to bavit je i mě…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.21 19:07
@ivašot. píše:
To má jediné řešení, dát výpověď. Jseš schopnà a nedoceněná, tak proč se tam trápíš?

Dvě věci - solidní peníze a hned u domova (anebo můžu z domova). Kvůli podobnému místu bych musela cestovat třeba 100 km.

• Citovat
  • Nahlásit
12126
7.12.21 19:09
@Anonymní píše:
Dvě věci - solidní peníze a hned u domova (anebo můžu z domova). Kvůli podobnému místu bych musela cestovat třeba 100 km.

No tak potom musíš zkousnout šéfovo né uplně fér chování a nebo se udělat sama pro sebe. Schopnosti na to evidentně máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20716
7.12.21 19:32

Normálně se začni rozhlížet po jiné práci. Nemusíš to vydržet, když odejdeš, tak on bude v daleko větším průšvihu, než ty v lepší práci.

Respektive začni se rozhlížet po jiné práci, abys věděla jak si stojíš na trhu a zároveň se pobav s nadřízenými svého šéfa o tom, že bys chtěla dělat s někým jiným, protože tohle prostě nemáš za potřebí.

V ideálním případě k tomu měj nabídku na jinou práci, ať máš dobrou vyjednávací pozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat