Zpomalené zažívání a nový přítel

Anonymní
30.6.20 08:58

Zpomalené zažívání a nový přítel

Hezké ráno, trápí mě poslední 2 měsíce problém se zpomaleným zažíváním, podle doktora a vyšetření prý IBS + alergie na vejce. Občas jsem na sobě zácpy pozorovala, ale poslední dobou to je fakt peklo.
Chodila jsem vždy pravidelně, pul hodiny po probuzení a před prací, protože jinde než doma si nedojdu. No a teď tak tři hodiny po probuzení a to ještě do sebe musím lít horkou vodu nebo kávu. Přitom stravovací návyky jsou furt stejné, jím zdravě, 5 porci ovoce a zeleniny, celozrnné výrobky, sportuji. Jde mi o to, že mám nového partnera, který chce hodně brzo ráno o víkendech výletit, takže pro mě to znamená vstávat v 5, což už mě fakt přestává bavit. :D Kouká na mě jako na blázna a já se mu nedivím. Ještě teď navrhl kemp, což by bylo utrpení
Obecně stačí, abych vyjela z nějakého rituálu, dala si méně vlákniny, zapomněla dopoledne pít a týdenní problém je na světě, vypadám potom jak těhotná a je mi zle…
Nemáte nějakou radu ohledně doplňků stravy? Beru laktobacily, ale napadlo mě ještě se podívat po nějakých přírodních kapkách třeba, díky a hezký den!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12207
30.6.20 09:05

Léčba zácpy je vždy komplexní problém a přiznám se, že se v tom příliš neorientuji, nicméně zkoušela jsi pro tyto nenadálé problémy (kemp, chybka ve stravování) glycerinové čípky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8329
30.6.20 09:09

A co užívání lactulosy? Nepomáhá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34591
30.6.20 09:11

Uzivej horcik, 3-4 denne, zkus to, ma projimave ucinky.
Ne ze bych ho uzivala za timto ucelem, ale u sportu v lete a vypozorovala jsem ten vedlejsi ucinek:).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8329
30.6.20 09:27

@jkra průjem při užívání hořčíku je známka vysokých dávek, opravdu rozumná rada. Sice nebude mít zácpu, ale předávkuje se hořčíkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34591
30.6.20 09:49
@Aduš8 píše:
@jkra průjem při užívání hořčíku je známka vysokých dávek, opravdu rozumná rada. Sice nebude mít zácpu, ale předávkuje se hořčíkem

horcik telo vylouci. tak nevim, je to prirodni latka, neublizi ti, a lepsi nez se cpat laxativy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8329
30.6.20 09:54

@jkra vyloučí v případě, že nemáš nějaký jiný, třeba skrytý problém. Třeba mnou výše zmíněná lactulosa není návyková a jedná se o nejčastěji používaný produkt proti zácpě. Osobně bych ale zkusila přírodní produkty, sušené švestky, svestkovou šťávu atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12207
30.6.20 09:58

@Aduš8 Souhlasím. Navíc co je to za údaj 3-4 hořčíky? Jako 3-4 gramy? 3-4 lahve magnézky? 3-4 tablety (jaké síly?) :nevim: Glycerinové čípky také fungují jen fyziologicky, ani se nevstřebávají (narozdíl od hořčíku), takže to je rozhodně lepší rada, než se předávkovávat hořčíkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3253
30.6.20 13:03

Přecti si knihu Zdravá střeva. To ti hodne pomuze. A pokud chces rano na zachod, tak si nech predepsat Magnosolv a pij vecer pred spanim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama