Zpomaleni přírůstku váhy v těhotenství

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
slunicko.bv
Povídálka 39 příspěvků 13.01.19 21:29
Zpomaleni přírůstku váhy v těhotenství

Holky zajímalo by mne zda se vám některé podařilo zpomalit přírůstky na váze od 25tt úpravou stravy či pravidelným cvičením? Do teď se váha nehoupala a najednou skoro 5 kg za měsíc je pravda že přes Vánoce bylo málo pohybu a hodně jídla, chtěla bych se pustit do cviceni a nastavit pravidelnou stravu ale nevím zda to má vůbec smysl či teď to půjde jen nahoru rychle? Díky moc

Přečtěte si článek: Jak probíhá 25. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Helca83
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 13.01.19 21:34

Samozřejmě že má smysl jíst rozumně a zdravě a cvičit, pokud můžeš…ale jak Ti půjde nahoru váha, to nikdo nedokážeme říct, to je taková zvláštní souhra rodinných předpokladů a nejrůznějších vlivů :think: Mně šla váha čím dál rychleji, přibrala jsem i docela dost (kolem 15-20 kg), ale zas to pak nějak samo sklesalo, ani jsem pro to nic extra nedělala… :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 44194 příspěvků 13.01.19 21:36

U mě to jde strašně nárazově. První trimestr masakr, aniž bych cokoliv dělala blbě, váha letěla a letěla (a „mimino“ pořád jen pár gramů). Teď jsem pomalu na konci a od konce toho prvního trimestru mám nahoře jediný kilo, přičemž mrňous roste jak o život. V prvém těhotenství naopak dlouho nic a pak jsem všecko nabrala v posledních pár týdnech.
Jinak zcela minimálně se většinou přibírá při klasický těhotensky-diabetický dietě, vyvážená strava v pravidelných porcích, velké omezení sacharidů, hodně zeleniny - to je normálně zdravé stravování, akorát musí mít člověk dost disciplínu.

slunicko.bv
Povídálka 39 příspěvků 13.01.19 21:49

@Helca83 diky :)

slunicko.bv
Povídálka 39 příspěvků 13.01.19 21:51

@ugluk děkuji kouknu se, s prvním jsem přibrala 20 kg tak nějak postupně, ale to jsem se nehlidala a fakt jedl vše a poslední měsíce šílené oteklá. Nechci se tam už dostat šlo to hodně špatně dolu

Kristynka22
Kecalka 317 příspěvků 13.01.19 22:04

Já jsem 30tt a +17kg :cert: Nechápu to, jím stejně jako před těhotenstvím, možná trochu více sladkého, ale rozhodně ne tolik, abych z toho přibrala 17 kilo :lol: Netěhotná jsem byla schopná zdlábnout i 4× do týdne fastfood a max půl kila nahoře. Podle mě je to z velké části dané geneticky, jsou ženy, co jedí ne že za 2 ale za 3 a naberou 10 kilo, pak jsou ženy co jí normálně a naberou 25 kilo. Každopádně vyřazení všech sladkostí, omezení příloh (nebo zcela nahrazení zeleninou) přibírání alespoň zpomalí.

slunicko.bv
Povídálka 39 příspěvků 13.01.19 22:09

@Kristynka22 spravedlnost žádná není že:joy:já to říkám pořád. Kamarádka jedla od začátku až do konce same čokolády chipsy a všechny tyto radosti a přibrala 6 kg za celé tehu a to začínala na 52 kg/165 cm :nevim:

lachtanice86
Kelišová 6928 příspěvků 13.01.19 22:20

@slunicko.bv já jedla hodně střídmě a pak jsem byla na dietě kvůli těhotenské cukrovce a nahoře jsem měla jen 7kg

slunicko.bv
Povídálka 39 příspěvků 13.01.19 22:22

@lachtanice86 dekuji :mavam: upravím stravu a snad se ta váha uklidní.

Eliza.24
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 13.01.19 22:32

@slunicko.bv bojím se, ze se to nedá ovlivnit :) já jedla více prasecinky a nijak jsem se neomezovala a měla jsem 11 kg nahore a nechala je pak ke všemu v porodnici. Známa dodržovala zdravý životní režim a nabrala 20 kg a malé je 9 mesici a ještě dává poslední 3 dolu. Ona sportovkyně a já poslední rok pekne lina :) :) tudiz je to ve hvězdách :)

slunicko.bv
Povídálka 39 příspěvků 13.01.19 22:35

@Eliza.24 to jsem snad ani nechtěla slyšet nahlas :lol: :lol: :mavam:

Kristynka22
Kecalka 317 příspěvků 13.01.19 23:06

To půjde dolůůů, musíme myslet pozitivně :lol: Já jsem už smířená s tím, že za těch 10 týdnů co mám ještě před sebou to bude tak těch 5-10 kilo, minimálně 2-3 to budou stopro, to bude jen mimčo. Já se tak nějak spolíhám na kojení, že ze mě všechno vysaje a zbytek budu muset nějak jídelníčkem, omezení porcí a hlídání se abych nejedla sladké a příliš mléčných výrobků mi (alespoň před těhotenstvím) zabíralo lépe, než pohyb.

Kristynka22
Kecalka 317 příspěvků 13.01.19 23:12

Jo a taky už mi začínají dost otékat nohy, takže se ráda uklidňuju tím, že po porodu pár kilo ubyde jen kvůli zadržované vodě :pankac: :lol: :lol:

Jinak ono celkem dost kil je i kvůli více l krve (cca. 2kg), mimčo (3-4kg), placenta (1kg), plodová voda (1, 1.5kg), pak již zmíněné zadržování vody, nalitá prsa…Nebude to tak horké s těmi kily po porodu :kytka:

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 14.01.19 03:26

Jsem v 32tt a díky cukrovce a dietě nepřibírám, spíš jsem v mínusu od počáteční váhy. Dieta je vlastně založena na principu zdravého stravování, omezení příloh a pečiva, dostatek zeleniny, maso, sýry a vejce si můžu dopřát kdykoli a hlavní je nehladovět. Přijde mi, že jím víc než předtím :-D

slunicko.bv
Povídálka 39 příspěvků 14.01.19 06:45

@jaaaninda díky, použivas nějaké vzorové jídelníčky?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >