Zrcadlové písmo

13.2.20 20:23

Zrcadlové písmo

Zdravím, jen by mě zajímalo, jestli znáte někoho, kdo umí psát zrcadlově. Myslím psací písmo, jako psal Leonardo Da Vinci. Já to umím a jen tak přemýšlím, jestli je to nějaké nadání, nebo to umí kde kdo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14956
13.2.20 20:26

Já to umím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9013
13.2.20 20:33

Já to umím jen když píšu oběma rukama najednou (pravou normálně a levou zrcadlově), cit pro souměrnoust se projeví v plné míře a jde to překvapivě snadno. Oběma rukama stejným směrem psát taky umím slušně, ale čistě jen psacím písmem zrcadlově jednou rukou bych delší text nedala. Ale určitě je to super cvičení na propojení hemisfér, občas si takhle zkouším čistit zuby druhou rukou nebo zavázat tkaničky nenaučeným postupem (že levá dělá to, co normálně pravá) - no a na těchto „cvičeních“ vždycky pohořím a vůbec mi to nejde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
13.2.20 20:43

Umim, naučila jsem se to z nudy na gymplu při vyučování. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.20 20:51

Umím, klidně i dlouhé texty, zkusila jsem to z dlouhé chvíle kdysi dávno, není to těžké, jen nevím, k čemu to je dobré :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11867
13.2.20 20:58

No prostě musíš začít zkusit psát pozpátku, nejdřív krátká, jednoduchá slova a pak to prodlužovat, trénink dělá mistra.

Není to nadání, je to dovednost, co si osvojíš. Lidem kteří nemají strikně vyhraněnou lateralitu (pravo/levo rukost), to půjde snáze.

Je to vlastně docela dobrý trénink mozku a motoriky, takže jako zábava při nudných poradách/výuce je to prospěšné :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1721
13.2.20 20:59
@Lenicka777 píše:
Zdravím, jen by mě zajímalo, jestli znáte někoho, kdo umí psát zrcadlově. Myslím psací písmo, jako psal Leonardo Da Vinci. Já to umím a jen tak přemýšlím, jestli je to nějaké nadání, nebo to umí kde kdo :mrgreen:

Umím taky a taky vzhůru nohama :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.20 21:33

Jsem to musela zkusit. :-D Jako jde mi to, docela i rychle, ale není to úplněj krasopis. Spíš takovej docela-dobře-píšící-druhák. Občas se musím zamyslet nad kličkou u z, nebo t.

Vzhůru nohama, jak tu někdo psal, je teda docela oříšek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8788
13.2.20 21:59

@Lenicka777 Psala jsem tak ze srandy na základce do školních sešitů. Myslím, že to není nic neobvyklého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama