Zřízení datové schránky - máte zkušenosti?

345
28.4.20 22:42

Zřízení datové schránky - máte zkušenosti?

Nevíte, zda mi datovou schránku na poště zřídí hned (na počkání) nebo to nějakou dobu trvá? Předem díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2995
28.4.20 22:50

@Cassy25 zrizeni je na pockani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.20 22:56

Já si radši udělal elektronický podpis a posílám pak věci normál emailem na adresu elektronické podatelny. Odpovědi na podání pak musí chodit normálně poštou kam si určím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22353
28.4.20 22:57
@Jan Exekuovaný píše:
Já si radši udělal elektronický podpis a posílám pak věci normál emailem na adresu elektronické podatelny. Odpovědi na podání pak musí chodit normálně poštou kam si určím.

To je ti ovšem k prdu, když potřebuješ být dostupný pro úřady. Když potřebuješ, aby ti chodila úřední pošta na jedno místo a ne tam, kde máš trvalý pobyt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.20 23:04
@Janli píše:
To je ti ovšem k prdu, když potřebuješ být dostupný pro úřady. Když potřebuješ, aby ti chodila úřední pošta na jedno místo a ne tam, kde máš trvalý pobyt.

Nahlásit si můžeš adresu pro doručování v evidenci obyvatel. Mně chodí pošta bez řečí do Německa… Když je potřeba něco zdržet, tak napíšu v daném řízení, že chci doručovat někam do tramtárie (Barma, Tádžikistán, Venezuela), odkud se nevyzvednutá pošta nevrací a řízení běží a běží… Nevýhoda je, že se pak musí stále kontrolovat úřední deska a následně včas reagovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22353
28.4.20 23:09
@Jan Exekuovaný píše:
Nahlásit si můžeš adresu pro doručování v evidenci obyvatel. Mně chodí pošta bez řečí do Německa… Když je potřeba něco zdržet, tak napíšu v daném řízení, že chci doručovat někam do tramtárie (Barma, Tádžikistán, Venezuela), odkud se nevyzvednutá pošta nevrací a řízení běží a běží… Nevýhoda je, že se pak musí stále kontrolovat úřední deska a následně včas reagovat.

Tak ne každý to dělá proto, aby utekl před svýma dluhama, že? Oni tady jsou i tací, kteří tu datovou schránku chtějí proto, aby je žádný dopis neminul a pak nemuseli dělat takový hovadiny jako ty, víš :*. Já ji mám třeba zřízenou proto, abych ušetřila přírodu za zbytečný papír, pošťačkám nohy a úřednicím práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.20 23:14
@Janli píše:
Tak ne každý to dělá proto, aby utekl před svýma dluhama, že? Oni tady jsou i tací, kteří tu datovou schránku chtějí proto, aby je žádný dopis neminul a pak nemuseli dělat takový hovadiny jako ty, víš :*. Já ji mám třeba zřízenou proto, abych ušetřila přírodu za zbytečný papír, pošťačkám nohy a úřednicím práci.

Datová zpráva má tu nevýhodu, kterou je expirace datového razítka…? Tady jsem to moc nestudoval… Obecně by se to mělo (ten pojem nevím, jestli je správně) přerazítovat každý rok. Zase je na to ale judikát, že se mají uznávat i prošlé zprávy…

Papír se dá do šanonu a doma nevedu spisovou službu, takže papír je lehčí. Jo a navíc se i v normálních věcech dá doručováním získat čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4273
28.4.20 23:23

Ihned to udělají. Je potřeba OP a stojí to 100kc (jednorázové) musí to být přímo czechpoint :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5668
28.4.20 23:28
@Jan Exekuovaný píše:
Já si radši udělal elektronický podpis a posílám pak věci normál emailem na adresu elektronické podatelny. Odpovědi na podání pak musí chodit normálně poštou kam si určím.

Nejlepší je mít obojí. Co mi hlava trošku nebere, že u datových schránek se rozlišuje OSVČ od občana, trošku blbákov, ale pořád lepší mít více schránek, než žádnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.20 23:35
@Zumpa píše:
Nejlepší je mít obojí. Co mi hlava trošku nebere, že u datových schránek se rozlišuje OSVČ od občana, trošku blbákov, ale pořád lepší mít více schránek, než žádnou.

Tak ono to dává smysl, jen úředníci často doručují do špatné, pak se dá takové doručení zpochybnit… Ale stojím si za tím, že je lepší dostávat dopis, protože v problémových případech dává velkou flexibilitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5668
28.4.20 23:39
@Jan Exekuovaný píše:
Tak ono to dává smysl, jen úředníci často doručují do špatné, pak se dá takové doručení zpochybnit… Ale stojím si za tím, že je lepší dostávat dopis, protože v problémových případech dává velkou flexibilitu.

No, nestalo se mi, že by to úředníci někdy spletli… jakou flexibilitu ti dává dopis? Jako že tě baví onanie s Českou poštou? Nebo ti vyhovuje, že ti bude úřední dopis doručen fikcí a ty se to ani nedozvíš? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.20 23:47
@Zumpa píše:
No, nestalo se mi, že by to úředníci někdy spletli… jakou flexibilitu ti dává dopis? Jako že tě baví onanie s Českou poštou? Nebo ti vyhovuje, že ti bude úřední dopis doručen fikcí a ty se to ani nedozvíš? :mrgreen:

Potřebuju získat čas… Podám blanketní návrh/odvolání, uvedu účelově adresu do pr*ele (viz výše) a tím mám minimálně měsíce času. Našel bych spoustu využití…

Dovedu si představit, že bych teď aktuálně třeba u správního řízení s hygienou (která nemá vůbec zkušenosti s obstrukcema) natahoval nenošení roušky (nebo jinou pitomost) třeba na roky bez nějaké větší námahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
29.4.20 07:57

@Cassy25 zřízení udělají na počkání, pro fyzickou osobu zdarma, začne fungovat do 3 pracovních dní (mne fungovala asi za hodinu). Jinak tyhle informace si můžeš normálně najít a přečíst na webových stránkách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
29.4.20 10:04
@Zumpa píše:

To je z důvodu, že kdyby ti zrušili podnikání nebo bys přerušoval, aby ti zůstala ta soukromá.

Prakticky je to velice výhodné.
Můžeš si vybírat, do které se nepřihlásíš, když nechceš spustit lhůtu.
Třeba před odjezdem na dovolenou nebo v pátek odpoledne

Nebo když chceš podat nějakému úřadu a přitom ještě nechceš mít doručení něčeho, co čeká v pracovní, tak pošleš přes soukromou.

Plus do pracovní můžeš zřídit přístup zaměstnancům a pořád mít oddělené soukromé věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
29.4.20 11:40

@lampicka11 já si nechala dělat datovou schránku teď nedávno a peníze po mně nechtěli, jen občanku, pár podpisů a pak už mi přišel email s údaji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat