Zrušení IVF, nulová šance na dítě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
112
3.1.22 00:14

Zrušení IVF,nulová šance na dítě ?

Ženy jdu si pro radu zároveň se vypsat …
S přítelem jsme spolu 4 roky z toho jsme se snažili o mimi cca rok a půl…po neúspěchu jsme navštívili CAR, ve zkratce mi bylo sděleno ze moje AMh je 0.02 tudíž téměř nula a můj celkový stav reprodukcich orgánu je pro špatný …a vzhledem k dalsim problémům, endometrioza, nepravidelný cyklus, cysty které mám cely zivot, je prý moje šance na mimi z vlastních vajíček malá…rovnou mi bylo doporučeno vajíčko darovane, lékař si mysli ze i vzhledem k jiným hodnotám se ani nepodaří vajicka odebrat…ale chtěla jsem zkusit aspoň jednou ivf s vlastním …
Partner je úplně zdráv, po dětech touží hodne a je také o dost starší tudíž jsem s myšlenkou snažení se o dítě již souhlasila …já 25 let, děti v budoucnu samozřejmě chci, do teď jsme se snažili přirozeně tudíž jsem nechávala na osudu, když se stane stane se ale netlacila jsem na to…abych to zkratila..nás vztah s přítelem nikdy nebyl růžový, ale přesto jsme spolu vše ustaly…nyní kdyz se ukazuji problémy jen na moji straně, partnera asi přepada strach ze nebude mít se mnou deti a začínáme se rozpadat….příští týden máme zahajit ivf, jsem hodně nervózní, úzkostliva, potrebuju podporu navíc jít beru nějaké hormony na to abych vůbec dostala ms jsem tedy dost emočně labilní už ted - partner je emočně uzavřeny, neumí projevit city a ani žádnou slovní nebo psychickou podporu …v jedné z hádek mi řekl ze z toho stresu určitě neotehotnim a polud se nepodaří nebo potratim, nebudeme asi dal spolu, ze to bude moje vina ze si to neumím v hlavě srovnat …ze on chce deti nejvíc na světě a kdyz mu je nedám bohužel se budeme muset jít každý svoji cestou…
Trochu doufám ze to řekl jen v afektu ale jsem v takovém stavu ze bych od nej nejradsi odešla čímž je ale otázka ….nepřijdu tak o šanci alespoň se pokusit o vlastní dítě? Co kdYz se teď rozejdeme a za par let bude s jiným partnerem opravdu pozdě a nikdy je mít nebudu…vím ze existuje i zamrazeni vajíček ale neumím si predstavit procházet tímto procesem sama a ještě po rozchodu..není lepší mít dítě za této situace než ho nemít vůbec …k mateřství jsem se vždy stavěla ze ano, ale ne ve 25…situace mě bohužel dotlacila(nebo přítel dotlacil…? ) až do Caru a následného ivf…..
Kdo dočetl až sem dekuji a budu se těšit na vaše rady/ příběhy …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5960
3.1.22 00:30

Jestli Ti to pomůže, tak i mě po dvou neúspěšných IVF doporučili darovaná vajíčka a stejně jsem pak otěhotněla přirozeně. Je to holt nevyzpytatelné. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
3.1.22 00:31
@Kopretina96 píše: …v jedné z hádek mi řekl ze z toho stresu určitě neotehotnim a polud se nepodaří nebo potratim, nebudeme asi dal spolu, ze to bude moje vina ze si to neumím v hlavě srovnat …ze on chce deti nejvíc na světě a kdyz mu je nedám bohužel se budeme muset jít každý svoji cestou…

Kdyby mi manžel řekl, že jestli potratím nebo neotěhotním, tak je to moje vina, tak už by manželem nebyl. Vy ani manželé nejste, takže bych udělala pá pá. Co s člověkem, který do tebe kope, když ležíš na zemi? Vajíčka si nech zmrazit, jsi mladá a máš ještě čas potkat někoho kdo tě bude milovat. Tenhle pán to není. A pak uvidíš… medicína jde pořád dopředu nebo třeba s někým jiným ve stresu nebudeš a stane se zázrak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
3.1.22 00:36

Já bych řekla, že to není partner pro vás. Tohle je někdo, kdo si našel mladou holku s vidinou toho, že mu poslouží jako inkubátor. A když tu roli splnit nemůžete, tak podívejte, jak se k vám najednou chová… S tímhle člověkem bych dítě mít nechtěla ani za zlaté tele. Je to ignorant, který vyčítá ženě něco, za co absolutně nemůže. Vy jste si nevybrala, že vaše tělo bude mít tenhle problém. Kdyby vás miloval, takhle reagovat nebude…

Rozpadá se to už teď. Já bych to nezachraňovala. S touhle diagnózou, kdy už teď je jasné, že lékaři téměř jistě nenajdou ani nic vhodného k zamražení a bude stejně potřeba darované vajíčko, bych to riskla a pokusila se najít normálního přítele. Tenhle pán ať si najde inkubátor někde jinde. Žena pro něj zřejmě má hodnotu jen pokud je schopná mu dát dítě. I kdybyste ho nakonec měli, bála bych se, že tohle ignorantství se začne projevovat i jinak a že vychovávat s ním jeho vytoužené dítě bude nakonec peklo. Ještě aby vám pak netvrdil, že vlastně to dítě je daleko víc jeho, než vaše, protože je z jeho sperma, kdežto vy jste nebyla schopná „dodat“ ani to vajíčko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
3.1.22 00:37

Tohle je taková ta situace „babo raď“ a nejspíše ti tu spousta lidí napíše, jak je to jednoznačné a máš ho kopnout do zadku a hledat jinde, ale..

Já nevím, to ty víš jak moc velká mizérie je to nyní oproti tomu předchozímu. To, že tě nepodporuje je samozřejmě hrozné.. mám ovšem známou, která tohle zvládla úplně single, takže to jde.

Asi u tebe hodně lítají hormony, přecitlivělost a logicky strach, že to špatně dopadne. Já jsem člověk který řeší věci přímo, takže já bych ho servala, ať laskavě podporuje, ale to je cesta, která funguje mně. On už má očividně také pocit, že mu ujíždí vlak. To je další věc, ječela bych na něj, že já za to nemohu, že si děti nechal na velmi pozdní věk 8) a tim mně v podstatě bere čas. Protože i když máš problémy ty, tak za vše nemůžeš. Třeba za jeho volby ;)

Z hlediska zdraví, zeptej se v tom Caru jestli bude nějaká změna k horšímu během pár let, nebo to bude ta samá mizérie. Pak se ti asi bude rozhodovat lépe..

Já bych si netroufla mít dítě ve vztahu, kde necítím jistotu, strašně bych se bála a to děti chci. Takže musíš sama vyhodnotit, kdyby se mrnousek podařil, jestli jsi schopná mu tohle odpustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2455
3.1.22 01:07

Byt tebou, tak s timto panem deti nechci. A urcite bych dokoncila stimulaci a pokud mozno zmrazila maximum vajicek. Protoze jestli uz ted jich mas malo, jestli vubec nejaka pouzitelna, tak za rok a vic to bude jen horsi. Proste pokud mozno si nechej zmrazit vajicka a pouzij je pripadne pozdeji na miminko s lepsim partnerem.

Jinak mne bylo pred 8 lety receno, ze nemam moc pouzitelnych vajicek a ze ani nejsem ve stavu, kdy ma smysl zkouset IVF. Lekar mi nasadil Utrogestan pro upravu stavu. No a od te doby uz mam 4 deti, vsechny pocate prirozene.

Edit preklepu.

Příspěvek upraven 03.01.22 v 09:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
3.1.22 01:14

Já bych aspoň jedno to IVF zkusila, ono to ani s takhle nízkým AMH není úplně bez šance.( historky od lékařek z CAR), samozřejmě potom, co vyřešíš ostatní problémy. Ono ten lékař tě musí informovat, že šance jsou nízké a jemu je jedno, jestli budeš mít dítě z vlastních nebo darovaných vajíček. Aspoň bys třeba měla zamražená vajíčka a mohla by ses v klidu rozmyslet jestli budeš mít dítě s nynějším partnerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3489
3.1.22 06:20

@Mariambiska Jak to myslis? Pokud jdou do IVF jako par, tak ji “zmrazena vajicka” (embrya, cokoli by vzniklo) jsou dale po rozchodu k nicemu, protoze je muze vyuzit jen v tomto paru. Pochybuju ze by ji soucasny partner dovolil aby je pouzivala sama pro sebe a ani si nejsem jista ze to pravne lze.

@Kopretina96 zakladatelko, nesla bych do tojo s timhle chlapem a ted. Taky jsme si uzili s neplodnosti, nakonec mame dve uzasne deti, ale prave po vsem, co jsem zazila a co vidim i kolem sebe u znamych atd, tak bych nesla do IVF ted za takovych podminek, jake mas Ty. Jsou i chapavejsi partneri nez Tvuj. Muzou prijit komplikace v tehotenstvi, pri porodu, ve vyvoji decka… a tenhle pan se obavam ze by vse mohl shazovat na Tebe, to proste neni partner na vse zle, a ze s detmi muze byt zle, i kdyz jde jen o banalni detskou nemoc…navic uvadis ze je o dost starsi, proto Te tlaci do ditete, ale
vem v potaz i to, ze pak muze byt unaveny a vychova bude hlavne na Tobe, vztah pujde aspon ze zacatku na cas do kopru protoze male dite proste je narocne (taky nemusi, jasne, ale chlapi si to vetsinou neumi plne predstavit… Ty pises zes ve 25 dite nechtela)…takze na co to takhle hrotit.

Ale urcite bych si nechala poradit v CARu, jak Ti tu vyse radi, at mas predstavu jak na tom Tvoje telo muze byt do budoucna a jak moc musis nebo nemusis spechat. A nesmutni, opravdu se zazraky deji a teeba na nej jen neni zatim spravny cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5718
3.1.22 07:18
@Helca83 píše:
@Mariambiska Jak to myslis? Pokud jdou do IVF jako par, tak ji “zmrazena vajicka” (embrya, cokoli by vzniklo) jsou dale po rozchodu k nicemu, protoze je muze vyuzit jen v tomto paru. Pochybuju ze by ji soucasny partner dovolil aby je pouzivala sama pro sebe a ani si nejsem jista ze to pravne lze.

@Kopretina96 zakladatelko, nesla bych do tojo s timhle chlapem a ted. Taky jsme si uzili s neplodnosti, nakonec mame dve uzasne deti, ale prave po vsem, co jsem zazila a co vidim i kolem sebe u znamych atd, tak bych nesla do IVF ted za takovych podminek, jake mas Ty. Jsou i chapavejsi partneri nez Tvuj. Muzou prijit komplikace v tehotenstvi, pri porodu, ve vyvoji decka… a tenhle pan se obavam ze by vse mohl shazovat na Tebe, to proste neni partner na vse zle, a ze s detmi muze byt zle, i kdyz jde jen o banalni detskou nemoc…navic uvadis ze je o dost starsi, proto Te tlaci do ditete, ale
vem v potaz i to, ze pak muze byt unaveny a vychova bude hlavne na Tobe, vztah pujde aspon ze zacatku na cas do kopru protoze male dite proste je narocne (taky nemusi, jasne, ale chlapi si to vetsinou neumi plne predstavit… Ty pises zes ve 25 dite nechtela)…takze na co to takhle hrotit.

Ale urcite bych si nechala poradit v CARu, jak Ti tu vyse radi, at mas predstavu jak na tom Tvoje telo muze byt do budoucna a jak moc musis nebo nemusis spechat. A nesmutni, opravdu se zazraky deji a teeba na nej jen neni zatim spravny cas.

Zmrazená vajíčka jsou jen její genetický materiál, nevím proč by je nemohla použít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3489
3.1.22 07:36

@jita22 no protoze je to pro ucel IVF s timhle konkretnim partnerem, ne? To by nesla na IVF ale na social freezing, ne?

Jako ano, ten postup vedouci k vajickum je stejny, ale preci papiry pred IVF podepisuji v CARu oba a takto nevim, to by se museli asi dohodnout hned, protoze bezne samotne zene IVF neudelaji :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1252
3.1.22 07:41
@Helca83 píše:

Ale urcite bych si nechala poradit v CARu, jak Ti tu vyse radi, at mas predstavu jak na tom Tvoje telo muze byt do budoucna a jak moc musis nebo nemusis spechat. A nesmutni, opravdu se zazraky deji a teeba na nej jen neni zatim spravny cas.

Vajíčka nebo embrya je rozdíl. vajíčka jsou jenom její, ty si může klidně nechat zmrazit a pak je použit i bez souhlasu současného chlapa :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
3.1.22 08:21
@Helca83 píše:

Zmrazena vajicka samozřejmě použít může i s jiným partnerem, je to 100% její materiál.
Zmrazena embrya nikoliv, tam se to logicky váže na partnera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 08:39

@Kopretina96 Těžko říct. Stejně se budeš muset rozhodnout sama, zda do toho chceš se současným partnerem jít nebo ne. Jsi mladá, takže máš šanci najít si jiného. Myslím, že i tohle jde před 30 lépe :). Nízké AMH je blbé, to s věkem bude jedině horší.

Mám dítě z IVF a taky u nás bylo dusno. Všechny problémy jen a jen na mojí straně. To člověku nepřidá. Partner děti chtěl a já ještě víc. Také jsme se hádali kvůli neplodnosti a také mi zkoušel vyhrožovat. Už se tím nezabývám, sám říkal, že byl úplně bezradný a nevěděl, co má dělat. Opustit mě ale nechtěl, jen chtěl dítě. Někdy muži reagují dost podivně. Držím palce, ať se dobře rozhodneš.

A když jsem pak potratila (při snaze o druhé), tak mi to fakt za vinu nedával. Byl smutný, jen trochu míň než já.

• Citovat
  • Nahlásit
24039
3.1.22 08:51

Řekl to sice neohrabaně, ale neplodnost je stav, který může být pro partnera nepřekonatelný. A pokud po dítěti touží, má právo se rozhodnout, jestli to bude akceptovat. Zkus založit diskuzi, kolik holek by bylo s neplodným mužem a dozvíš, že je celkem běžné vztah s někým takovým ukončit. A nedělá to z toho druhého horšího člověka. Jestli tobě stojí za to mít dítě teď hned, i když víš, že vztah není v pořádku, je tvoje rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
3.1.22 10:00

Zakladatelko, píšeš, že je o dost starší. Tak proč on už dávno nemá děti? Nesnáším házení viny na druhého, obzvlášť v takové dost bolestivé situaci. Měla by sis uvědomit, že on není zrovna partner pro život. Neumí podržet v dost důležitých záležitostech. Jsi ještě mladá, abys v klidu mohla jít o dům dál a najít si partnera, s kterým si zasloužíš fungovat jako partnerka a následně jako rodina. Do IVF bych v takové situaci nešla. Doopravdy je potřeba být v rámci možností v klidu a pohodě, a hlavně mít podporu v partnerovi. Věř, že on není jediný na světě. Přeji ti, abys v novém roce potkala toho pravého. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat