Zpracování čerstvých vlašských ořechů

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
15811
26.9.13 06:47

@portia to je potom zvlastni, ze plesnivi kdyz je nemas na sobe. A vsechny plesnivi? Jestli ne, tak bych ty co ano dala do jine bedny a susila je zvlast.Nebo zkus ze dva rozlousknout, jestli je to jen z venku, nebo i uvnitr :think: jde opravdu o to, aby ty mokre orechy byly v jedne vrstve aby poradne oschly, pak uz muzou byt na sobe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
26.9.13 08:00

Plesnivý jich cca 90% :,( ořechy si sama suším +-12let a nikdy se mi to nestalo :cert: jó sem tam chytlo pár ořechů, tak jsem je vyhodila a jela si vesele dál, ale toto???!!! jsem strašně naštvaná, protože loni nebyli žádný a letos to vypadá, že taky nebudou, díky té plísni :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15811
26.9.13 08:12

@portia a jak vypadají uvnitř? taky jsou plesnivé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5727
26.9.13 08:16

Tak je hned vyloupej, a dej zamrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
26.9.13 09:13
@Clarkia píše:
Tak je hned vyloupej, a dej zamrazit.
:palec:

Přesně. Jednou mi zplesnivělo přes 8 kg :cert: :cert: :cert: od té doby jedině mrazím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15811
26.9.13 09:22

@Clarkia @puntice to mrazíte takové čerstvé/mladé ořechy? já myslela že musí být usušené :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24221
16.9.14 10:44

Nasbírali jsme ořechy, ale protože bylo dost škaredé počasí, jsou hodně špinavé od hlíny. Část jsem už umyla a suším je na vzduchu a sluníčku. Jen si nejsem jistá, jestli jsem udělala dobře. Mám tu ještě tři plechy neumyté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
16.9.14 11:29

@danyk A koukala jsi dovnitř? Jsou už potažené hnědou slupkou? Tady u nás ještě ani nevyskakují z kabátků, přijde mi to brzy, bála bych se, že svrasknou a zplesniví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24221
16.9.14 13:55

@puntice vevnitř jsou bledě hnědý, rozdělala jsem dva. Z kabátků (myslíš-li to zelené) jsou z 99 % venku samostatně. Chutnaj trošku jinak, než o Vánocích :-). Míň suše??? Jestli se to tak dá napsat. Je půlka září, to tu už padávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
16.9.14 14:23

@danyk tak to bych se je nebála vylouskat a hodit na mrazák, pokud by byly ještě uvnitř bíle, nedalo by se to. Jinak - že jsou krapátko šmuzig nikdy jádrům nevadilo :))))) jen vlhkost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24221
16.9.14 14:31

@puntice oni nejsou moje ty ořechy :-). Sbírám je mamince, bála jsem se hlavně toho, že když jsem je namočila do umyvadla (cca 5-8 minut), aby se odplavil ten nejhorší bordel, tak že to zateče dovnitř skořápky. Netuším, jak moc to má příroda utěsněný :-). Každopádně ty zbylý už nechám nasucho, jen z nich hlínu manuálně oderu. Kdyby pršelo, tak venku v přírodě taky budou ve vodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
16.9.14 14:40

@danyk Jo tak to myslím, že vážně vadit nebude, nám se pod ořešákem dělala pravidelně bažina a valná část padala do zrytého brambořiště a ta vlhkost rotiku nenadělala. Ale nedá se halt, než vyzkoušet :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4239
17.9.14 10:56

Jo sušení ořechů-můj každoroční boj :roll:
Každej rok se modlím, ať je krásný září, pač nám padaj vždycky nejpozději koncem září, teď začaly padat dřív, protože dřív na jaře i kvetly…no a víkend, co proběhl-jsme museli chtě nechtě sklepat ořechy na baráku, pač manžel odjel na dva týdny do práce a já se tam dostanu zase až teď o víkendu…
Je fakt, že nějaký množství ořechů bylo špinavých, pač ležely dýl na zemi, tak jsem je hodila do dřezu, ale jenom prohrábla rukou a hned vyndávala na rozložený papír a starý ručníky, který poputujou do garáže a sušila jsem je rozložený hned u krbu-ale je fakt, že to mytí mi jako moc dobrej nápad nepřipadá, pač ta voda docela rychle tou skořápkou proteče-vzala jsem ty ořechy dom a schválně testuju vzorky-ty, co byly namočený ve dřezu, tak jsou teda i vevnitř docela mokrý…
Další obrovskou várku-ty co lítaly ze stromu, nikde neležely jsmehned šoupli na půdu-máme tam ve vzduchu na trámech přivázané dvě drátené podložky, které byly v nějakých starých postelích-to je bezva-pač vzduch jde k nim i ze spoda…

Může teda říct, že pár ořechů zplesniví vždycky-tomu se nedá vyhnout-ale zase jsem letama zpozorovala, že i ořechy, na kterých se udélá lehounce plíseň na povrchu skořápky, tak ta plíseň postupným vysycháním ořechů taky zaschne a ořechy jsou víceméně uvnitř v pořádku…
Ty co jsou uvnitř žluté-taková svítivá žluť-to už je plíseň, nebo hodně tmavé-kde jsou vidět i chloupečky plísně-tak ty nemilosrdně vyhazuju…

Letos teda nevim, už to nemám kam dávat-mám hoooodně ořechů-předloni zmrzly a vloni jich bylo málo-tak mi to letos ořešák vynahradil bohatě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24221
17.9.14 11:16

@Ditta77 díky za popis, já jsem část nechala nemytou a ty mytý taky průběžně testuju, zatím nevypadá, že by na ně šla voda i dovnitř

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
7.10.14 09:55

Čerstvé ořechy - zamrazit?

Dobrý den, mám prosbu. Mám čerstvé ořechy, ještě mokré. Miluju je takto vyloupané z té hořké slupky. Jenže jich mám tolik, že je nestačím sníst, než uschnout. Můžu udělat to, že je vyloupu ze skořápky, i z té slupky uvnitř a zamrazím je? Budou mít po rozmrazení zase takovou dobrou chuť těch čerstvých?
Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat