Reklama

Zpožděné zboží - mám si stěžovat ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ga Briela
Kecalka 394 příspěvků 18.01.17 20:48
Zpožděné zboží - mám si stěžovat ?

Ahoj, minulé pondělí (9.1.)jsem na e-shopu objednala dceři k narozeninám, které slavila o víkendu dětský stan. Dodnes (18.1) nepřišel i přesto, že mají jasně napsané na své stránce, že zboží dodávají do 4 dnů.

Řešila jsem to s paní přes emaily, nejdřív mi tvrdila, že je u zboží informace, že je na dodání u dodavatele což není vůbec pravda, tak jsem se dost divila, že ani neví co mají na svých stránkách. Poté mi řekla, že se dodavatel zpozdil s dodáním a oni s tím nic neudělají. Kdyby bylo na nich, tak mi do ted nedojde žádný email, sama jsem se musela dožadovat informací, proč zboží doposud nepříšlo.

V obchodních podmínkách mají tohle, (paní mi to zkopírovala do mailu) čemuž dost nerozumím :
Zboží označené jako „SKLADEM odesíláme do x dnů“ (to x dnů nechápu)je fyzicky na skladě našich dodavatelů. U tohoto zboží je uvedeno, za jak dlouho jsme schopni jej odeslat. V předvánoční době listopad - prosinec se tato doba může prodloužit o 2 pracovní dny.

Dcera do ted nedostala ten dárek. Jaké mám možnosti v řešení této situace? Chci je nějakým způsobem potřestat, nejradši bych je zažalovala, nebo podala stížnost na ČOI, ale nevím jestli jsem v právu, co mám dělat prosím poradte :nevim:

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18970 příspěvků 18.01.17 20:51

Uz si to platila?

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 20:52

Dopravci prý nestíhají z důvodů rozvozu zásilek nakupovaných v povánočních slevách. Kolegyně očekává už řadu dní oblečení.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 18.01.17 20:58

@Ga Briela x dnů sice nerozumím, ale mají tam, že je na skladě u dodavatele - takže oni objednají, dodavatel pošle, oni přepošlou a možná ti to dorazí - počítala bych tak 14 dní. Žalovat? Stížnost na ČOI? A kvůli čemu? žaloba je nesmysl a Čoika taky, oni tě nepodvedli. Holt musíš nakupovat příště jinde.

Pomka
Kelišová 7318 příspěvků 18.01.17 21:25

Ja bych cekala na zbozi. U eshopu s timhle predem pocitam. Zbozi proste muze dorazit se zpozdenim. Navic pokud je u dodavatele, oni sami musi cekat, az jim to posle dodavatel… :nevim:

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 18.01.17 21:47

Uzavření smlouvy se počítá při převzetí zboží odběratelem, žaloby apod. jsou nesmysl. Objednávku ale můžete zrušit. Jinak je jednodušší si s nimi v klidu zatelefonovat, než se vypisovat v emailech.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 18.01.17 22:45

Pokud pisi, ze je zbozi skladem a pak pisi, ze je skladem u dodavatele :mrgreen: :zed:…to byt nemelo podle mne.

Taky se mi stalo (vicekrat), ze na netu bylo oznaceno zbozi „skladem“ a museli to teprve objednat :-(.

Shari81
Kelišová 5995 příspěvků 2 inzeráty 19.01.17 09:26

Dokud nepřevezmete zboží, tak není uzavřená kupní smlouva-tudíž můžete objednávku zrušit. V obchodních podmínkách jak píšete výše, mají napsáno, že zboží skladem je skladem u dodavatele-tím pádem je jasné, že oni musí objednat a pak Vám poslat, tam je dodací doba závislá na dodavateli. Žaloba i ČOIka je nesmysl…příště si pořádně přečtěte obchodní podmínky a pakliže na zboží „spěcháte“, tak ho objednejte včas a ne 5 dnů předem.
Vemte si, v pondělí uděláte objednávku, zaplatíte předem-platba se na účtu objeví z pravidla za 1-3 dny-to už máte cca středu. Eshop připraví balík a předá přepravci-je čtvrtek. Přepravce může mít nějakou nenadálou situaci (v zimě třeba sníh a nesjízdné silnice-jak překvapivé v tomto ročním období)…no a balíček dostanete další pondělí…
nezlobte se na mě, ale v tomto případě je chyba na Vaší straně, objednala jste dárek na poslední chvíli a teď se tu vztekáte, že dcera nedostala dárek k narozeninám :zed: :zed: :zed:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Plačící Asia Argento z kauzy Me Too: Byla jsme mu nevěrná, ale kvůli mně se nezabil

Začala s hnutím Me Too, ve kterém jako jedna z prvních obvinila chlípného... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama