Zrušení daně z nemovitých věci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 15.10.18 08:15
Zrušení daně z prevodu nemovitosti

Jak je známo, když si maminky, ideálně bojovné feministky nebo samozivitelky vezmou něco do hlavy, tak se to i stane. Mohly by jste to využít k prosazení zrušení daně z nemovitých věci. To by aspoň mělo smysl. Podle mě je vas tady na to dost. :palec:

Příspěvek upraven 15.10.18 v 08:59

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

J_Doe
Závislačka 2988 příspěvků 15.10.18 08:17
@Delaltctrl píše:
Jak je známo, když si maminky, ideálně bojovné feministky nebo samozivitelky vezmou něco do hlavy, tak se to i stane. Mohly by jste to využít k prosazení zrušení daně z nemovitých věci. To by aspoň mělo smysl. Podle mě je váš tady na to dost. :palec:

Proc to ma smysl zrusit?
Naopak, ja bych ji navysila ;)

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 15.10.18 08:19
@J_Doe píše:
Proc to ma smysl zrusit?
Naopak, ja bych ji navysila ;)

Proč zvýšit?

Zrušit proto, že už jsou to jednou zdaněne peníze při daní z příjmů, při stavbě domu se platilo minimálně DPH… A třeba na Slovensku ji zrušili a nikomu to nevadí…

kacakaca
Závislačka 2584 příspěvků 15.10.18 08:24
@Delaltctrl píše:
Jak je známo, když si maminky, ideálně bojovné feministky nebo samozivitelky vezmou něco do hlavy, tak se to i stane. Mohly by jste to využít k prosazení zrušení daně z nemovitých věci. To by aspoň mělo smysl. Podle mě je vas tady na to dost. :palec:

Cece, nejsem ani jedno, ale nemyslim si, ze by se od tebe nechaly ukolovat. Vem si z nich priklad, zvedni zadek ze zidle a bojuj si svuj vlastni boj. :mavam:

Dan z nemovitosti je u mne ta nejnizsi nakladova polozka s nemovitostmi spojena.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 15.10.18 08:28
@kacakaca píše:
Cece, nejsem ani jedno, ale nemyslim si, ze by se od tebe nechaly ukolovat. Vem si z nich priklad, zvedni zadek ze zidle a bojuj si svuj vlastni boj. :mavam:Dan z nemovitosti je u mne ta nejnizsi nakladova polozka s nemovitostmi spojena.

Právě to chce sehnat nějaké nohsledy… Tak je to cca 150 000,– úplně zbytečných daní. I když samozřejmě kdo by chtěl platit jakékoliv daně…

samá práce
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 15.10.18 08:49

Otázka je, zda nemyslíš daň z nabytí nemovitých věcí. Protože daň z nemovitostí je vcelku zanedbatelná a mám za to, že jako jedna z mála jde obce, kam patří nemovitost. ;)

eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 15.10.18 08:52

@Delaltctrl Souhlasím, že je to úplně zbytečná daň (výnos bude asi nižší, než náklady na její správu). Ale pochybuju, že zrovna militantní feministky budou bojovat za její zrušení. Militantní feministky bojují za to, aby se stát sr@L do rodiny tak dlouho, až ji rozes.re, čili za větší úlohu státu v životě občanů, tak pochybuju, že budou bojovat o snížení jakékoliv daně.

kacakaca
Závislačka 2584 příspěvků 15.10.18 08:56
@Delaltctrl píše:
Právě to chce sehnat nějaké nohsledy… Tak je to cca 150 000,– úplně zbytečných daní. I když samozřejmě kdo by chtěl platit jakékoliv daně…

Ja platim za dva domy cca 2tisice rocne. To musis mit nejaky jo palac nebo pozemek pres pul mesta, ne?

A shanet nohsledy ti moc nejde, snad se takovymi vykriky do tmy nezivis, to pak chapu, ze nemas na dan z nemovitosti.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 15.10.18 08:57
@eumedon píše:
@Delaltctrl Souhlasím, že je to úplně zbytečná daň (výnos bude asi nižší, než náklady na její správu). Ale pochybuju, že zrovna militantní feministky budou bojovat za její zrušení. Militantní feministky bojují za to, aby se stát sr@L do rodiny tak dlouho, až ji rozes.re, čili za větší úlohu státu v životě občanů, tak pochybuju, že budou bojovat o snížení jakékoliv daně.

Právě že by je to odvedlo smerem od ničení te rodiny. Jinak samozřejmě pokud by splnili účel a vybojovali zruseni daně, pak by je bylo třeba prevychovat čínským stylem, aby je ty zhovadilosti přešli a byl od nich klid.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 15.10.18 08:59
@kacakaca píše:
Ja platim za dva domy cca 2tisice rocne. To musis mit nejaky jo palac nebo pozemek pres pul mesta, ne?A shanet nohsledy ti moc nejde, snad se takovymi vykriky do tmy nezivis, to pak chapu, ze nemas na dan z nemovitosti.

Dan z převodu nemovitostí, špatně jsem to napsal…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 15.10.18 09:00

@kacakaca Jo, tak podle téhle logiky by politici měli zavést třeba 500,– ročně vzdušné, ne? Taky to bude pakatel, tak proč takovou ptákovinu neplatit. A taky souhlasím s tím, že je to jednak zbytečná daň a druhak i nemorální, jako proč bych měla státu platit za to, že něco vlastním, resp. proč bych mu měla platit zrovna za to, že vlastním nemovitost, když budu mít doma v trezoru zlatou cihlu, tak to je OK, tam se nic neplatí…

kacakaca
Závislačka 2584 příspěvků 15.10.18 09:24
@j.a.n.i1 píše:
@kacakaca Jo, tak podle téhle logiky by politici měli zavést třeba 500,– ročně vzdušné, ne? Taky to bude pakatel, tak proč takovou ptákovinu neplatit. A taky souhlasím s tím, že je to jednak zbytečná daň a druhak i nemorální, jako proč bych měla státu platit za to, že něco vlastním, resp. proč bych mu měla platit zrovna za to, že vlastním nemovitost, když budu mít doma v trezoru zlatou cihlu, tak to je OK, tam se nic neplatí…

Ne. Stat ma brat vice tam, kde je z ceho brat. Tady mi to prijde spravedlivejsi nez dan z hlavy nebo DPH, ktere platime i pri nulovem prijmu. A prehled o nemovitostech jsme statu dali, tedy je to pro nej jednoduche a nemusi dochazet ke kontrolam trezoru. Ale souhlasim, ze ten vynos padne na zbytecnou byrokracii.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 15.10.18 09:37
@kacakaca píše:
Ne. Stat ma brat vice tam, kde je z ceho brat. Tady mi to prijde spravedlivejsi nez dan z hlavy nebo DPH, ktere platime i pri nulovem prijmu. A prehled o nemovitostech jsme statu dali, tedy je to pro nej jednoduche a nemusi dochazet ke kontrolam trezoru. Ale souhlasim, ze ten vynos padne na zbytecnou byrokracii.

Stát by neměl brát až tak moc. Beztak tam sedí minimálně z půlky parta idiotu co to rozkrade. Stejně jako padly kdysi království. Tak by to chtělo aktualizovat státní zřízení. Kde by občan nebyl jenom otrok systému, který se musí vytěžit do maxima.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 15.10.18 09:38

@kacakaca Tak zrovna DPH mi přijde celkem spravedlivá, něco si koupím, zaplatím z toho daň, fajn. Ale nevidím důvod proč platit daň ještě z toho, že to mám a proč to mám platit jen v vlastnictví jedné konkrétní věci, jen protože to zrovna z ní umí stát vybrat?

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 15.10.18 09:43
@kacakaca píše:
Cece, nejsem ani jedno, ale nemyslim si, ze by se od tebe nechaly ukolovat. Vem si z nich priklad, zvedni zadek ze zidle a bojuj si svuj vlastni boj. :mavam:Dan z nemovitosti je u mne ta nejnizsi nakladova polozka s nemovitostmi spojena.

teda jsem kdysi četl že se víc vydá na výběr daní než kolik se nakonec vybere, takže je to vlastně naprosto k ničemu a jsem také pro zrušení této nesmyslné daně a hned za ní bych hodil daň z převodu nemovitosti.

Nejlepší bylo je zrušit všechny a dát nějakej procentuální poplatek s určitým stropem, tak aby to bylo spravedlivé pro všechny a hlavně PŘEHLEDNÉ A JEDNODUCHÉ.
Propustilo by se několik tisíc úředníků a místo nich udělat jeden kvalitní SW který zvádne to samé. Jůů to by byla paráda … u nás realita tak za 200 let.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >