Zrníčka maliny po extrakci osmičky

Anonymní
10.3.21 06:48

Zrnicka/maliny po extrakci osmicky

Ahoj, v pondělí jsem byla na extrakci dolní osmicky, mam to zasite, bolest jen první den, otok mizí. Doktor ke stravě nic neříkal, jen ledovat a žádný alkohol, káva, tabák první den. Měla jsem tedy bram.kasi a jogurt. Včera jsem si k jogurtu udělala rozmixovane maliny a teď jsem na webu četla, že se zrnicka nesmí. Nevíte proč? Spustilo by to infekci? Dle mě mi tam nic nezůstalo, ale nevidím tam tak dobře :roll: děkuju za případné zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10533
10.3.21 06:56

Může se ti to do rány dostat a zanítit, mně se to stalo u jiného zubu. Při kontrole po vytažení osmičky jsem dostala stříkačku s takovým zahnutým kovovým koncem na výplachy vodou. A pokaždé jsem z rány něco dostala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 07:03

Aha, děkuju!…ja už na kontrolu nejdu, mam samovstrebatelny…ale teď koukám, že to mám. asi úplně zašitý, bez díry, minulou osmičku jsem mela stehy přes diru :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7626
10.3.21 08:00

Fakt přemýšlím nad tím, že čím chytřejší máme technologie, tak tím víc jsou lidi blbější. Úplně se vytrácí ten základní „selský“ rozum a ta minimální snaha nad vecima aspoň 5s popremyslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 08:08

Já chápu, že tam může uviznout, ale nevím, ze to může způsobit infekci, řekla bych, že prostě zase vypadne…doktor mi žádné jídlo nezakázal

• Citovat
  • Nahlásit
1317
10.3.21 10:38

To je v pohodě, nic se neděje, jíst můžeš cokoliv, hlavně to z té rány neplachuj, tělo si poradí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 10:56

@evulinda79 dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
3732
10.3.21 16:45
@Anonymní píše:
Ahoj, v pondělí jsem byla na extrakci dolní osmicky, mam to zasite, bolest jen první den, otok mizí. Doktor ke stravě nic neříkal, jen ledovat a žádný alkohol, káva, tabák první den. Měla jsem tedy bram.kasi a jogurt. Včera jsem si k jogurtu udělala rozmixovane maliny a teď jsem na webu četla, že se zrnicka nesmí. Nevíte proč? Spustilo by to infekci? Dle mě mi tam nic nezůstalo, ale nevidím tam tak dobře :roll: děkuju za případné zkušenosti.

Ahoj, to jsi byla tohle pondělí na extrakci dolní osmičky a bolelo tě to jen jeden den? To ti závidím, já byla minulou středu na horní osmičce a bolesti mám veliké i po týdnu. Do včerejška jsem musela 3-krát denně Diclofenac. Ibalgin a Paralen nezabíraly a první 3 dny jsem jen ležela. Jinak mně zubař říkal, žádná semínka, rýži, pecičky…, pak samozřejmě nekouřit… ale jinak klidně jíst normálně, no já nevím, bylo mi tak zle, že jsem byla ráda, když jsem do sebe dostala Nutridrink a zmrzlinu. Ledovala jsem to asi 3 dny a teprve včera otok zmizel. Tak ať se ti to dobře hojí, já z toho trhání měla šílenou hrůzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 16:55

@Lollitka ahoj,jojo, teď v pondeli..zůstal mi tam kousek kořene, tak to bylo trochu komplikovanější, první den jsem mela nurofen, ale pak už úplně ok.jen otok ještě byl. předtím jsem byla koncem ledna na první osmičce a ta byla úplně v pohodě, šla i hned ven.ono holt záleží, jak je má člověk prorezany a jak moc je ten zákrok narocny.tak at se ti to dobre hoji a hlavně, že už to máme za sebou!
Mně právě dali i papír s instrukcema a tam fakt jen alkohol, tabák, káva první den…ale snad tam nic nevlitlo. :D

• Citovat
  • Nahlásit
3732
10.3.21 17:10
@Anonymní píše:
@Lollitka ahoj,jojo, teď v pondeli..zůstal mi tam kousek kořene, tak to bylo trochu komplikovanější, první den jsem mela nurofen, ale pak už úplně ok.jen otok ještě byl. předtím jsem byla koncem ledna na první osmičce a ta byla úplně v pohodě, šla i hned ven.ono holt záleží, jak je má člověk prorezany a jak moc je ten zákrok narocny.tak at se ti to dobre hoji a hlavně, že už to máme za sebou!
Mně právě dali i papír s instrukcema a tam fakt jen alkohol, tabák, káva první den…ale snad tam nic nevlitlo. :D

Ty jo, tak to máš dobré, mně právě každý říká, že dolní bolí víc, že jsou komplikovanější a proto se šijou i… a že horní bude za 5 minut venku, no té mé se vůbec nechtělo, Dr. ji páčil půl hodiny. A v úterý tě to tedy už nebolelo? Já první 2 noci bolestí nespala. Prořezanou jsem ji měla úplně už mnoho let, jen se hold zkazila, ale asi kořeny tam byly nějak blbě. No já si říkám, že nekouřit, nepít jen první den, já jsem na tom byla před týdnem a mám pocit, že to skoro vůbec není zahojené, kdybych si teď zapálila, tak tam určitě dostanu zánět. Tak díky za info a držím palce, ať se ti to hezky zahojí no a snad tam ta pecička z maliny nevlítla, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 17:16

@Lollitka Jojo, mam obě sity. A opravdu druhej den bez bolesti…jako nekousala jsem na to a úplně bych na to nesahala..ale pokud jsem o tvář nezavadila, třeba při oblikani, tak jsem o tom nevěděla. a spala jsem celou noc i tu první. atb jsem dostala jen před výkonem, pak už nic.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat