Zrnková káva z Oxalis(u)?

1307
27.12.13 22:39

Zrnková káva z Oxalis(u)?

Dámy, poradíte? :) Ježíškovi jsem si napsala o elektrický kafemlýnek DeLonghi a mám k němu i french press, teď zvažuju, kde si koupit dobrou zrnkovou kávu. U nás žáden krámek či pražírna bohužel není, pouze krámek s čajem a kávou Oxalis. Máte zkušenost? Je tam káva dobrá a kvalitní, nebo si mám raději objednat přes nějaký eshop, popř jaký? Předem děkuju :mavam: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

781
27.12.13 22:45

Zrnkovou kávu už několik let kupuju právě v Oxalisu. Konkrétně Kolumbii. Je výborná. V době těhotenství a kojení jsem tam kupovala bezkofeinovou Kolumbii, také je výborná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
27.12.13 22:54

Ne, z Oxalisu nekupuj, je to navoněnej shit, nevíš jak dlouho jim tam leží a když to spočítáš, je to předražené jak prase. Mně kdysi stačívala ta vážená káva z Tchiba, ale teď jsem si hubu namlsala tady: www.cerstvakava.cz, momentálně ujíždím na této: http://www.cerstvakava.cz/etiopska-kava/. Samozřejmě nekupuj tu mletou. Kup si tu zrnkovou, oni ti zaručují, že ji pražej až v okamžiku tvé objednávky, takže bude čerstvá :palec: a Myslím, že ve finále to vyjde i levněji jak Oxalis :nevim: kvalita ovšem tak tisíckrát vyšší. :think:
Někde jsem načetla, že pražená káva by se měla spotřebovat do 2 měsíců od upražení a mletá káva by se měla spotřebovat do 15 minut od umletí, proto si nemel do zásoby, ale to už asi víš.
Co můžu porovnat, tak teď, když mám Tchibo z pákovýho presovače, tak to jakž takž jde, ale když si udělám turka nebo do frenchpresu, tak jedině tuhle čerstvou kávu. To kafe se totiž louhuje déle a je znát hned, co do toho jde.
Takový ty kávy Lavazza, Illy, nebo takový ty „lepší“ a hlavně dražší kávy - s tím zkušenost nemám, třeba někdo přispěje svou, ale neříkejte mi, že to bude tak čerstvé jako z tohoto eshopu. :think: :nevim: Případně sem s dalšími eshopy, taky se ráda inspiruji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2807
27.12.13 23:03

My máme rádi kávu z pražírny http://www.kafekodo.cz/
Nakupuji tam cestou z práce, nádherně to tam voní… Baví mně zkoušet různé druhy. Arabica organic a Mexico maragogype.

eshop funguje přes http://www.bioaorganic.cz/…rnykafekodo/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
27.12.13 23:03
@frndulka píše:
Zrnkovou kávu už několik let kupuju právě v Oxalisu. Konkrétně Kolumbii. Je výborná. V době těhotenství a kojení jsem tam kupovala bezkofeinovou Kolumbii, také je výborná.

Teda, že ti do toho kecám, ale víš jak se získává bezkofeinová káva?
Buďto se zelená káva louhuje ve vodě (zdlouhavé a káva ztrácí aroma) nebo v organických rozpouštědlech. No já d.bil v prvním těhotenství taky pila bezkofeinovou, dneska bych si za to nafackovala :zed: Takže furt lepší dát si jeden dva šálky za den normální kvalitní kávy s kofeinem, než sra. čku se stopami kyseliny sírové. :poblion: To už radši těhule pijte meltu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
27.12.13 23:15
@Gina108 píše:
Ne, z Oxalisu nekupuj, je to navoněnej shit, nevíš jak dlouho jim tam leží a když to spočítáš, je to předražené jak prase. Mně kdysi stačívala ta vážená káva z Tchiba, ale teď jsem si hubu namlsala tady: www.cerstvakava.cz, momentálně ujíždím na této: http://www.cerstvakava.cz/etiopska-kava/. Samozřejmě nekupuj tu mletou. Kup si tu zrnkovou, oni ti zaručují, že ji pražej až v okamžiku tvé objednávky, takže bude čerstvá :palec: a Myslím, že ve finále to vyjde i levněji jak Oxalis :nevim: kvalita ovšem tak tisíckrát vyšší. :think:
Někde jsem načetla, že pražená káva by se měla spotřebovat do 2 měsíců od upražení a mletá káva by se měla spotřebovat do 15 minut od umletí, proto si nemel do zásoby, ale to už asi víš.
Co můžu porovnat, tak teď, když mám Tchibo z pákovýho presovače, tak to jakž takž jde, ale když si udělám turka nebo do frenchpresu, tak jedině tuhle čerstvou kávu. To kafe se totiž louhuje déle a je znát hned, co do toho jde.
Takový ty kávy Lavazza, Illy, nebo takový ty „lepší“ a hlavně dražší kávy - s tím zkušenost nemám, třeba někdo přispěje svou, ale neříkejte mi, že to bude tak čerstvé jako z tohoto eshopu. :think: :nevim: Případně sem s dalšími eshopy, taky se ráda inspiruji.

Měla jsem eshop s kávou, zůstal ex,,moje zkušenost, brali jsme od dodavatele, který pár před odesláním upražil, takže káva byla opravdu čerstvá, kvalita zrnek a vůně je nesrovnatelná…
klasické komerční kávy,,lavazza, illy,,kvalitně asi nejsou nejhorší jen to tu leží opravdu dlouho…
Kvalitní káva,,100% arabica stojí cca 600Kč za kilo
http://www.labohemecafe.cz/…va-kava.html
tady bych se toho nebála
u oxalisu bych se čerstvosti bála…a ještě ty průhledné dozy..nad tím zářivky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
27.12.13 23:33

@loreena jůů, mít obchod s kávou, tak se uchlastám :mrgreen: To jste si i pražili vlastní, nebo výhradně jen brali od pražíren?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
27.12.13 23:57
@Gina108 píše:
@loreena jůů, mít obchod s kávou, tak se uchlastám :mrgreen: To jste si i pražili vlastní, nebo výhradně jen brali od pražíren?

Dodavatel byl z Holandska, brali jsme jen 100% arabiku..byla to fakt paráda,,nicméně ač jsem v tom nechala spoustu práce, je mi to ex ochoten dodávat za tržní cenu,,ufff
jj pila jsem tak 4 až 5 kafí denně, bez problémů,,kdybych takto dala nějakou běžně dostupnou bylo by po mně…
mělo to jednu nevýhodu,,káva z kavárny pak byla opravdu za trest…
Měla jsem i Jamaica Blue Mountain - nejdražší káva..fakt mňamka:-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
28.12.13 00:22

@loreena mně by lákalo zkusit si upražit vlastní kávu. Klidně na pánvi :mrgreen:, ale domácí pražička není nic finančně nedostupného. Ovšem koupit tady v ČR zelenou kávu a nebrat to zrovna na metráky - to se fakt asi nedá. :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
28.12.13 15:53

Ja doporucuji tady http://www.kavaprodej.cz/
je to 100% cerstve uprazena kava primo z prazirny a nejlevnejsi na trhu, vetsina eshopu si to stejne nechava prazit u nich

• Nahlásit
  • Citovat
1307
28.12.13 18:55

Děkuju moc všem za rady a názory, projdu ty odkazy a někde si určitě vyberu. už se těšííím :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1307
1.1.14 21:27

@TehotnaTerezka děkuju za odkaz :mavam: objednám si kafe tam, jen mi prosím někdo pomožte s výběrem…jsem totálně v háji. Vím, že chci arabicu, ale jestli jednodruhovou, nebo směs a odkud? :nevim: jsem z toho jelen hihi
Poraďte, prosím, vaši oblíbenou.
Do teď jsem pila kávu instantní a vždy s mlékem, teď jsem přišla na to, že čerstvě umletá zrnková mi rozhodně chutná více černá. Jen ještě musím vychytat dávkování :D momentálně si dávám na klasický hrníček 250 - 300 ml dvě vrchovaté kávové lžičky…
Jo a v čem kávu skladujete? Máte nějakou speciální dózu?
děkujuuuu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
2.1.14 10:27

@Spenata tak to mam radost, ze jsem ti pomohla - urcite sis vybrala dobre :)
urcite doporucuju jednodruhovou arabiku, ja osobne mam hodne rada Panamu Don Pepe, ale urcite neudelas chybu ani s jakoukoliv Brazilii nebo Kolumbii, treba Colombia Bucaramanga je vyborna
a kdyby sis chtela casem trochu priplatit, tak zkus kavy ze sekce Cup of Excellence, jde o mezinarodni soutez kav, titulem Cup of Excellence se mohou pysnit vitezove teto souteze - mela jsem odsud Brazil Sitia nebo Nikaraguu a fakt to kafe chutna uplne jinak, proste to na nem je poznat, nejsem zadny velky znalec, ale tohle jsem proste poznala, pila jsem i cibetkovou a kam se hrabe na tyhle viteze

• Nahlásit
  • Citovat
1307
3.1.14 11:48

@TehotnaTerezka děkuju moc :kytka:
dám na tebe a ještě dneska objednám tvou oblíbenou Panamu
jak píšeš, třeba se časem dostanu ke kávám ze sekce Cup of excellence, nebo to bude super námět na dárek, když bude někdo tápat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
3.1.14 11:54
@Spenata píše:
@TehotnaTerezka děkuju moc :kytka:
dám na tebe a ještě dneska objednám tvou oblíbenou Panamu
jak píšeš, třeba se časem dostanu ke kávám ze sekce Cup of excellence, nebo to bude super námět na dárek, když bude někdo tápat :)

jak si zvyknete na lepší už nebudete chtít nic jiného:-) skladování: temno sucho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama