Zpomalená po porodu

Anonymní
8.4.20 22:17

Zpomalena po porodu

Holky mam dotaz. Jsem dva mesice po druhem porodu, doma mam jeste dvouletou, a jsem příšerně zpomalena. Uz mi skočilo sestinedeli, cekala jsem nástup nějaké energie a ono nic. Dneska jsem byla po dlouhé době nakoupit a absolutne jsem nestihala davat veci u pokladny do tašky. Pravda, byl to vetsi nakup ale i tak. Kojim, sice mam pocit, ze to jde opet bohuzel do kytek, ale zatim kojim. Léčim se se stítnou zlazou, jeste jsem po porodu nebyla na kontrolním odběru, naposledy v tehotenstvi, takze ani nevim jak na tom jsem. Jsem fakt jak vyorana mys, koukam venku na lidi jak spěchají a nechapu. Bývala jsem akční a ted je mi nejak smutno z toho jaka se se mnou udala změna. Bude lip? Radeji anonymně, nepotrebuju aby někdo z okolí věděl jak to mam zase s kojenim.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17927
8.4.20 22:22

No - primárně bych zašla na endokrino, porod tím umí dost zamávat. To že to bylo u prvního těhotenství jinak je bohužel nepodstatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
8.4.20 22:23

Nákup si dej první do košíku a pak si ho v klidu naskladej bokem do tašky, tak to dělám já, taky nestíhám :lol:

Spraví se to, neboj, to neznamená, že ti skonci šestinedělí a hned nastane změna a budes super akční matka.
Místo toho, že se takhle shazujes se zkus chválit za maličkosti, malé pokroky. :*

A vůbec, obcas zpomalit neuškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9668
8.4.20 22:25

A neklades na sebe moc velký nároky? Už to jak píšeš o kojení, dávás si to za vinu… Chce to víc klidu a umět se ocenit. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 22:34

@Ou
Odbery mam za 14 dni, tak se uvidi. :-/ no jo, uz tak beru docela vysokou dávku Letroxu.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
16079
8.4.20 22:35

Já mám teda první dítě (a na svou výkonnost nízké nároky :mrgreen: ), ale čekala jsem peklo v šestinedělí a pohodu po něm (až se jako zajedeme), místo toho byly první týdny úplně v klidu a teď jsem jak zombie. Nepřestávám doufat, že se to vylepší :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 22:36

@alena1995 dekuju za tip, ja to driv stíhala prave, ale vlastně kam spěchat porad ze jo. Kdyz ja jsem nervozni z lidi i z pokladní. Jsem holt uz takova povaha a ted se to po porodu nejak zdvojnásobilo nebo co.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 22:39
@Tarinka píše:
A neklades na sebe moc velký nároky? Už to jak píšeš o kojení, dávás si to za vinu… Chce to víc klidu a umět se ocenit. :srdce:

Ano, davam si to za vinu. Každý den se snazim o zvýšení tvorby mlika, mam na drate laktacni, nekolikrat byla i u mne doma, dokonce jsem pozvala i jinou, abych zjistila, zda neni chyba v ni. Nebyla. Mlika je porad malo a je ho porad stejne malo. Stejný prubeh byl i u prvního dítěte. Každý den doufam ze uz to bude o fous lepsi. A neni. Dokrmuju.
A dekuju za reakci :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 22:41
@Ba-stet píše:
Já mám teda první dítě (a na svou výkonnost nízké nároky :mrgreen: ), ale čekala jsem peklo v šestinedělí a pohodu po něm (až se jako zajedeme), místo toho byly první týdny úplně v klidu a teď jsem jak zombie. Nepřestávám doufat, že se to vylepší :-)

Ja to mam podobně… cekala jsem, ze az bude sluníčko, bude lip… zatim neni :(
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
64555
8.4.20 22:43
@Anonymní píše:
Holky mam dotaz. Jsem dva mesice po druhem porodu, doma mam jeste dvouletou, a jsem příšerně zpomalena. Uz mi skočilo sestinedeli, cekala jsem nástup nějaké energie a ono nic. Dneska jsem byla po dlouhé době nakoupit a absolutne jsem nestihala davat veci u pokladny do tašky. Pravda, byl to vetsi nakup ale i tak. Kojim, sice mam pocit, ze to jde opet bohuzel do kytek, ale zatim kojim. Léčim se se stítnou zlazou, jeste jsem po porodu nebyla na kontrolním odběru, naposledy v tehotenstvi, takze ani nevim jak na tom jsem. Jsem fakt jak vyorana mys, koukam venku na lidi jak spěchají a nechapu. Bývala jsem akční a ted je mi nejak smutno z toho jaka se se mnou udala změna. Bude lip? Radeji anonymně, nepotrebuju aby někdo z okolí věděl jak to mam zase s kojenim.

Rozhodně co nejdřív na endokrindo. Protože to není normální :think: pokud ti nesedí kojení, nekoj. Stíháš jist, jis kvalitně. Hodně otázek.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16079
8.4.20 22:50
@Anonymní píše:
Ja to mam podobně… cekala jsem, ze az bude sluníčko, bude lip… zatim neni :(
Zakl.

Hele, hlavně klid. Věnuj se dětem a buď na sebe hodná. Všechno ostatní počká (domácnost i lidi v krámě). Hodně pij, mně třeba pomohl kojící čaj od Lerosu, co mi doporučila kamarádka, kvalitně jez. Kojení není střed světa, jestli to nepůjde, snaž se to přijmout a nic si nevyčítej. Aby bylo spokojené dítě, potřebuje hlavně spokojenou mámu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14689
8.4.20 23:49

Dopuješ se něčím? Vitamín C, B, D, železo, minerály… extra dávky, čerstvé džusy, odšťavněné šťávy… Určitě to má velký vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4317
9.4.20 01:33

Já si myslím že to dělají i kojící hormony a únava. Dej si čas přece jenom si porodila dítě. Které tě devět měsíců vysávalo. Já jsem měla pocit že jsem v těhotenství měla energii a po porodu jsem měla pocit že vlastně ta energie byla jakoby na dluh. Neboj srovná se to

Jinak taky se mi rozjela štítná po porodu tak to může být k tomu taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
9.4.20 07:15

Ja to mam naopak, v tehotenstvi jsem uplne marna a po porodu jak polita zivou vodou, kazdy to ma jinak.

Z tech pokladnich si nic nedelej, oni to musej hrnout. Jednou uz jsem myslela- to mi skladala veci uz na sebe a zacaly se ty hromady nebezpecne naklanet, ze ji ten nakup zacnu metat do obliceje, tak ji povidam: no ted mi to nepujde uz vubec, jste me dostala pod tlak. A ona strasne mile: neee, v pohode si to srovnejte, to my takhle musime. A nahrnula mi to a ja skladala a ona si zatim odpocinula…

Ja jsem celkem v pohodě, starsimu je 8, takze se oblikne sam a da se s nim na vsem domluvit ;) ale nektere veci jsem uz vylozene vzdala, napr. Ze si clovek naplanuje, ze udela nejakou praci - nahennuju si vlasy, ostriham se, zryju zahon, prehazim kompost, nic takoveho uz tydny nestiham, jsem neefektivni :lol: takze se soustredim na to, abych mela energii - varim a dobre jim, tim nakrmim i starsiho, snazim se spat a odpocivat - to je dobre na kojeni, cvičím - energie na vse ostatni. Z toho vychazi, ze se v pohode postaram o mimino, o sebe, o starsiho. Se zbytkem pomaha babicka, s uklidem se stridame a ona mi i pohlida miminko. Diky za ni :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.20 07:44
@Anonymní píše:

Tak uvidíš, co ti řeknou na endo, ale stejně si myslím, že to zpomalení je tak nějak normální po porodu. :) Já takhle byla zpomalená měsíce a osm měsíců naprosto nepoužitelná duševně - hrozně jsem zapomínala a v mozku neudržela absolutně nic. Pro jednu věc jsem se vracela klidně 4×, atd… Takže pokud se ti nezhoršila štítná žláza, tak bych to prostě přisuzovala porodu no. Matka příroda je chytrá. Chce, aby ses plně věnovala mimču, takže tě brzdí všude jinde… :D Ale to pomine, neboj :D Jinak si taky přečti něco o syndromu vykojených mozků… Název je trochu hanlivý, ale je to pravda :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat