Zrušení německého účtu u Sparkasse

236
9.5.20 22:10

Zrušení německého účtu u Sparkasse

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo podobnou zkušenost a problémy se zrušením bankovního účtu v Německu, konkrétně u Sparkasse.
Při snaze zrušit účet mi banka napsala, že musím napsat doporučený výpovědní dopis s kopií občanského průkazu, což jsem provedla již dvakrát. Dále jsem psala E-mail, kde opět banka nereagovala.
Platím bankovní poplatky a do Německa se teď nedostanu. Proto nevím, jak věc vyřešit. Prosím někoho, kdo má podobnou zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
105
11.5.20 13:04

@Jana-86 mělo by to jít i online v internetovém bankovnictví s okamžitou platností. Alespoň to píšou na netu. Osobní zkušenost nemám, ale všichni, co znám, tak zrušili Konto dopisem bez problémů :nevim: Pokud by ti to pořád nešlo, můžu ti tam s dopisem dojít. Ale sem cizí a posílat kopii OP je celkem o hubu :lol: Nebo takhle, já bych to nikomu neposlala. Ani nevím, jestli by to bez plné moci šlo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
11.5.20 13:06

Ještě mě napadá… Kdy si to posílala? Teď to celkem trvá.. Klasický dopis z ČR mi sem šel přes týden. Nedalo by se nějak zjistit podle podaciho lístku, jestli dopis došel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
25.5.20 22:03

Ahoj, děkuji moc za odpověď. Z banky mi tehdy odepsali, že jediná možnost zrušení konta je buď osobně na pobočce nebo výpovědním dopisem s kopii občanského průkazu. Poslala jsem to do Německa a dokonce dvakrát a doporučeně. Bez odezvy. Pak jsem psala E-mail a rovněž bez odpovědi. Je to už asi 7 měsíců. Budu muset tedy počkat na otevření hranic :nevim:
Akorát mne štvou ty drahé bankovní poplatky placené úplně zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat