Zrekonstruovaný byt v paneláku, nebo nový cihlový?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mazlika
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 21.03.19 05:44
Zrekonstruovany byt v paneláku nebo novy cihlovy?

Zdravím a prosím o radu.
Jaký by byl podle vás lepší byt ke koupi?
Zvažuju byt 2+1 v paneláku, dům zateplený, byt rekonstruovaný, 3.patro bez výtahu. Cena cca 1.7mil, nižší cena za hypo, vyssi měsíční náklady na bydleni. 15min od centra pěší chůzí.
Byt 2+kk cihlový, novostavba, cena cca 2mil, vyssi cena za hypo, nižší náklady na bydleni. Ihned v centru, 1.patro nad sklepy, podlahové vytápění.
Nemam auto, pohybuji se pesky nebo na kole.
Skola a skolka je v centru.
Dekuji za rady. Jsem nakloněna druhe variantě, je to lepsi z hlediska dojíždění. Ale bojim se, ze od podlahy bude zima. Ikdyz je to tedy uplne nove postaveny dům.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
M-A
Kecalka 257 příspěvků 21.03.19 06:13

Za me bych brala ten druhy, ale treba bych zvazovala i metry bytu jestli to je nejaky velky rozdil, ale podle tohoto infa druha moznost…

Bledulicka
Kecalka 265 příspěvků 21.03.19 06:21

@Mazlika ahoj ja bych brala cihlu nez panelak cihla je zdrava ma plno vychod,panelaku bydlime a shanime cihlu .mohu porovnat bydlela jsem cihle i panelaku vybrala bych opet cihlu taky schanime :dance: at vyberes dobre

Mazlika
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 21.03.19 06:26

V tom cihlovem je kuchyne s obyvakem, ale to by mi asi nevadilo, jsem sama s detma. Na metry je to podobne

Hojuza
Kecalka 155 příspěvků 21.03.19 06:26

Jestli to není přízemí, tak určitě ten druhý. Ale zvážila bych i metry a vůbec jak se mi byt líbí. Zase ti nikdo nebude kouřit do okna atd. Zimy bych se nebála. Ať dobře vybereš.

Janee19
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 21.03.19 06:28

Šla bych do druhého, ale důkladně bych si prověřila kvalitu stavby, dneska ma spousta novostaveb strašny vady, takže abys neslyšela, co si povídají sousedi a taky abys nemusela řešit plísně kvůli okrajovymu bytu

Hojuza
Kecalka 155 příspěvků 21.03.19 06:29

My máme kuchyň s obyvakem, i tam spíme a je to v pohodě. Jsem ráda, že jsme pohromadě. Děti tedy pokoje zvlášť.

smudlinky
Závislačka 2677 příspěvků 276 inzerátů 21.03.19 06:29

Šla bych do staršího- bohužel dnes se staví horkou jehlou, takže se novostaveb bojím. Druhý mi přijde nízko- nejen chladno od podlahy, ale taky vyhodnější pro zloděje :-(

Zanet-Z1
Povídálka 11 příspěvků 21.03.19 06:36

Hezky den, co se týče srovnání cihli a panelu, přijde mi to dost podobné - záleží na sousedech, jak budou hluční, slyšet je dle mého všude stejně. My sami jsme zvolili novostavbu v cihle, a je pravda, že až na nový nátěr zábradlí na terase nebylo třeba řešit žádné opravy, jen běžná údržba, což je super. Záleží, v jak rušné části se byty nachází - jsme ve 2. nadzemním a kdybych věděla, co vím teď, mnohem radši bych šlapala schody o patro výš a to kvůli hluku z ulice (silnice je tu klidná, ale nevěřila bych, jak hluční můžou být i dámské podpatky..). Pokud máte možnost bydlet v novostavbě v relativně klidné části, šla bych do novostavby i za cenu vyšší hypotéky.

Mazlika
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 21.03.19 06:46

Zlodějů se nebojim a ohledne hluku, je to uzavřeny komplex bytu ve dvorním traktu.
Tu kvalitu stavby nemam jak ohlídat ci zjistit :think:
Ikdyz je fakt, ze ve stavební firmě dela znamy…

Mazlika
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 21.03.19 06:47

Ten bytový dům se jeste staví

Mazlika
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 21.03.19 06:47

Takze si muzu obklady, kuchyn atd jeste vybrat sama

heia
Kecalka 169 příspěvků 21.03.19 07:19

Ahoj, bydlela jsem deset let v cihlové novostavbě (z roku 2008), kde byl jeden pokoj nad kolárnou a ten jediný pokoj mi tedy ze začátku nešel vytopit. Byla tam zespodu ta kolárna, z jedné strany venkovní chodba, tak byl docela studený. (Samozřejmě jen v zimě.) Ale nebyla tam vytápěná podlaha. Koupila jsem si malý přímotop, takže pohoda, ale po pár letech nebyl potřeba, barák se vyhřál. Jak byl nový, tak to asi dýl trvalo, nebo nevím. Jinak to byl super byt a byla jsem tam spokojená, ač novostavba, žádné vady jsem nezjistila.

Tichošlápek
Extra třída :D 13565 příspěvků 21.03.19 07:27

No. Brala bych větší v cihle - ta možnost není? Sice jsi s dětmi sama, ale děti porostou a soukromí se cení. A taky vyšší patro. Pokud mas ale jen tyhle dvě možnosti, tak by asi vyhrál panelák. I když zase bez výtahu, když si něco zlomite nebo tak je to taky na nic. :think: popravdě bych asi ještě vybírala dal

awesomeone
Kecalka 184 příspěvků 1 inzerát 21.03.19 07:50

V případě podlahoveho vytápění bych se přízemí opravdu nebála. Bydlela jsme v přízemí cihly přes deset let, má své výhody i zápory. Člověk muže nechat pustenou pracku i když jde ven, na druhou stranu slyší vše, co je nad hlavou. Teď bydlíme zase v cihle, ale úplně nahoře (třetí patro bez výtahu) a opět to má své výhody i nevýhody. Člověk se musí se vším tahat nahoru (v případě kočárku tragédie), ale ten klid když vám nikdo nedupe na hlavu- to je oáza na duši. Teda když si sousedi pod nama zrovna nepustí techno (ale zase stačí parkrat zadupat :lol: ), naštěstí jsme tu jen prozatímně. Místo nás se do přízemí stěhovala starší paní z paneláku, ze mají nesmesitelnou sousedku, která hlídá X vnoučat a nechává je žít svým životem pozdě do noci - při koupi bych hodně řešila budoucí sousedy. Klidně si na sousedy i počkala před barakem nebo si na někoho zazvonila. U novostavby bych se ptala investora, jestli tam budou bydlet přímý majitele nebo se budou některé byty pronajímat…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama