Zrakové vnímání/zraková paměť

10561
2.10.20 20:34

Zrakové vnímání/zraková paměť

Můžete mi vysvětlit tyto pojmy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10561
2.10.20 21:26

Odeslala jsem to omylem dřív, než jsem to dopsala. Muzete mi vysvětlit co nejlépe rozdíl mezi tím? V jednom me dítě vyniká a v druhém má problém. Tak bych ráda věděla, co si pod tím představit, co s tim dělat, jak dítěti pomoci. To jsem se bohužel nedozvěděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
2.10.20 21:44

Co tak pouzit google? :)

https://hanaotevrelova.cz/…rakova-pamet

Jinak je to asi docela jasne - vnimani je - kouknu se a vidim tvary, barvy, rozdily mezi obrazky, cast obrazku, celek atd. No a pamet je, jestli si to zapamatuji, I kdyz uz obrazek nevidim. V tom odkazu jsou I popsane nektere hry, co pomahaji s rozvijenim, urcite toho na netu najdes vic. Jinak pokud nekdo to dite hodnotil, nedal ti I doporuceni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
2.10.20 21:47

V obchodech je spousta takovych pracovnich sesitu na rozvoj ruznych dovednosti, nam v PPP doporucili Kuliferdu, ale v knihkupectvi jsme nasli spoustu dalsich, bud jsou obecne na predskolni/skolni pripravu, nebo I specificke…my sice resime jine veci, ale podle popisu tam na to zrakove vnimani aktivity jsou urcite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10561
2.10.20 22:01

@beruska9 Děkuji za odkaz. Doporučení jsem teda moc nedostala. Spíš na něco jiného. Zajímalo by mě, co by v tomto směru mělo umět 5 - 6lete dítě. Mně přijde, že to zvlada dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10561
2.10.20 22:02

@beruska9 Mám zatím jen obecne sešit, ve kterých je v podstatě všechno. Mrknu na něco a kdyžtak koupím něco, co se nás konkrétně týká. Doufám, že najdu teda něco fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4372
2.10.20 22:05
@Sára 1 píše:
Odeslala jsem to omylem dřív, než jsem to dopsala. Muzete mi vysvětlit co nejlépe rozdíl mezi tím? V jednom me dítě vyniká a v druhém má problém. Tak bych ráda věděla, co si pod tím představit, co s tim dělat, jak dítěti pomoci. To jsem se bohužel nedozvěděla.

Kde ti dělali prosím testy? Nám teď na logopedii řekli něco podobného se sluchovým vnímáním a pametí a ja teď přemýšlím, co dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
2.10.20 22:10

@Sára 1 : koukni, to v tech predskolackych bude na tento vek…my jich mame asi 5, nektere jsou fakt jako pracovni listy, v jinych je spis popis, co prave sledovat. Kuliferda ma I web, je to hlavne pro ucitele ale treba tam taky neco najdes? 5letou prohlidku jste meli? My zrovna vcera, tak jsem chytra :lol: Syn popisoval obrazek, pocitam, ze to bylo ono. Pripadne PPP…my resime spis grafimotoriku, ale dali nam prave docela dost tipu, kde hledat informace a jak s tim pracovat. A pokud jde o pamet, tak nejlepsi hra bude asi klasicke pexeso :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10561
2.10.20 22:37

@beruska9 Paměť ma právě dobrou, vnímání špatne. Takže pexeso zrovna ne. Byli jsme právě v PPP. Vlastně netuším, podle čeho se to ohodnotilo. Byli jsme s něčím jiným. K tomu nějaké cvičení máme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10561
2.10.20 22:39
@Limi123 píše:
Kde ti dělali prosím testy? Nám teď na logopedii řekli něco podobného se sluchovým vnímáním a pametí a ja teď přemýšlím, co dál…

Byli jsme v PPP. Co konkrétně je dobré a co špatné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4372
2.10.20 22:55
@Sára 1 píše:
Byli jsme v PPP. Co konkrétně je dobré a co špatné?

No, byli jsme tam zatím jen jednou a zatím jen obecně - problém se sluchovým vnímáním a sluchovou pamětí.

A v té PPP vám nedali nějaká cvičení? Nebo nedoporučili, co dál?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10561
3.10.20 04:55
@Limi123 píše:
No, byli jsme tam zatím jen jednou a zatím jen obecně - problém se sluchovým vnímáním a sluchovou pamětí.A v té PPP vám nedali nějaká cvičení? Nebo nedoporučili, co dál?

Něco nám doporučili, ale k něčemu jinému. K tomuhle vůbec nic. Ještě tam máme něco dalšího. Docela mě to překvapilo.

Na sluchově vnímání doporučuji Není hláska jako hláska od Kateřiny Slezakove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
3.10.20 09:19
@Sára 1 píše:
@beruska9 Paměť ma právě dobrou, vnímání špatne. Takže pexeso zrovna ne. Byli jsme právě v PPP. Vlastně netuším, podle čeho se to ohodnotilo. Byli jsme s něčím jiným. K tomu nějaké cvičení máme.

Aha. No tak to je ale na houby teda, nam prave v PPP dali docela obsirny seznam materialu, web stranky, tipy na hry…ale teda na tuto grafomotoriku primarne, takze s konkretnimi zdroji moc neporadim, nicmene pokud nasli nedostatky ve vice oblastech, meli to pokryt vsechno :roll: Jeste koukam na ty nase sesity, ne vsechno je vyslovene Kuliferda, ale obecnw vydavatelstvi Raabe, ti delaji vzdelavaci literaturu, tak muzes zkouknout, zda neco nenajdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
3.10.20 09:23

Nebo dalsi https://www.albatrosmedia.cz/…ove-vnimani/?…

Raabe by meli mit sesit taky na zrakove vnimani, mam to vzadu na tom nasem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama