Zpráva z gynekologie

Anonymní
16.3.17 16:50

Zpráva z gynekologie

Ahojky, je tu někdo, kdo by rozuměl zprávě z gynekologie. Jde o to, že mi přišli výsledky na e-mail, měla jsem zmeškaný hovor z gyndy, ale bohužel už se nemůžu dovolat. Nevím co by to mohlo být, snad jen tedy ta cytologie.

Mohl by mi někdo rozlušit co to znamená? Jestli se mám obávat?

cytologie

Primární vzorek:cervikovaginální stěr
ZÁVĚR: Bez neopl. intraepit. změn a malignit
STĚR: Uspokojivý, endocervikální/TZ oblast přítomna
JINÉ ZMĚNY: Reaktivní buněčné změny
Döderlein

Děkuju moc holky, jsem z toho trošku na nervy, když se nic neděje tak nevolaj, tak jsem napnutá a do zítra se asi zblázním.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16.3.17 17:04

Ahojky, mě se zdá, ze je to ok…Dle mého se nemusíš bát nějakého nádoru nebo tak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 17:05
@Danulinka16 píše:
Ahojky, mě se zdá, ze je to ok…Dle mého se nemusíš bát nějakého nádoru nebo tak ;)

Děkuju a co to tedy znamená? V češtině a pro lajky…

• Nahlásit
  • Citovat
16.3.17 17:08

Vzhledem k tomu, že se ti snažili volat, tak tam komplikace bude. Vzhledem k poznámce reaaktivní buněčné změny, tak bych řekla, že jsi prodělala nějakou infekci a bude se brát vzorek znovu a nejspíš se pošle i pro jistotu na vyšetření proti případné rakovině. Vůbec se ale neděs, určitě to bude v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31312
16.3.17 17:10
@Anonymní píše:
Děkuju a co to tedy znamená? V češtině a pro lajky…

chceš to lajkovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 17:11
@Burj Chalifa píše:
chceš to lajkovat?

Nechci, pardon, ale jsem trošku v šoku a mám v hlavě milion myšlenek.

• Nahlásit
  • Citovat
7531
16.3.17 17:15

Jako laik bych řekla podobne jako @Luciferka_j půjde tam o ty relativní změny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 17:18

Ten cervikální stěr znamená stěr z čípku, že tam nenašli rakovinné bunky, doderlein je správná poševní bakterie, která tam má byt. jedine co mě zarazilo jsou ty reaktivní změny, ale to jsem našla, že bývá způsobeno např. zanetem, drážděním od tělíska…Takže ti zřejmě volali kvůli kontrole, pro jistotu…Ale určitě bude vše ok, neboj ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 17:22
@Danulinka16 píše:
Ten cervikální stěr znamená stěr z čípku, že tam nenašli rakovinné bunky, doderlein je správná poševní bakterie, která tam má byt. jedine co mě zarazilo jsou ty reaktivní změny, ale to jsem našla, že bývá způsobeno např. zanetem, drážděním od tělíska…Takže ti zřejmě volali kvůli kontrole, pro jistotu…Ale určitě bude vše ok, neboj ;)

Jsem těhotná, nemůže to mít nějakou spojitost?

• Nahlásit
  • Citovat
662
16.3.17 17:57

TZ se radi do nalezu normalnich. Bude tam lehka zmena epitelu, nejaky drobny zanet. Bud klidna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 18:07

Mela sem v tehu to same-reak.bun.zmeny doderlein…nesla sem zpravu od me gyndr.do caru a uplne v poho…dr.na to nic nerikala, vse pry v poradku.tak klidek. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
326
16.3.17 18:54

Ten vysledek steru je v poradku, normalni nalez. Mozna ti volali kvuli necemu jinemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 16:49

Ahoj, jakpak jsi dopadla na gynde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie