Zrakové vjemy po probuzení

Anonymní
7.4.21 08:40

Zrakové vjemy po probuzení

Ahoj, píšu sem, protože jsem zoufalá a moc by mi pomohly zkušenosti ostatních. Asi před 3 lety na dovolené se mi stalo to, že jsem si před spaním s kamarádkou dala prosecco, normálně jsem spala a probudila jsem se uprostřed noci do šera. V tom momentě jsem všude kolem sebe viděla takové spirály, kruhy, jakoby až mandaly, ale ne barevné. Jakmile jsem vstala a šla do koupelny, tak jsem obrazce vidět přestala. Druhý den jsme jely navýlet a úplně jsem na to zapomněla. Doteď jsem měla klid a nic podobného jsem už v noci nevidela. Nicméně teď díky covidu pracuju z domu a mám kapku pozměněný režim, chodím pozdě spát, kafe piju 3 denně a sem tam si dám před spaním decku vína u televize. Včera jsem šla normálně spát a po hodině spánku a snění jsem se probudila a zase jsem všude viděla ty mandaly, pak křížky, sem tam kytičky. Podívala jsem se do mobilu a obrázky zmizely. Máte někdo prosím podobné zkušenosti? Jsem z toho celá vyjukaná a popravdě nevím, jestli mám jít k očnímu, neurologovi nebo k psychiatrovi. :nevim: Děkuji za všechny reakce. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
177
7.4.21 08:59

Ja mam takhle migrenu s aurou. I s tim, ze muze mizet nebo ve tme byt hur videt. Takze za me neurolog :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 09:28
@JednaPrazacka píše:
Ja mam takhle migrenu s aurou. I s tim, ze muze mizet nebo ve tme byt hur videt. Takze za me neurolog :kytka:
Hlava mě teda bolí jako střep, to je pravda :roll: s aurou mám zkušenosti, jenomže ta je taková menší a barevná a bliká. Toto je právě trochu jiné, nevidim jakoby barevný blikající kruh, ale spíše různé tvary a obrazy, tak mě to vyděsilo :,( Brzy mám preventivku, tak se doktorce zmíním.
  • Citovat
  • Nahlásit
10456
7.4.21 09:55

Já to mám ve tmě celý život, když otevřu oči a nebo se probudím. Přes den zase, když zavřu oči a soustředím se na,, koukání". Nikdy mě nenapadlo, že by to bylo něco špatného. Vidím dobře, na migrény netrpím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.4.21 10:03
@Aduš8 píše:
Já to mám ve tmě celý život, když otevřu oči a nebo se probudím. Přes den zase, když zavřu oči a soustředím se na,, koukání". Nikdy mě nenapadlo, že by to bylo něco špatného. Vidím dobře, na migrény netrpím :nevim:

Asi jsem kapku neurotická, já to právě neznám a hned plaším :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36663
7.4.21 16:16

Zni to, jako migrenosni aura. Neurolog by to videt mel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 09:30
@Pudloslava píše:
Zni to, jako migrenosni aura. Neurolog by to videt mel.

Děkuji za odpověď :) snad to bude ok, ale hned to vědět nebudu, u nás jsou čekačky u neurologa půl roku :-(

• Citovat
  • Nahlásit
36663
8.4.21 16:20
@Anonymní píše:
Děkuji za odpověď :) snad to bude ok, ale hned to vědět nebudu, u nás jsou čekačky u neurologa půl roku :-(

Pul roku nemuzes cekat na neurologa uz kvuli te bolesti hlavy. Jdi do spitalu, nebo se objednej nekde, kde berou driv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat