Zrušení nebo výběr peněž ze stavebního spoření?

Anonymni
12.2.09 19:21

Zrušení nebo výběr peněž ze stavebního spoření?

Moc prosím o radu, dostali jsme se do fin. krize. Malá má cca 2 roky založené stavebka na které jí posílám měsíčně 300,– kč. Je tam sice na každém asi 8000,– ale moc by se nám teď hodily. nevíte zda to jde nějak vybrat? Asi ne že, nebo s poplatky. Nechci stavebka rušit, jen nějak překlenout krizi a cca po 3 měsích zase začít platit. Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

865
12.2.09 19:24

ahoj,
pokud SP zrušíš před uplynutím stanovené doby, tak přijdeš o úroky a státní podporu, takže dostaneš jen to, co jsi tam vložila, ale pokud nechceš jen pár měsíců platit, tak to nevadí, nejsi vázaná tam posílat peníze každý měsíc, takže teďka můžeš klidně pár měsíců vynechat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
12.2.09 21:03

Ahoj, nevím jistě, ale u dětského spoření je to s výběry jinak. Myslím, že se tam žádá o jakési poručnictví (ano, u vlastního dítěte) a když se vybírá před možností překlenovacího úvěru, tak i platíš nějakou pokutu. Je to běh na delší trať, nejméně čtvrtletní výpověď, jako skoro u každého stavebního spoření. Pokud máte finanční krizi teď, s tímto moc nepočítej. Ale jsem laik, takovéhle informace mám já, třeba poradí někdo fundovanější. Resut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.2.09 00:58

Myslím, že spoření dětí není možné vybrat vůbec, do 18 let se vybraná částka musí uložit na kontrolovatelný účet a je určen opatrovník, který dohlíží na nakládání s penězi… Kdyby dítě v osmnácti vyštrachalo, že na jeho jméno bylo založeno spoření a vy jste ho „zpronevěřili“, má údajně právo na to vás žalovat. TAk jsem slyšela, tak prodávám… :(.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.2.09 01:29

Nesmysl,stavební spoření vybrat (= zrušit) samozřejmě lze, i když je na jméno dítěte 8) Je termínované 6-ti lety. Pokud vybereš před touto dobou, přijdeš o veškeré podpory a úroky, jak psala villa, + platíš ještě určité procento z částky jako „pokutu“ za předčasný výběr.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.2.09 07:56

Díky, takže nic. Protože tam má fakt jen 8000,– a platit poplatky, tak to raději zkusím vymyslet jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
857
17.2.09 16:00

Já bych tedy jen poradila do budoucna - pochopila jsem dobře, že máte víc smluv na takhle malé částky, navíc všechny na malou? Tak je slučte! Takhle je to strašně nevýhodné. Na každou smlouvu se platí poměrně velké poplatky z účtu - podle spořitelny, ale hádám, že u všech přes 300,– ročně - to vám spolkne víc než jednu měsíční splátku! Navíc státní podpora jde jen na jednu smlouvu.

Měsíční příspěvky lze myslím neplatit 6 měsíců, než má spořitelna právo vypovědět smlouvu. A i tak je s nimi většinou řeč.

Jinak přeju brzké zlepšení situace.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama