Zrcadlovka Nikon D5600 + 18-140 mm VR - názory a zkušenosti

27
13.6.21 21:43

Zrcadlovka Nikon D5600 + 18-140 mm VR - názory a zkušenosti

Dobrý den,
chci se zeptat, zda někdo náhodou nemáte tento fotoaparát, nebo co na tento model alespoň říkáte? Uvažuji o jeho koupi, vlastně už jsem na 99% rozhodnutá:-). Vím, že se jedná o dražší typ fotoaparátu, ale beru to tak, že je to investice na spoustu let (ne-li na celý život).
Zajímalo by mě, nakolik je tento foťák „praktický“, tím, myslím, zda je lehký a mohu s ním snadno fotit například na dovolené, kde se s ním budu vláčet po horách. Dále by mě zajímalo, zda dělá opravdu kvalitní fotky a videa. Taky by mě zajímalo, jak je pro běžného smrtelníka těžké naučit se tento foťák ovládat. Pokud budete mít jakékoliv další postřehy, sem s nimi:-).
Za všechny odpovědi a komentáře předem děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3313
13.6.21 22:37

Tak ono je to spis dost levny fotak sesetovym objektivem. Ma dost velky rozsah a pomerne spatnou svetelnost. Zrcadlovku bych si porizovala, az bych si o tom neco trochu zjistila. Na krajinku asi stacit bude, na portrety ne. Vlacet se s tskovym fotakem je o prioritach. Vetsina amateru, ktere znam pak presla opet na foceni mobilem:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58785
13.6.21 23:00

To není dražší typ fotoaparátu. :nevim: na nějaké hobby focení stačí ale tahat ho s sebou do hor by se mi nechtělo.
Co se týká otázky ohledně naučení se fotit, tak to nesouvisí s tím jaký máš foťák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58785
13.6.21 23:02

Ale pro začátečníka asi stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
14.6.21 06:41

Mam, pro zacatek staci. Prikoupit objektivns lepsi svetelnosti je celkem nutnosti:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
14.6.21 11:37

Mohu se tedy zeptat, zda byste mi doporučily nějaký jiný typ fotoaparátu? Ráda bych ho hlavně kvůli kvalitním rodinným fotkám a videím.
Děkuji za vaše rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58785
14.6.21 11:38
@annie115 píše:
Mohu se tedy zeptat, zda byste mi doporučily nějaký jiný typ fotoaparátu? Ráda bych ho hlavně kvůli kvalitním rodinným fotkám a videím.
Děkuji za vaše rady.

Jestli jsi začátečník, tak ti to stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
14.6.21 14:43

Pro rodinné fotky je potřeba pohotovost, pro tahání po horách váha a rozměry. Ani jednomu zrcadlovka nevyhovuje.
Jinak je to kvalitní foťák. Když nebudeš chtít dělat prudké umění s malou hloubkou ostrosti, tak ani ta horší světelnost nebude vadit. On ten šum při vysoké citlivosti není zas tak strašný. Spíš bych se poohlédl po kratším rozsahu, protože na dlouhém konci se to stejně nedá z ruky udržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
14.6.21 15:46

Já už bych teď do zrcadlovky nešla, rozhodně ne nové, protože tahle technologie odchází do historie. Není to investice na spoustu let. I na to použití co chceš mi přijde nepraktická. Budoucnost bude patřit bezzrcadlovkám, po těch ses dívala? Já se teď moc neorientuju, co se zrovna prodává, tak neporadím nic konkrétního. Ale viděla jsem fotky z Nikonu Z50 a přišly mi fakt super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
14.6.21 18:55
@JTom píše:
Pro rodinné fotky je potřeba pohotovost, pro tahání po horách váha a rozměry. Ani jednomu zrcadlovka nevyhovuje.
Jinak je to kvalitní foťák. Když nebudeš chtít dělat prudké umění s malou hloubkou ostrosti, tak ani ta horší světelnost nebude vadit. On ten šum při vysoké citlivosti není zas tak strašný. Spíš bych se poohlédl po kratším rozsahu, protože na dlouhém konci se to stejně nedá z ruky udržet.

Moc děkuji za reakci. Píšeš, že je foťák kvalitní. Ale doporučil bys mi něco jiného? Popřípadě něco jiného než zrcadlovku? A pokud koupím tento foťák, myslíš, že „prohloupím“ či ne? Ráda bych to měla brzo vyřešené, dostaly se mi přímo od fotografů informace, že fotoaparáty budou zdražovat a pak možná nebudou vůbec dostupné (nevím tedy, zda se tato předpověď vyplní). Předem děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
966
14.6.21 18:57

@annie115 není za ty prachy a na dané použití lepší nějaký solidní kompakt, třeba Canon G5X Mark II?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
14.6.21 18:58
@anaon píše:
Já už bych teď do zrcadlovky nešla, rozhodně ne nové, protože tahle technologie odchází do historie. Není to investice na spoustu let. I na to použití co chceš mi přijde nepraktická. Budoucnost bude patřit bezzrcadlovkám, po těch ses dívala? Já se teď moc neorientuju, co se zrovna prodává, tak neporadím nic konkrétního. Ale viděla jsem fotky z Nikonu Z50 a přišly mi fakt super.

Aha, takže mám jít spíše do bezzrcadlovky? A mohu se zeptat, proč je tato zrcadlovka nepraktická na použití, které požaduji? Jde mi především o kvalitní rodinné fotky a videa, jak už jsem asi psala výše. Předem moc děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
14.6.21 19:02
@Tajeka píše:
Mam, pro zacatek staci. Prikoupit objektivns lepsi svetelnosti je celkem nutnosti:)

Tak to je fajn, že máš taky tento model:-). Máš s ní dobré zkušenosti? Myslíš, že budeme mít kvalitní rodinné fotky a videa? A to třeba i z různých dovolených (třeba i někde v přírodě a na horách)? Je tento foťák, ve srovnání s ostatními, „nositelný“? Doporučovala bys mi tedy jít do jeho koupě? Předem moc děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
14.6.21 19:12

Ještě se chci ještě zeptat - nakolik Vám přijde kvalitní focení foťákem na tomto mobilu - https://www.alza.cz/…d5838617.htm Dle mého názoru foťák v mobilu nikdy klasický foťák nenahradí - myslíte, že mám pravdu? Ale předem děkuji i za vyjádření se ke kvalitě fotek (i videí) pořízených tímto mobilem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
14.6.21 19:15
@Němý Bobeš píše:
@annie115 není za ty prachy a na dané použití lepší nějaký solidní kompakt, třeba Canon G5X Mark II?

Děkuji za názor. Mohu se jen zeptat, proč je lepší pořídit si kompakt? Je jistě lehčí a praktičtější, ale kvalita fotek je dle mého horší. Nebo se snad pletu? Já jsem právě z těchto důvodů koupi kompaktu vyloučila. Předem tedy moc děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat