Zrušení odpočtu úroků z hypo

4775
5.5.20 22:43

Zrušení odpočtu úroků z hypo

Zdravím, hodně se teď mluví o zrušení odpočtu úroků z hypotéky. Někde se píše, že se týká nově uzavřených hypoték (od roku 2022), jinde že jde o hypotéky na nemovitosti zapsané do KN od roku 2022. Plánuji stavbu RD. Hypotéku si budu brát letos, ale do konce roku 2021 určitě nebude novostavba zapsaná do KN. Najde se někdo, kdo mi odpoví na otázku, zda si budu moci odečítat úroky z hypotéky? Nebo mohu do KN vložit „rozestavěnou stavbu“, jak začnu stavět, tím splním podmínku vložení stavby do KN do konce roku 2021? Díky za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5336
5.5.20 23:06

@NikaKaa zatím to není podepsané, vydrž. Ale dle slov paní Schillerové jsem to pochopila, že to bude pro nemovitosti zapsané do KN po 1.1.2022. U rozestavěných domů je to otázka, ale když začneš čerpat hypo už teď, tak by logika říkala, že by se Tě to nemělo týkat… ale počkala bych až na podepsaný předpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
5.5.20 23:36

@NikaKaa Podle mě si je odečítat moct nebudeš. Bud zaplatíš dan nebo si nebudeš odepisovat úroky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
5.5.20 23:51

@Laviebel19 ale ona nic nekupovala-ona stavi. To se tyka dane z prodeje nemovitosti-kterou teoreticky by nemusel clovek platit (pokud to schvali) a tim padem by prisel o moznost odecist uroky z dani. Vychazi to ale podobne, takze to vlastne pomuze jenom tem, co maji penize hotove. Ti, co si berou na barak hypoteku, na tom muzou byt v konecnem dusledku i hur… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5542
5.5.20 23:55

@janickaIII a co po prefixovani za 3,5,10 let? Netušíš? @Laviebel19 ja to pochopila tak, ze rok 2021 nebude platit, ale bude si jeste moct odečítat a tim chteji rozpohybovat trh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
5.5.20 23:59

@Laviebel19 tak sorry- oprava -ted jsem si nasla posledni verzi a ona to chce opravdu zrusit vsem novym… To jsem zvedava, jak to nakonec dopadne-to uz je nekolikata zmena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71971
6.5.20 07:33

@NikaKaa Ja jen doplnim, ze rozestavena stavba uz se do katastru nezapisuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4775
6.5.20 15:23

@Laviebel19 ale já před rokem zaplatila daň za pozemek, na kterém budu stavět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
6.5.20 15:49

Mě by zajímalo, jestli chápu správně, že se to týká všech nových smluv, tedy každého refinu po roce 2022. Vím, že se jedná pouze o návrh, jen mi nedává smysl, že by to bylo vázané k zápisu nemovitosti do katastru, spíš bych to viděla k zápisu věcného břemena ve prospěch banky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71971
6.5.20 15:59

@Lilith_S Ne, refinanci by se to tykat nemelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4775
6.5.20 16:08

@j.a.n.i1 a není refinancování nová smlouva?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
6.5.20 16:13

@j.a.n.i1 tak to by bylo super, máme před sebou ještě nějaký ten pátek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama