Zrušená superhrubá mzda a stejný plat?

Anonymní
16.2.21 20:55

Zrušená superhrubá mzda a stejný plat?

Je zde nějaká účetní, která by mi prosím poradila?
Jako každý měsíc mi přišla 15. výplata. Včera mi také přišla, ale čekala jsem, že budu mít mzdu vyšší díky zrušení superhrubé mzdy. Dostala jsem ale stejný základní plat, jako jiné měsíce. Obrátila jsem se tedy na účetní, proč tomu tak není. Prý mám mzdu v pořádku, jelikož pracuji v nerovnoměrně rozložené pracovní době a je to prý počítáno z kvartálního průměru nebo co. Ale moc se mi to nezdá, protože v pásce mám psanou menší hrubou mzdu, než kterou mám v pracovní smlouvě. Když mám pracovní smlouvu na měsíční stejnou částku, tak se teď najednou po zrušení superhrubé mzdy nemůže snížit, ne? Nebo na to má vliv vyplácení náhrady platu od státu, protože jsme zavřený? Prosím o ponechání anonymu, chodí sem kolegyně z práce…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8469
16.2.21 21:00

A na vyplatni pásce je stejná hrubá mzda jako třeba v prosinci? Pokud je stejná, tak čistý plat musí být vyšší. Když máte v pravovni smlouvě plat třeba 20 tisíc, tak se nemůže v lednu snížit. Jen tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7945
16.2.21 21:01

Pokud všechny předchozí měsíce más stejnou hrubou mzdu, kterou más ve smlouvě a teďka najednou más nižší s nějakou výmluvou. Tak je to ojeb. Asi si spočítali, kolik ti to stáhnou, aby jsi měla stejnou čistou a čekali, že si toho asi nevšimnes nebo nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4387
16.2.21 21:02

Jeeeeee nás taky ojebali, snížili nám osobní ohodnocení a výplata stále stejná :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1112
16.2.21 21:08

Já pracuji taky v nepřetržitém provozu a finančně jsem si polepšila, pásku jsem ještě neviděla, ale byla zvýšena sleva na poplatníka, z hrubé mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 21:19

@lasička1 Právě že ne. Proto mi to přijde divné. V rohu výplatnice je, že mám platový výměr 20 000, ale hrubou mzdu mám psanou 18 299,–. V pracovní smlouvě ale mám, že každý měsíc dostanu 20 000,– hrubého, i když mám nerovnoměrně rozloženou pracovní dobu. A účetní mi řekla, že pak v březnu dostanu zase vyšší mzdu, než klasiku. Že je v tom bordel, právě kvůli tý nepravidelný pracovní době. To jako leden je pracovně kratší než únor? I když děláme normálně i víkendy? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 21:21

@Cenarius Hm, to sem teda ráda, že mám stejnou částku jako před zrušením superhrubý mzdy. To je jako pro zaměstnavatele výhodnější nebo co? Vždyť předtím by to odvedl státu a teď to má jenom vyplatit nám ne? Nebo to chápu špatně?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 21:24

@Anix Alespoň, že máš nějaké osobní ohodnocení. Já mám akorát základ+ procenta z prodeje, který teď samozřejmě nemám. Ale stejně nechápu, proč nás musí za každou cenu ojebat na penězích. :(

• Citovat
  • Nahlásit
1594
16.2.21 21:25

Taky nás ojebali. Bohuzel s tím jsem počítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8469
16.2.21 21:26
@Anonymní píše:
@lasička1 Právě že ne. Proto mi to přijde divné. V rohu výplatnice je, že mám platový výměr 20 000, ale hrubou mzdu mám psanou 18 299,–. V pracovní smlouvě ale mám, že každý měsíc dostanu 20 000,– hrubého, i když mám nerovnoměrně rozloženou pracovní dobu. A účetní mi řekla, že pak v březnu dostanu zase vyšší mzdu, než klasiku. Že je v tom bordel, právě kvůli tý nepravidelný pracovní době. To jako leden je pracovně kratší než únor? I když děláme normálně i víkendy? :nevim:

A doposud byla hrubá mzda každý měsíc stejná? Také mám nerovnoměrně rozloženou pracovní dobu - zdravotnictví - a základní plat je stále stejný. A teď výplata za leden je znatelně vyšší než za prosinec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
wei
65
16.2.21 21:26

Tak to je teda dobrý ojeb..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4387
16.2.21 21:31
@Anonymní píše:
@Anix Alespoň, že máš nějaké osobní ohodnocení. Já mám akorát základ+ procenta z prodeje, který teď samozřejmě nemám. Ale stejně nechápu, proč nás musí za každou cenu ojebat na penězích. :(

Moje osobní ohodnocení je skoro 50% platu, když budou chtít jdu domů s minimální mzdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7945
16.2.21 21:31
@Anonymní píše:
@lasička1 Právě že ne. Proto mi to přijde divné. V rohu výplatnice je, že mám platový výměr 20 000, ale hrubou mzdu mám psanou 18 299,–. V pracovní smlouvě ale mám, že každý měsíc dostanu 20 000,– hrubého, i když mám nerovnoměrně rozloženou pracovní dobu. A účetní mi řekla, že pak v březnu dostanu zase vyšší mzdu, než klasiku. Že je v tom bordel, právě kvůli tý nepravidelný pracovní době. To jako leden je pracovně kratší než únor? I když děláme normálně i víkendy? :nevim:

Tak pokud nemáš nějaký ošetřovny apod. překážky v práci. Tak je to úplná blbost. Předtím to nevadilo a teďka najednou jo? Dožadoval bych se platu dle smlouvy a různé placený měsíce dle směn ať si necha pro brigádníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 21:38

@lasička1 jo, hrubou mzdu sem az doted mela porad stejnou. Ted najednou po zruseni superhruby mzdy mi napsala ucetni nizsi hruby plat. Treba kdyz bylo zavreno pres cely listopad, tak sem porad mela hrubou mzdu 20000,– Ale to nas prece v ty dobe taky platil stat ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 21:38

@Anix aha, tak to taky neni teda zadna hitparada…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat