Zrušení dovolené přes německou CK

672
26.3.20 11:51

Zrušení dovolené přes německou CK

Ahoj všem,

jdu si pro radu. :mavam:
13.05. jsme měli odlétat s něměckou cestovkou do Mexika - zájezd máme zprosdředkovaný přes Airstop. Dnes jsme psali, abychom si zjisitli informace o tom, ja kse ot bude řešit, protože je jasné, že nikam nepoletíme. Airstop nám odepsal, že naše cestovka ruší bezplatně všechny zájezdy do 30.04.2020 a buď teď můžeme přistoupit na 25% storno (které se ale s blížícím se zájezdem bude zvyšovat), nebo počkat do 30. dne před odletem (den, kdy musíme navíc ještě doplatit zbytek), že už mohou být známy nové skutečnosti a třeba CK vydá nové opatření i pro pozdější zájezdy. Jsme z toho uplně na trní, přeci jen to není málo peněz. Co by jste udělali vy? Jak myslíte, že se situace bude vyvíjet?

Děkuju moc všem a přeji pevné zdraví a nervy v této nelehké době! :kytka: :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10532
26.3.20 11:53

@Janina B1 Nikdo nevi, co bude za mesic. Osobne ale neverim, ze 13.5. odletite. Spise tipuji, ze to CK zajezd zrusi a vrati vam penize :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
26.3.20 11:55
@cecetka píše:
@Janina B1 Nikdo nevi, co bude za mesic. Osobne ale neverim, ze 13.5. odletite. Spise tipuji, ze to CK zajezd zrusi a vrati vam penize :think:

No 100% neodletíme, dnes jsem koukala na novinky, že v Mexiku ode dneška zavírají vše krom toho, co je nutné. A navíc v Německu bych řekla, že to nejhorší teprve přijde, protože to tam silně podcenili. Když mi kamarád z Mnichova posílal fotku z Englischer Garten (což je obrovský park, kde to na jaře v létě hodně žije) plné lidí asi týden zpět, možná ani to ne, tak jsem se jen zděsila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62096
26.3.20 14:12

Jste v CR? Hranice jsou stejne zavrene a jeste dlouho budou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
26.3.20 14:49
@blumen píše:
Jste v CR? Hranice jsou stejne zavrene a jeste dlouho budou.

Jsem, ale tohle je německá CK, která nepodléhá českým zákonům. Tudíž záleží na situaci v DE. Která je ale mnohem horší než u nás…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62096
26.3.20 16:03

@Janina B1 no, tak ale pokud Cesi nedovoli Cechum vycestovat, je to uplne jedno. :nevim: pocitala bych, ze nepojedu nikam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
2.4.20 09:24

Dobrý den, řešíme dovolenou, kterou máme zakoupenou (zaplaceno 50% z ceny) přes Airstop do Turecka na začátek července. Nezbývá než vyčkávat? Je někdo v podobné situaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
2.4.20 09:27
@salen píše:
Dobrý den, řešíme dovolenou, kterou máme zakoupenou (zaplaceno 50% z ceny) přes Airstop do Turecka na začátek července. Nezbývá než vyčkávat? Je někdo v podobné situaci?

Ahojky. My máme 13.5. odlétat do Mexika - no je jasné, že nikam neletíme. Nyní zrušili zájezdy až do 30.04. Vzhledem k podmínkám musíme doplatit 13.04. další část a poté čekat, zda to zruší, či to stornovat. Doporučuji stejný postup. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
2.4.20 09:50

@Janina B1 Dobrý den, moc Vám děkuji za informace. Přeji Vám, aby Vám to dle možností vyšlo co nejlépe! Mohla bych Vás poprosit, jestli byste pak napsala, jak Vám to dopadlo (myslím finančně, jestli jste přišli o zálohu a tak)? Opravdu moc by mi to pomohlo :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
2.4.20 10:16
@salen píše:
@Janina B1 Dobrý den, moc Vám děkuji za informace. Přeji Vám, aby Vám to dle možností vyšlo co nejlépe! Mohla bych Vás poprosit, jestli byste pak napsala, jak Vám to dopadlo (myslím finančně, jestli jste přišli o zálohu a tak)? Opravdu moc by mi to pomohlo :mavam:

Určitě sem napíšu v průběhu dubna! :-)
Děkuji a také držím palce, aby i vám to vyšlo v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3079
2.4.20 11:25

@salen máme to úplně stejně, začátek července Řecko. Ale mám obavu, že to funguje jinak než u nás. Němci nemají a nebudou mít zavřené hranice, nemají zákaz létat, tudíž tam není žádná překážka z jejich strany odletět, takže to musíme zrušit my a zaplatíme storno poplatky. Že se nemáme jak dostat na letiště německé cestovky nezajímá. To jsem slyšela, od známých, co se informovali v agentuře, takže z druhé ruky. Osobně jsem to ještě nezjišťovala, zatím je čas, třeba se to i u nás změní. Když odstavili Prymulu, který akorát strašil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
2.4.20 11:49
@renap píše:
@salen máme to úplně stejně, začátek července Řecko. Ale mám obavu, že to funguje jinak než u nás. Němci nemají a nebudou mít zavřené hranice, nemají zákaz létat, tudíž tam není žádná překážka z jejich strany odletět, takže to musíme zrušit my a zaplatíme storno poplatky. Že se nemáme jak dostat na letiště německé cestovky nezajímá. To jsem slyšela, od známých, co se informovali v agentuře, takže z druhé ruky. Osobně jsem to ještě nezjišťovala, zatím je čas, třeba se to i u nás změní. Když odstavili Prymulu, který akorát strašil.

To je samozřejmě jasné. Ale oni sami Němci nejsou úplní idioti, aby nechali cestovky fungovat na 100%. Navíc - tam cestovkám poměrně dost pomáhá stát v těhle případech.
Nu uvidíme. :-)
A jen tak mimo soutěž - jestli si myslíte, že nás Prymula zbytečně strašil, doporučuji si nastudovat něco o epidemiologii. :mavam: Ten jediný z nich tam totiž alespoň věděl, o čem mluví. :kytka: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3079
2.4.20 12:20

@Janina B1 moc to nechápu-vám zrušila tedy zájezd přímo cestovka? A z jakého důvodu? V tom případě by měly vrátit celou částku ne?
K Prymulovi-to že straší mu vytkli ekonomové, opzice a omlouval se za něj i Babiš, takže asi na tom něco bude. Vyhrožovat zavřením hranic na dva roky fakt bylo přes čáru a je to nereálný. Pak i on připustil, že to nemusí být dva roky, ale třeba jen pár měsíců. A pár můžou být i tři, ne? Teď už ho nenechávají na to téma mluvit, už má jenom tu chytrou karanténu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
2.4.20 14:25
@renap píše:
@Janina B1 moc to nechápu-vám zrušila tedy zájezd přímo cestovka? A z jakého důvodu? V tom případě by měly vrátit celou částku ne?
K Prymulovi-to že straší mu vytkli ekonomové, opzice a omlouval se za něj i Babiš, takže asi na tom něco bude. Vyhrožovat zavřením hranic na dva roky fakt bylo přes čáru a je to nereálný. Pak i on připustil, že to nemusí být dva roky, ale třeba jen pár měsíců. A pár můžou být i tři, ne? Teď už ho nenechávají na to téma mluvit, už má jenom tu chytrou karanténu.

Jak jsem psala výše. Cestovka ruší komplet zájezdy do 30.04. - ale vzhledem ke zhoršující se situaci se dá předpokládat, že ještě v květnu budou zájezdy zrušené.
Ono jde také o to, jaké informace člověk filtruje v médiích. Myslím, že každý, kdo si umí dát 5 a 5 dohromady pochopí, že 2 roky jsou možná nereálné, ale rok klidně být může. A pokud se situace v zahraničí neuklidní, věřím tomu, že dost možná i bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
3.4.20 09:37

Ahojky,
dnes jsme ráno psali poměrně obsáhlý mail na airstop, protože komentáře některých lidí, kteří měli odletět a neodletěli mě docela dost znepokojili. z Airstop nám volali s tím, že mslouva je prozatím aktivní a máme ještě počkat (ale myslím, že jako od 01.05. se nebude ač z Německa cestovat normálně), až nám ten zájezd zruší. Já se bála, abychom nepřišli o peníze, když to doplatíme. Protože co kdyby ta cestovka krachla… Přeci jen to není málo. Ale prý jsou pojištění a ač by to trvalo třeba 3 měsíce, peníze bychom od pojišťovny dostali zpět. Máme čas do 12.4. doplatit druhou část. Co by jste udělali vy? Bohužel storno je už nyní 25%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama