Zpověď - ovlivňují mě cizí lidé...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 09:11
Zpověď...ovlivňují mě cizí lidé...

Dobrý den.. píšu, protože už nevím jak dál…a omlouvám se že jako anonym, ale tohle nechci by se někdo dověděl…

je to tak, že si nechávám život - resp. své úvahy nad ním příliš ovlivňovat v podstatě „cizími“ lidmi..známými, dalo by se říci.
Jsem introvert, a tak nemívám příliš blízkých kamarádů a s nimi se vídám jen cca 1× za 14 dní. S kamarádkami, s nimiž si opravdu mohu o všem popovídat a cítit se vedle nich dobře.
Jinak můj každodenní styk s přáteli se sestává z virtuálního - FB, skupinky na FB, instagram, messenger atd. plus lidé v práci, s nimiž si ale nemám moc co říct. nezajímají mně :oops:. Je to také jiná generace a prostě v práci řeším práci.

Takže toto je můj týdenní sociální program. Většinu sociání interakce strávím na různých fb skupinkách. Už na tom mám trochu závislost:)
Ale k jádru. Vždy si na FB v nějaké té skupince vyberu nějakou známou, která je mi sympatická, a začnu se snažit přispůsobovat život tomu, abych se jí / jim vyrovnala. Pořád přemýšlím co ona by asi udělala, přemýšlím co ta druhá, jak to má asi doma zařízené, a hrozně, naprosto hrozně mě to zajímá. A samozřejmě si představuji krásný byt s terasou atd :roll: Mívám často pocit, že vše co mají ostatní je už z podstaty lepší. Zajímavější. Od každé své známé chci něco jiného..od téhle vlasy, od jiné zas důraznost, od jiné zas tak pohodovou práci atd.
A já VÍM, ŽE JE TO JEN ILUZE A ŽE SI TO DĚLÁM SAMA!
Ale připadá mi, že se jim musím - chci, vyrovnat, chci aby mě uznávay. Já byla vždycky taková ta šedá myš, která se ve škole skamarádila s někým, kdo na ní zbyl a mluvil s ní. Což o to, to bylo fajn. Získala jsem tak fajn kamarádky, tím se ale nedostupnost těch „druhých“, jen zatraktivizovala. :roll:

A tak je to dodnes. Chci, aby mě braly a uznávaly ženy, které mně zajímají, ale zajímají mně, protože jsou jiné. Já se nechci mnit, ale cítím na sobě jak moc se jim snažím vyrovnat. A jak je to všechno trapné, protože ony to ani nejsou mé kamarádky, ani bych nechtěla, aby byly. Někdy se přistihnu, že je i pomlouvám, že si myslím, že jsou třeba namyšlené a sobecké a tak vůbec. A vím, že taková být nechci. Ale zároveň mají ty ženy nějaké vlastnosti (nebo věci), které chci mít i já. Jako by to byla moe referenční skupina, ale jen v něčem… nerozumím tomu. Vím, že bych si s nimi ai uplně nerozuměla, ale chci se s nimi přátelit. Nesouhlasím s nimi někdy, ale chci aby oni souhlasily se mnou..Ale právě od nich chci aby mě braly a byla jsem jim sympatická. Což nechápu. Kdyby se o mě zajímala nesebevědomá holka, šedá hodná a milá myška, je mi to úplně jedno a ani o to nestojím. Je to děsné a vůbec nechápu jaké myšlenkové pochody se mi v hlavě spouští…proč to sakra chci. zároveň pořád neumím být sama sebou, hledám se…potřebovala bych v životě asi větší nadhled…

děkuju že jste to dočetli až sem :oops:.

psycholog mi řekl ž se mám soustředit na to co mám já. Ale já se nedokážu přestat srovnávat a myslet si, že život je SOUTĚŽ O TO KDO SI HO LÍP ČI DOBŘE ZAŘÍDÍ.

já vím, že to je kravina. ale já to tak děsně vnímám…už od školy. uč se, abys.. to je dobře, že máš titul, najdi si chlapa, už ti bude třicet…atd. samý tlak.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25053 příspěvků 03.03.17 09:15

Dlouhodobá psychoterapie.

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 03.03.17 09:17

My dvě bychom si spolu sakra dobře rozuměly :think:

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 03.03.17 09:27

Ja se taky nechavam inspirovat od ostatnich, preju a zavidim a to me zene dal to mit a dosahnout toho, l. Je jedno jestli jde o rasenku, vlasy nebo auto. Nemit tuhle uchylku tak nemam nic a chodim v jedny teplakovce 10 let… rozhodne bych ale omezila zavislost na netu

brisco
Závislačka 2910 příspěvků 03.03.17 09:28

1. Nevěřím na existenci šedých myší, každy člověk je originál.
2. Ty jsi lesba?

VikiJ
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 03.03.17 09:31

A teď si představ, že můj chlap je dobrák od kosti a snaží se každému vyhovět a vyrovnat v reálném životě. Je to otročina, každému se chce zavděčit a zpět mu to vrátí minimum lidí.

Hlavní problém vidím v tom, že nemáš skutečné kamarádství a žiješ „virtuálním“ světem. Zapomínáš, že život na sociálních sítích je svým způsobem ideální. Každý na sociální síti vystavuje to nej a každý závidí. To jaké mají s prominutím sra*čky v soukromém životě už neukazují a nikdo je nevidí. Věř mi, kdyby jsi ty lidi znala osobně a intimně, tak už by jsi nezáviděla ani rohožku před prahem. Ne, život není opravdu soutěž. Každý má něco, co ten druhý nemá a něco má své výhody, i nevýhody.

luci.jejeje
Stálice 87 příspěvků 03.03.17 09:35

Podle mě je to taky tím, že na tom FB, Instagramu a kdo ví kde ještě, ti lidé hlavně zveřejňují jen to, co se jim v životě povedlo, co se jim líbí, apod… málokdo tam napíše, že ho třeba dlouhodobě podvádí partner nebo tam nevyvěsí fotky svého plesnivého bytu atd. atd… tohle je potřeba si uvědomit, je to jen iluze tyhle sociální skupiny, s realitou to nemá nic společného… život je i o tom, že jsem si právě namazala chleba s máslem a ne jen, že jsem byla na dovolená v Thajsku… snaž se to co nejvíc omezit, oprotit se od toho, hledej co jiného by tě bavilo… držím palce :kytka:

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 03.03.17 09:46

Každý chce mít něco co nemůže…hlavně musíš byt sama sebou.Jsou holky co závidí te druhé a chtěli by mít to co ma právě ona…vyrovnat se ji.Ale o tom život není přece…já by jsem chtěla také spoustu věci…zhubnout, mít dlouhé vlasy atd.Me třeba hodně lidi řeklo, ze sebou nechavam manipulovat…já jsem nic neviděla ale az jsem se podívala zpětně tak měli pravdu a já jsem to viděla. Kazdy ma něco. Ty si myslis ze třeba holka co ma vše, nebo te holce co zavidis a chceš se ji vyrovnat ze je třeba šťastná? U tebe je hezké ze o tom dokážeš mluvit i jako anonym.Jsou lidi kteří závidí, uziraji se a neumí tento problém řešit. To ty umis a mas nad nimi navrch. Neves hlavu, žij jak se ti líbí a nedivej se na druhy.To ti za ten život nestojí aby si se někomu vyrovnávala. Člověk te musí mít rad takovou jakou jsi. Nikdo z nas není dokonalý ;)

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 03.03.17 09:49
@luci.jejeje píše:
Podle mě je to taky tím, že na tom FB, Instagramu a kdo ví kde ještě, ti lidé hlavně zveřejňují jen to, co se jim v životě povedlo, co se jim líbí, apod… málokdo tam napíše, že ho třeba dlouhodobě podvádí partner nebo tam nevyvěsí fotky svého plesnivého bytu atd. atd… tohle je potřeba si uvědomit, je to jen iluze tyhle sociální skupiny, s realitou to nemá nic společného… život je i o tom, že jsem si právě namazala chleba s máslem a ne jen, že jsem byla na dovolená v Thajsku… snaž se to co nejvíc omezit, oprotit se od toho, hledej co jiného by tě bavilo… držím palce :kytka:

Přesně tak to vidím. Lidi koukaj jen na fb a dávají jen tam ty krásné chvíle…jak pises ze nikdo tam nevyfoti plesnivy byt :D Mas to pěkně napsané :potlesk:

Tarinka
Echt Kelišová 8213 příspěvků 03.03.17 09:54

To bude tim fb, proste virtulni svet… treba mam znamou, co reseji neveru, ale na fb spokojena rodinka s detmi, co porizuje barak :nevim:

Jinak urcitainspirace od jinych lidi je asi normalni, ze se ti libi neci vlasy a chces taky takovy je v poradku, jen to nesmi prerust urcitou mez.

Proste se vic stykej se svejma realnejma kamaradkama a min vysedavej na fcb, tim bych zacla.

odlaska
Kecalka 298 příspěvků 03.03.17 09:56

Musím přiznat, že něco podobného jsem mívala taky, i když ne v takovém rozsahu.. Časem mi došlo, že má snaha zalíbit se ženám, pramení z mého vztahu s matkou. Máma mě nikdy nepochválila, nikdy jsem od ní necítila podporu a vždy jsem se jí snažila zavděčit..
Když mi tohle došlo, bylo to pro mě dost přelomové a od té doby tento už tolik nemám a snažím se žít sama za sebe..
A beru to tak, že ne každý se zavděčí všem - mohu se snažit s každým kamarádit, ale když o to ten druhý nestojí, tak proč bych se vnucovala? Za každým rohem je minimálně jeden další člověk.. ;-)
A po tom taky - ber to tak, že na těch sociálních sítích o sobě každý napíše jen to nejlepší a může si realitu dost přikrášlit.. Málokdo tam napíše - dnes jsem se pohádala s partnerem, mám zácpu a na čele beďar.. Nebo že má sice krásně zařízený barák, ale milionové dluhy… ;-)
Takže radím

• zaprvé - zamysli si proč zrovna ženám se snažíš zavděčit??
  • zadruhé - neber to, co o sobě lidé napíší jako bernou minci.. Ty se přece také snažíš vyrovnat s nimi.. co když ony dělají to samé?? ;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 09:59

Dekuju moc vsem. mate pravdu, ja si to uvedomuju pro me je porad hrozna nuda „namazat si chleba“.. ale od te doby co necodim do tech fb skupin je mi lip..ale kdyz se dozvim, ze nekdo si koupil novy saty/byt –atd, tak ja dokud to nevidim a nereknu si ajo..no toto by se mi nelibilo. Tak si proste nedokazu vsugerovat ze to neni prekrasny. nedokazu. protoze proc by nemelo byt, ze?

s tim, ze samozrejme ze vim, ze ten zivot ti lide nemaji idealni. a asi taky touzim po obdivu. tak jako ja obdivuji je..

jinak - jak tu nekdo napsal - ano, ja jsem manipulovatelna velmi snadno a strasne me to stve. mam potrebu se kazdemu zavdecit a to je silene. uz x krat jsem zkousela byt asertivni a v klidu rict co si myslim a hlidat si mantinely, ale nedokazu to, absolutne ne. snazim se vsem zavdecit, nakonec to opravdu nikoho nezajima a ti lidi si me nevazi. a kdyz chci rict ne, neumim to a reknu to az ve chvili, kdy treba vybuchnu vzteky a nebo zacnu mit takovy ty jedovaty poznamky a ublizenecky reci. ale to neni taky nic za co by si me mel nekdo vazit. to je strasnej pruser.

nedavno jsem zjistila, jak obrovskej ma dopad veta : nelibi se mi z o me takhle mluvis, nedelej to prosim.
ja jsem proste presvedcena ze s takovou vetou te kazdy posle do haje…ale ona ta asertivita funguje. nikdy se nestalo ze by to nekdo nerespektoval. klidne muze. ale vzdy to melo dobry efekt. podarilo se mi to teda jen dvakrat. ale je to strasne tezky zustatnad veci.

nebo me nekdo urazel a ja si to nechala libit, protoze jsem nemela jinou odpoved nez ublizenecke fnukani. nic asertivniho me v tu chvili nenapadlo.

kde jsem to jen vzala, ze se mam chtit vsem zavdecit…:(

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16485 příspěvků 03.03.17 09:59

Poper se se závislostí na virtuálním životě a začni žít ten reálný. Potřebuješ poznat svoji hodnotu, najít si směr a naplnění svého zkutečného života…Z tvého příspěvku vyplývá, že ve 30ti nemáš partnera, děti…Ale to je vlasně jedno, ani to nemusí být tohle, ale dělej prostě něco, abys byla štastná a spokojená. Ty, bez ohledu na to, co si o tom myslí cizí baby na FCB.
Hodně mě zaujalo tvé konstatování, že tě nezajímají lidi v práci, ptž jsou straší…To snad snižuje jejich hodnotu? Já mám naopak jednu ze svých nejlepších kamarádek o půl generace starší než já a už roky je pro mě v mnohém inspirací. I když jsme samozřejmě odlišné a ty odlišnosti respektujeme, nemáme snahu kopírovat se.
Máš to celé jaksi převrácené, nejvyšší čas se najít - kdo opravdu jsi, jaká jsi a co tě v životě naplní. Vnitřní spokojenost a vyrovnanost je cesta, jak si najít opravdové přátele.

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 03.03.17 10:03
@Tarinka píše:
To bude tim fb, proste virtulni svet… treba mam znamou, co reseji neveru, ale na fb spokojena rodinka s detmi, co porizuje barak :nevim:

Jinak urcitainspirace od jinych lidi je asi normalni, ze se ti libi neci vlasy a chces taky takovy je v poradku, jen to nesmi prerust urcitou mez.

Proste se vic stykej se svejma realnejma kamaradkama a min vysedavej na fcb, tim bych zacla.

To je prostě ten virtuální svet, to mas pravdu…taky znám lidi co jsou neverni ale tváří se ze je vše v pořádku. Člověk když je na fb tak tam promarni zbytečně moc času…já ho mela a zrušila jsem si ho…člověk může dělat jiné zábavnější věci než porad sedět u PC a dívat se kdo co ma atd. Já to nedělala, nejsem zavistiva, ale třeba já osobně tam hrála hry…úplně zbytečně. Takže jsem mu dala sbohem a dělám jiné věci které maji v životě smysl. :)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16485 příspěvků 03.03.17 10:04
@Anonymní píše:kde jsem to jen vzala, ze se mam chtit vsem zavdecit…:(

to může být i výchovou :think: Ale opravdu to není cesta k vnitřní spokojenosti. Naopak - ideální je se dopracovat k vzájemnému respektu: Ten a ta to cítí takhle, ale já to mám prostě jinak. Nemám potřebu to v sobě nějak měnit, popírat, ale ani měnit stanoviska druhých - pokud se tedy přímo na názor nezeptají.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >