Zrušení penzijního pojištění u České pojišťovny

14.6.15 16:35

Zrušení penzijního pojištění u České pojišťovny

Ahoj, zanedlouho to budou dva roky, co mám penzijko od ČP, ale zdá se mi jakoby navíc, když k tomu všemu mám ještě Životko a stavebko u Lišky, tak jsem se rozhodla ho po dvou letech zrušit (dřív by mi nedali žádný peníze a nechci o ně přijít).
No nicméně, můj dotaz je, kdy mi peníze přijdou na účet? Myslím, že nic takového ve smlouvě uvedeno není :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

81650
14.6.15 16:40

@Věrulínka91 mě přišlo do měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 16:52

Známé to poslali do 14 dnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 16:54

V jiné diskusi jsem právě četla něco o 3 měsících, tak mě to celkem vyděsilo 8o i když to bylo od jiné pojišťovny, ale i tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 16:56
@Věrulínka91 píše:
V jiné diskusi jsem právě četla něco o 3 měsících, tak mě to celkem vyděsilo 8o i když to bylo od jiné pojišťovny, ale i tak..

To je možný, protože kámošce to od spořitelny přišlo po nějakých 14 týdnech, nevim přesně co to už měla, ale trvalo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81650
14.6.15 17:06

@Jančakecalka ze spořitelny mě to přišlo za 3 týdny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
14.6.15 18:17

@Věrulínka91 Mohu se OT zeptat, proč se Ti to zdá navíc? Životko a stavebko jsou přece úplně odlišné záležitosti na pokrytí jiných životních situací.

• Nahlásit
  • Citovat
4569
14.6.15 18:23
@Věrulínka91 píše:
Ahoj, zanedlouho to budou dva roky, co mám penzijko od ČP, ale zdá se mi jakoby navíc, když k tomu všemu mám ještě Životko a stavebko u Lišky, tak jsem se rozhodla ho po dvou letech zrušit (dřív by mi nedali žádný peníze a nechci o ně přijít).
No nicméně, můj dotaz je, kdy mi peníze přijdou na účet? Myslím, že nic takového ve smlouvě uvedeno není :nevim:

Navic?? 8o 8o Myslim, ze michas jablka s hruskama :idea:, ale to je Tvuj problem… mam tedy vsechny 3 Tebou zminovane produkty uz x p-let a rozhodne penzijko rusit nehodlam :! 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4569
14.6.15 18:23
@Meha píše:
@Věrulínka91 Mohu se OT zeptat, proč se Ti to zdá navíc? Životko a stavebko jsou přece úplně odlišné záležitosti na pokrytí jiných životních situací.

BINGO! :pankac: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 19:13
@mojmira píše:
@Jančakecalka ze spořitelny mě to přišlo za 3 týdny

Tak to jsi měla asi štěstí u ní se to vyřizovalo hrozně dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81650
14.6.15 20:09
@Jančakecalka píše:
Tak to jsi měla asi štěstí u ní se to vyřizovalo hrozně dlouho.

původně mě paní ve spořce řekla, že to bude trvat nejméně 2 měsíce, ale za 3 týdny, byly peníze na účtě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
15.6.15 07:14

A je to penzijní připojištění (se státní podporou), nebo penzijní pojištění- nějaký produkt České pojišťovny?
Rušit penzijko, protože mám životko a stavebko? To nedává úplně smysl, pokud není nějaký extra tlak na měsíční výdaje. V takovém případě bych event. snížil/ pozastavil platby na to penzijko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
15.6.15 09:40

@Věrulínka91 Trvá to určitě dlouho. Kolegyně také rušila, ty peníze potřebovala. Já jsem zatím snížila platbu na 100 Kč, i když bez příspěvku a čekala jsem na mou lepší dobu. Ta moc nepřichází, ale nyní to mám na 300 Kč. Každopádně mám ten starý transformovaný, ze kterého se dá odejít, ale už nikdy se do něj nedá vrátit. Takže si říkám, že třeba to nějak klapne. Upřímně penzijku moc nevěřím, ale co kdyby to klaplo a stát to nevytuneloval nebo neznárodnil jako v Maďarsku a v Polsku? Pak z toho něco maličko bude. Je to spíš ruleta. Stát za nic neručí, tak je to takové nejisté. Je pravda, že se spíš doporučuje stavebko, i když je mizerný a pak životko, že ty pojišťovny se musí víc krýt. No nevím. Tak se v tom plácám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.15 10:46

Já jsem si ho zakládala, když ještě fungovaly pilíře, jsem ve třetím pilíři a nezdá se mi to moc rozumné, vzhledem k tomu, co se v tomhle státě děje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
15.6.15 19:05

@Věrulínka91 Pilíře jsou zatím stále. První pilíř je státní důchod, druhý pilíř byl zrušený a třetí pilíř je buď transformovaný fond - tj. podle starých pravidel, nebo doplňkový fond - podle nových pravidel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama